Oct 5, 2009

Yazan Kategori Motosiklet | 2 Yorum

Bu da yeterli Kenan!

Bu da yeterli Kenan!

Dün Fransa’nın Magny Cours pistinde koşulan Supersport serisinin sondan bir önceki yarışında Kenan Sofuoğlu üçüncü oldu.

Yarıştan önceki serbest antrenmanlarda süresini 1.41’in altına indiremeyen Kenan, yarışta da aynı performansı göstererek 19 turu 32’27.570 ile tamamladı. Joan Lascorz ve Cal Crutchlow arasında yarış boyu süren mücadeleyse, Lascorz’un zaferiyle sonuçlandı. Lascorz yarışı 32’21.660 ile Kenan’dan 6 saniye önde tamamladı.

Yarış boyu mücadele eden üç pilota en çok yaklaşan pilot ise, yarışı Kenan’ın 15 saniye arkasında, 4. sırada tamamlayan Anthony West oldu.

Üçüncülük, şampiyonluk iddiasından uzaklaşan Kenan’ın sezonu kürsüde tamamlaması için iyi bir sonuç olsa da Juan Lascorz’un yarışı kazanması, Kenan’ın kürsü şansını da tehlikeye attı. Lascorz, 169 puanla 3. sırada bulunan Kenan’ın arkasına 163 puanla yerleşti.

Sezonun son yarışı 25 Ekim’de Portekiz’de (Portimao) düzenlenecek. Eğer Kenan Portekiz yarışını Lascorz’un önünde bitirirse 2009 sezonunu üçüncü sırada tamamlamış olacak.

  1. Bu yil podyuma ciksin yeter seneye yeniden sampiyon olur. Gecen yil Superbike’a cikmasaydi keske.

  2. Kenan’ın Superbike’a çıkması kronikleşmiş Ten Kate taktiği. Supersport’ta şampiyon olan pilotlarını hemen Superbike’a gönderiyorlar. Kenan’dan onların da ümidi yoktu geçen sezon, Jr. olarak yarıştı zaten. Kendini denedi. Ama bir sezonda belli olmaz ki hiçbir şey.

    Ten Kate’de çok çabuk yükseldi, haliyle beklentileri de yükseltmiş oldu. Carlos Checa bile o kadar MotoGP tecrübesine rağmen hala şampiyon olamadı Superbike’da, kolay iş değil.

Yorumlara kapımız açık