Sep 29, 2009

Yazan Kategori Motorsporları, Motosiklet | 2 Yorum

Kenan’dan yeni rekor

Kenan’dan yeni rekor

Dünya Şampiyonu olduğu 2007 sezonunda sekiz yarış kazanarak bir sezonda en çok yarış kazanan pilot rekorunu kıran Kenan Sofuoğlu, 2009 sezonunu da yeni bir rekorla tamamlıyor.

Kenan, kötü giden 2009 sezonunda kürsüyü kaçırmasına kesin gözüyle bakılmasına rağmen dün kazandığı Imola yarışıyla yeniden üçüncülüğü garantiledi. En kötü sezonunu bile kürsüde tamamlarsa şampiyon olmuş kadar sevindirecek bizi.

Üstelik sezonu kürsüde tamamlamakla kalmıyor, bugüne kadar kazandığı toplam 14 birincilikle Supersport’ta en çok yarış kazanan sporcu unvanını da eline geçiriyor. En çok yarış kazanan sporcu unvanı Kenan’ın dünkü zaferine kadar 13 birincilikle Fransız pilot Sebastien Charpentier’a aitti.

Charpentier’ın 10 sezonda kırdığı rekoru Kenan’ın sadece üç sezonda kırması da Supersport’un en iyi yarışçısı seçilmesini sağladı.

Dünya şampiyonu olana kadar kendi ülkesinde kimse tarafından ismi bilinmeyen Kenan, hala İstanbul Park’ta yarışamıyor. Motosiklet Federasyonu Başkanı Süleyman Memnun da dün yaptığı açıklamada buna değinmiş.

Aslında yıllardır söylediğimiz, şikayet ettiğimiz şeyleri tekrar etmiş Süleyman Memnun. Motosiklet tutkunlarının Kenan’ı İstanbul’da yarışırken izlemek istediğini söylemiş. Arkadan yeni Kenanların yetişmesine önayak olacağını anlatmış. Tabi bu söylediklerini yine kimse duymayacak, Kenan arkasında bir Türk sponsor bile olmadan yarışmaya devam edecek.

 1. ÖNCELİKLE ŞUNU SÖYLEMEK İSTİYORUM, SİTENİZİN SADECE MOTORSPORLARINI BARINDIYOR OLMASI ÇOK GÜZEL MOTORSPORLARI TUTKUNU OLARAK(Kİ BÜTÜN SPOR DALLARINI SEVİYORUM ONU DA SÖYLİYİM.) OKUDUĞUM YAZILAR ÇOK GÜZEL VE ÇOK GERÇEKÇİ.KENAN SOFUOĞLU KONUSUDA ÖYLE YILLARDIR OKUYORUM ELMDEN GELDİĞİNCE DE TAKİP EDİYORUM , KENAN SOFUOĞLU’NUN HALİNE GERÇEKTEN ÜZÜLÜYORUM.ASLINDA BİZ ONUNLA GURUR DUYUYORUZ AMA SADECE BİZ (BİZDEN KASTIM BU SPORU SEVENLER) NE KADAR ACI ,ÜLKEMİZE BÖYLE GÜZEL GURURLAR YAŞATAN İNSANLARIN KIYMETİ BİLİNMİYOR MAALESEF.ŞAMPİYON OLDUĞUNDA ÜLKEMİZİN BAYRAĞI İLE TUR ATTIĞI GÜNÜ HİÇ UNUTAMIYORUM.ONUN ADINA ÇOK GURURLANMIŞTIK BELKİ DE AMA BU GURUR KISA SÜRDÜ NE YAZIK Kİ.KISA SÜRDÜRDÜLER DAHA DOĞRUSU.HİÇ GEREKSİZ İNSANLARIN GEREKSİZ HAYATLARINI OKUMAK ZORUNDA BIRAKILIYORUZ HERGÜN. AMA BÖYLESİNE GÜZEL BAŞARILAR GAZETELERİN SON SAYFALARINDA UFAK Bİ KAREYLE ANILIYORLAR.NE YAZIK Kİ.İNŞALLAH Bİ GÜN HAK ETTİĞİ BAŞARILARI ELDE EDER BU GÜZEL İNSAN. İŞTE O ZAMAN DA ÇIKIP BİZ BÖYLE İNSANLAR YETİŞTİRİYORUZ DEMESİN BAZILARI. BİLİYORUM BİRAZ FAZLA OLDU YORUMUM AMA, HEP SÖYLEMEK İSTEMİŞİMDİR BUNLARI.GEREKMEYEN İNSANLARA GEREĞİNDEN FAZLA DEĞER VERENLER DUYAR İNŞALLAH.SİZ VE SİZİN GİBİ DOĞRULARI SÖYLEMEKTEN ÇEKİNMEYEN İNSANLARI OKUMAYA DEVAM EDİCEM. TEŞEKKÜR EDİYORUM.BU SİTEYİ HAZIRLAYAN HERKESE.

 2. Kenan Sofuoğlu bu ülkede kıymeti bilinmeyen değerlerden sadece biri. Dünya Şampiyonu olana kadar kendi ülkesinden bir sponsor bile bulamadı. Hatta şampiyonluktan sonra bile sponsoru olmadı Türkiye’den. Gilette reklamlarında oynadı, Casper reklamlarında oynadı ama bir ana sponsor bulamadı kendine.

  Türkiye’de sponsorluk dendiğinde firmaların aklına sadece futbol ve basketbol gibi artık sürekli görüp duymaktan insana kusma hissi veren sporlara yatırım yapmak gelir. Elbette bunun en önemli sebebi de medyanın diğer sporlar hakkında haber yapmaya teşebbüs bile etmemesi.

  Kenan şampiyon olana kadar hiçbir gazete veya televizyonda ondan bahsedildiğini gördünüz mü? Ayşe Şule Bilgiç’in bir yazısı haricinde hiçbir yerde görmedim ben. Şampiyon olunca bol bol kaymağı yendi, hamaset yapıldı, “Kenan bizim gururumuz” diye manşetler atıldı, tekrar unutuldu.

  O nedenle firmalara da kısmen hak veriyorum, medyada yer almayacak bir sponsorluk kampanyasına girişip boşa para harcamak istemezler. Ama kafası çalışan bir firma da çıkıp uzun vadeli bir sponsorluk anlaşması yaparak “biz şampiyon olmadan önce de onunlaydık, ondaki ışığı gördük,” deme şansı bulamaz.

  Motor sporları bu nedenle hep sürünür Türkiye’de. Değişeceğine de pek ihtimal veremiyorum.

  Düşünceleriniz ve iyi dilekleriniz için teşekkürler :)

Yorumlara kapımız açık