Nov 14, 2009

Yazan Kategori Otomobil Üreticileri | Yorum Yok

Derinin kalitelisi balinanın penisinde

Derinin kalitelisi balinanın penisinde

Cici bir dünya için çabalayan Greenpeace ve menopoz sonrası nereye çatacağını şaşıran Pamela Anderson el ele vererek Dartz Kombat’a giydirmişler. Balina penisinden deri döşeme yapılırsa Pamela Anderson bile kızıyormuş, buradan bunu anladık.

Dartz Kombat, bütün Rusya işgal edilse gururundan zerre kaybetmeyip ısrarla lüksü ve ihtişamı vurgulamaya çalışacak olan Rusların son lüks girişimlerinden biri.

8.1 Lt. V8 motorla yürüyen araç, makineli tüfek mermilerine ve el bombalarına dayanıklı zırhıyla Hummer’a cevap niteliğinde hazırlanmıştı. Orijinal hali 200.000 USD olan Kombat, bu yıl eklenen bir dünya lüks özellik sayesinde 1.5 milyon USD değere ulaşmış.

İlk hali Monaco’daki Top Marques Show’da sergilenen ve oldukça dikkat çeken araç, birçok ünlü ismin alınacaklar listesine girmeyi başarmıştı. Hatta bu ünlüler listesinin en başında Prens Albert vardı. Bu yıl yine aynı fuara çıkacak olan yeni model ise Prombron adıyla sergilenecek. Prombron, daha şimdiden dünyanın en pahalı ve lüks zırhlı aracı unvanını kapmayı başardı.

Yeni model, kendinden 1.3 milyon USD daha ucuza satılacak olan önceki modelden oldukça farklı.

Dartz Kombat PrombronParlak kırmızı renkteki SUV, altın tozuyla filmlendirilmiş kurşun geçirmez camlara sahip. Kremlin Red Star marka kurşun geçirmez lastikler, tungsten, beyaz altın ve yakutla süslenmiş göstergeler, Vertu marka alarm ve araç telefonuyla Prombron iyice coşturulmuş.

Arabayı aldığınızda eşantiyon olarak altın ve elmaslarla süslü üç şişe Russo-Baltique (dünyanın en pahalı vodka markalarından biridir) veriyorlar.

Arabanın her parçasında en pahalı malzemeleri kullanmaya çalışan firma, deri olarak da bula bula balina penisi derisi bulmuş. Balina penisinden döşeme yapmak, daha önce Yunan armatör Aristotle Onassis’in aklına gelmiş ve Christina O adlı yatındaki mobilyaları balina penisi derisiyle kaplamış.

(1906’da doğup 1975’de ölen Aristotle İzmirli bu arada, Kurtuluş Savaşı’nda denize dökülenlerden biri. Adamı İzmir’den denize dökmüşüz, Ege’nin diğer tarafından servetle çıkmış.)

Dartz da “madem en pahalı malzemeyi kullanacağız, öyleyse balina çükünden aldığımız derilerden koltuk yapalım,” diyerek konuya yeni bir yorum getirmiş.

Elbette bu olay hayvan hakları savunucularının fazlaca dikkatini çekti. “Dünyada deri mi kalmadı hulen!” diyerek karşı çıkanlar oldu. Karşı çıkanlardan biri de Pamela Anderson. Lüks için böyle bir vahşete girişmenin insanlık dışı bir davranış olduğunu düşünen Anderson, Greenpeace ve WWF ile birlikte basın toplantısı düzenleyerek Dartz’ı kınamış.

Dartz yöneticilerinden Leonard F. Yankelovich de yapılabilecek en absürd açıklamayı yaparak Greenpeace’e yanıt vermiş.

“Biz sadece en lüks arabayı yapmak istedik. Araştırmalarımızda en pahalı derinin balina penisindeki deri olduğunu öğrendik ve kullanmak istedik. Fakat bütün bu protestolardan sonra Prombron’da deri döşeme kullanmamaya karar verdik. Deri döşeme yerine döşemelerimizde nanoteknoloji kullanarak bir ilke imza atacağız. Doğaya saygılıyız. Balinalarla bir sorunumuz yok. Buradan bütün balinalara selam gönderiyorum: Denizdeki kardeşlerimiz! Biliyoruz ki dünya üç balinanın üzerinde dönüyor. Sizi yaşatmak boynumuzun borcudur. Yok olmak istemiyoruz!”

Hasta bunlar.

Dartz Kombat Prombron fotoğrafları henüz internete düşmedi, aşağıdakiler geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan 200.000 USD değerindeki Dartz Kombat fotoğrafları:

Dartz KombatDartz Kombat

Dartz KombatDartz Kombat

Dartz KombatDartz Kombat

Dartz KombatDartz Kombat

Yorumlara kapımız açık