Sep 30, 2009

Yazan Kategori Formula 1 | 3 Yorum

Barrichello Williams yolcusu

Barrichello Williams yolcusu

Formula 1’in en tecrübeli pilotu Rubens Barrichello, birkaç yıl daha pistlerde kalabilmek için en başarılı anlaşmayı yapmak üzere. Brawn GP’de çeşitli başarılar elde etse de Jenson Button’ın gölgesinde kalmaktan kurtulamayan Barrichello, Singapur GP’de Button’a pitte geçilmesinin ardından ayrılmaya karar vermiş olabilir.

Williams uzun süredir aracın gelişimine yardımcı olacak tecrübeli bir pilot arayışındaydı. Bunun için önce Robert Kubica’yı düşünen takım, Kubica’nın Renault’a geçmeye heveslenmesi yüzünden yeni bir arayışa girmişti. Barrichello’nun Brawn GP’den ayrılmayı kabullenmesi Williams’ın da gözünü ona dikmesine neden oldu.

Önümüzdeki hafta Williams ile görüşme yapacak olan Barrichello’nun anlaşma imzalama ihtimaline İngiliz gazeteleri kesin gözüyle bakıyorlar. Bu karar Barrichello’nun çok işine yarayacak. Formula 1 kariyerinin sonuna gelmiş olan Barrichello, koltuğu yakında genç bir pilota kaptırmanın korkusunu yaşıyordu. Williams ile tecrübesi sayesinde anlaşma yaparsa en az üç yıl daha Formula 1’de yarışma şansı bulacaktır.

Hatta Brawn GP’de Barrichello’nun yerine geçecek pilot bile neredeyse kesinleşmiş durumda: Nico Rosberg.

  1. barikellonun emekli olacağı söyleniyodu eminmisiniz williams a geçeceğine?

  2. Bunlar İngiltere’de kulislerde konuşulan konular. Kesin bir bilgi yok henüz. Transfer piyasası yeni açılıyor, çok fazla dedikodu çıkacak. Kimi doğru kimi yanlış olacaktır duyduklarımızın. Ama Barrichello yarışmak istediğini ve Formula 1’ı bırakmayacağını söylüyor. Honda’nın da genç bir pilota ihtiyacı var. Barrichello’nun yapacağı en uygun anlaşma Williams olacaktır.

    Manor veya Campos da ister sanırım Barrichello gibi bir pilotu ama F1’da tutunabilmek adına o takımlara gideceğini sanmam. Williams en köklü garaj takımı ve Bari’yi gerçekten istiyorsa bu iş olur.

  3. barikello emekli olsun artık yaşı 40 oldu!

Yorumlara kapımız açık