Oct 4, 2009

Yazan Kategori Çevreci Otomobiller, Otomobil Üreticileri | 2 Yorum

Daihatsu Mira Cocoa

Daihatsu Mira Cocoa

Daihatsu, geçtiğimiz Ağustos’ta bayanlara yönelik bir model çıkarmış: Mira Cocoa. Benim en çok dikkatimi çeken, isminin esin kaynağı ve lansmanı oldu.

Daihatsu, bu modeli “kakao içerken hissedilen keyiften ilham alarak” tasarlamış. Kahveyi de kakaoyu da çok severek içerim fakat bu keyfin karşıma bir otomobil modeli olarak çıkacağı hiç aklıma gelmezdi.

Otomobil son derece basit ve rahat tasarlanmış. Çok küçük olmasına rağmen ferah iç mekanı, keyifli bir sürüş ortamı, kadınların hoşuna gideceği düşünülerek tasarlanan yapısıyla Mira Cocoa, son derece sevimli bir otomobil. 58 bg güç üreten tek motorla piyasaya sürülen araçta en ilgimi çeken özellik 4×4 seçeneğinin de bulunması.

Mira Cocoa, arkayı gösteren entegre kamera sistemli ilk Japon otomobili olarak da dikkat çekiyor. Cocoa X, Cocoa Plus X ve Cocoa G seçenekleri motoru değil, sadece iç donanımı ve 2×4 veya 4×4 tercihlerini temsil ediyor.

Egzoz emisyon değerleri açısından Japon standartlarının altında kalan çevre dostu otomobil, bu özellikleri sayesinde vergi avantajı da sağlıyor.

Türkiye’de bu otomobilden hoşlanma ihtimali olan bayanlar için üzücü haber:

Mira Cocoa şimdilik sadece ayda 3.000 adet üretilecek ve Japonya’da satılacak. Avrupa ve Türkiye’ye satış konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.

Daihatsu Mira CocoaDaihatsu Mira CocoaDaihatsu Mira Cocoa

  1. Cok basarili bi reklam kampanyasi olmus bence. Bu yaziyi okuyan herkes kakao icerken Daihatsu’yu hatirlayacak ve Akay sen de bu cirkin arabanin reklamina katkida bulunmus oldun. Soichiro Honda’nin kemikleri sizlamistir:))

  2. E güzelim sevmediğim veya beğenmediğim kişiler, markalar hakkında sessiz kalamam ki? Marka bilinirliğinin artması her zaman marka değerinin de artmasını sağlamaz bence. Soichiro San ve mirasının gönlümüzdeki yeri her zaman apayrı, merak etme sen :)

Yorumlara kapımız açık