Nov 3, 2009

Yazan Kategori Aksesuarlar, Otomobil Üreticileri | Yorum Yok

TAG Heuer ve Lamborghini

TAG Heuer ve Lamborghini

Yıllardır motor sporlarıyla iç içe olan İsviçreli saat firması TAG Heuer, Nisan 2008’den beri Meridiist adını verdiği seriyle lüks cep telefonu piyasasını da zorluyor. Lüks telefon pazarını elinde tutan Vertu bu ataklara ne kadar dayanacak bilmem.

ABD’deki fiyatı 4.500 – 6.000 USD arasında değişen TAG Heuer Meridiist telefonlara geçtiğimiz hafta bir yenisi daha eklendi: TAG Heuer Meridiist Automobili Lamborghini.

TAG Heuer tecrübesini ve Meridiist şıklığını Lamborghini markasıyla buluşturan telefonun fiyatına ve üretim sayısına bakınca, Lamborghini hayranlarının bile es geçilip, sadece Lamborghini sahiplerine yönelik üretildiğini düşündüm.

Üzerindeki detaylar diğer Meridiist modellerinden biraz farklı olan ve Lamborghini logosu taşıyan telefondan, Lamborghini’nin kuruluş yılına ithafen sadece 1963 adet üretilecek.

Böyle bir telefonun teknik özellikleri pek önemli sayılmaz ama elim değmişken söyleyeyim. Sadece imaj amacıyla kullanılacak bir telefondan beklendiği gibi, teknolojik detaylara hiç önem verilmemiş. Sadece 2 MP kamera, 1.9 inch ekran, 4 bant GSM, Bluetooth ve GPRS özellikleri var.

TAG Heuer Meridiist Automobili Lamborghini

TAG Heuer Meridiist Automobili Lamborghini

Bu model de diğer Meridiist modelleri gibi paslanmaz çelik üzerine siyah titanium carbide alaşımla kaplı. Çelik kasası sayesinde oldukça dayanıklı olan telefonun ekranında 60.5 karat çizilmez safir cam kullanılmış.

Diğer Meridiist modellerinde TAG Heuer logosunun bulunduğu yerde Lamborghini logosu, arka kapağında da Lamborghini fontlarıyla ismi var. Ekranın altında ve telefonun yanında yeterli büyüklükte TAG Heuer logoları da dikkat çekiyor. Pil kapağının üzerindeki numaralar da telefonun seri numarasını ifade ediyor.

Lamborghini’nin kuruluş tarihine ithafen sadece 1963 adet üretilecek olan TAG Heuer Meridiist Automobili Lamborghini geçtiğimiz haftadan itibaren TAG Heuer mağazalarında ve Lamborghini butiklerinde satışa sunuldu.

Fiyat: 6.500 Euro. (Türkiye fiyatını bulmak için bu rakama bol miktarda vergi ekleyin.)

TAG Heuer Meridiist Automobili LamborghiniTAG Heuer Meridiist Automobili Lamborghini

Sadece Vertu’nun at koşturduğu bir pazarda rekabete girişen TAG Heuer, aslında çok cesur bir hamle yapmıştı. Otomobil markalarıyla olan ilişkilerini avantaj olarak kullanıp Vertu’nun elindeki Lamborghini sahiplerini kendi safına çekmeye çalışan TAG Heuer’e pazarı ilk açan firma olan Vertu’nun vereceği yanıtı merak ediyorum. Yakında Vertu’yu da bir süper spor otomobil firmasıyla el ele görebiliriz.

Yorumlara kapımız açık