Nov 4, 2009

Yazan Kategori Otomobil Üreticileri, Spor Otomobiller | 4 Yorum

Gözün aydın Türkiye!

Gözün aydın Türkiye!

Biricik aşkım Aston Martin, haritada Türkiye’nin yerini öğrenmiş. Bildiğiniz gibi Aston Martin’in Türkiye’de hâlâ herhangi bir temsilciğili, distribütörlüğü yok. Bu nedenle Türkiye’ye sadece markayı çok sevenler tarafından kişisel girişimlerle veya galeriler aracılığıyla ithal ediliyor.

Kişisel girişimlerle getirilen arabaların servisi, parçası büyük derttir, o çileyi çeken bilir. Vergisi, yazışması, ithalat prosedürleri hep kişinin üstüne kalır; ithalattan anlamayan biriyseniz çok sıkıntı çekersiniz. Türkiye’de kaç Aston Martin var bilmiyorum (çok çok az olduğuna eminim) ve sahipleri eğer bir ithalat firmasına vekâlet vermeden getirdilerse çektikleri çileyi tahmin edebiliyorum. Derdi ithalattan sonra da bitmez, yetkili servisi olmadığı için periyodik bakımlar, yedek parçalar hep sıkıntı çıkarır.

Artık bunlara gerek kalmayacak.

Milliyet’ten Levent Köprülü’nün haberine göre Aston Martin en sonunda Türkiye’nin önemini kavramış ve Türkiye’de distribütörlük açmaya karar vererek Borusan Otomotiv’le görüşmüş. Borusan’la görüşmelerinin nedeni de, Borusan Otomotiv’in daha önce Aston Martin distribütörlüğü için çeşitli girişimlerde bulunmasıymış.

Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Eşref Biryıldız, toplantıdan sonra kesin bir karar alınmadığını, Aston Martin’den haber beklediklerini belirtmiş.

Umarım anlaşma yakın zamanda imzalanır ve Türkiye’deki Aston Martin sevdalıları dertsiz tasasız sahip olurlar bu sanat eserlerine.

Magazin haberi gibi oldu. Ama mazur görün, Aston Martin benim için otomobilden daha öte bir olay. Şu güzelliğe kavuşabilmek için ABD’ye kadar git, arkandan dalga geçer gibi Türkiye’ye distribütörlük versinler. Reva mı be…

Aşağıda fotoğraflarını gördüğünüz güzellikler Türkiye galerilerinde sergilenecek yani, büyük gelişme bu. (Büyük hali için resmin üzerine tıklayın.)

Aston Martin DBSAston Martin DBS

Aston Martin DBSAston Martin DBS

Aston Martin DBSAston Martin DBS

 1. Borusan yerine Dogus olur ins..Aston Martin mi Jenny’e asik etti yoksa Jenny mi Aston Martin’e asik etti seni? Acikla herkes duysun :)) Bide Jennifer’in arabasini ne zaman yazcaksinn?

 2. Ceyda’dan matchmaking denemeleri vol. #8465434813 Yemedim bebik, aşık falan değilim. Ayrıca ben Aston Martin hayalleri kurarken Jenny’i tanımıyordum, Jenny ile tanıştığımızda onda Aston Martin yoktu. Hatta DBS almasına da ben sebep oldum diyebilirim. Spor olsun, konforlu olsun, prestijli olsun diye bi dünya kriter kurmuş kafasında, uygun araba bulamıyordu. Spyker, Morgan falan diyordu. Maybach bile düşündü ya ahaha işine karışmasam ağır abi gibi dolancaktı ortalıkta :))

  Morgan’da yeterli konfor bulamadı, verdim gazı DBS yönünde. Hem bana da bedavadan DBS kullanma şansı doğdu :))

  Yazı konusunda bi sorunumuz var. Fotoğrafını çekme, plakasını gösterme diye saçma sapan bi tribe girdi kız, böyle yaparsa yazamam. Fotoğrafsız izlenim yazısı mı olur ya :S

 3. Dusundugu diger arabalari bilmem ama DBS’in hakkini veriyor :)) Baska resim kullanirsin nolcak ki onemli olan arabayi anlatabilmen. DBS hakkinda Turkce test yazisi yoktur bence ise yarar yazdiklarin. Turkiye’de satilcaksa alacak olanlara kaynak olur.

 4. Jenny başarılı sürücü ya. Limitlerde kullanıyor arabayı, helal olsun valla. Herkesin harcı değil, ben bile zorlayamıyorum o kadar. Hakkını vereceğine emindim ama bu kadar iyi olacağını tahmin etmemiştim.

  Türkiye’de alacak olanlar bir şekilde test sürüşü yaparlar zaten Ceyda, izlenim okuyacaklarını zannetmem. Belki de yazıp, fotoğrafları internetten ayarlarım, kararsızım.

  Olursa bu haftasonu yaparız zaten.

Yorumlara kapımız açık