Nov 4, 2009

Yazan Kategori Otomobil Üreticileri, Spor Otomobiller | 5 Yorum

Taze çıktı: BMW M3 GTS

Taze çıktı: BMW M3 GTS

Aylardır tüm dünyada heyecanla beklenen yepyeni BMW M3 bugün tanıtıldı. BMW’nun sanat eseri beklenenden farklı olarak BMW M3 CSL ismiyle değil, BMW M3 GTS adıyla piyasaya sürülecek.

Haberler geçtiğimiz Temmuz’da yayılmaya başladığında aracın isminin CLS, GT veya GT4 Street olması bekleniyordu fakat nedendir bilmem, son anda yapılan değişiklikle GTS adını almış.

Renk seçeneklerinde çoğu zaman kısıtlayıcı davranan BMW bu kez farklı düşünmüş ve GTS’i harika bir renkle tanıtmış. GTS turuncu rengiyle yeterince şık dururken, önde 225/35, arkada 285/30 lastikler kullanan 19 inch siyah jantlar bu şıklığa şıklık katıyor. Önde altı, arkada dört pistonlu kaliperler ve sarı helezonlar GTS’i görüntü olarak bambaşka bir araba haline getiriyor. Şık ve sade bir body kitle güzelleşen arabanın dış görünüşünü, jantlarla uyum sağlayan siyah arka kanat tamamlıyor.

Aracı hafifletmek için bazı konfor öğelerinden feragat edilmiş. Deri koltukların yerini altı noktadan bağlantılı emniyet kemeriyle birlikte hafifletilmiş yarış koltukları alırken, klima da yerini yangın söndürücüye bırakmış. Elbette arka koltuklar yok, onların yerine roll cage var.

Tüm bu hafifletme çabaları sayesinde ciddi şekilde kilo veren M3, normalden 190 kilo daha hafif. (M3 1.680 kg iken, GTS 1.490 kg.)

M3, GTS olabilmek için sadece hafiflemekle kalmamış. Çift kavramalı 7 ileri şanzımanla hareket eden GTS, 4.4 Lt. V8 motoruyla 470 HP basıyor.

Şimdilik daha fazla bilgi bulamadım. BMW yönetimi haberi piyasaya zaten birkaç saat önce verdi, diğer performans detayları da yakında gelecektir.

Bu güzelliğin fiyatını merak edenler için vereceğim bilgi biraz ümit kırıcı olsa da söylemek zorundayım ki, BMW M3 GTS sadece 100 adet üretilecek ve Almanya satış fiyatı 115.000 Euro olacak. Teslimatlar önümüzdeki Mayıs ayında başlıyor.

7 milyarlık dünyamızdan sadece 100 kişi bu arabaya sahip olma, “bi’ tur versene” ilişkileriyle birlikte takriben 1.500 kişi de sürme zevkine varacağına göre, kalanlar için gelsin. BMW M3 GTS resimleri:

Önce videomuz gelsin:

Şimdi de fotoğraflar gelsin.

BMW M3 GTSM3 zaten yakışıklıydı, GTS tam “olmuş.”

BMW M3 GTSDetaylar çok şık.

BMW M3 GTSYenir ki bu.

BMW M3 GTSArka kanat çok başarılı olmuş.

BMW M3 GTSEgzozları bile güzel be.

BMW M3 GTS4 pistonlu kaliperler ve sarı helezonlar.

BMW M3 GTSEkstra güvenlik sağlayan rollcage kullanıcıya da güven veriyor.

BMW M3 GTSPerformans arayan konforu umursamaz.

  1. Akaaaaaaaaaaaayyyyyy rengi cok guzeeeeellll!!! Ayni renge boyatmak istiyorum ben de!

  2. Saç değil bu canım, araba. Zırt pırt rengi değiştirilmez. Çiçek gibi araban var kurcalama boyasını gereksiz yere.

  3. Kurcalanmayan yeri kaldi mi Akay :)) GTS gibi boyatip bikac ay bindikten sonra satarim zaten sikilmaya basladim.

  4. GTS gibi görünsün diye M3’ye roll cage de taktırırsın sen :) Seninki zaten boosted, nitro falan da var, draglarda GTS’den daha performanslıdır zaten, onun gibi görünse nolcak görünmese nolcak boşver. Hem bu rengi kullanan bir Japon drift takımı var, daha önce onlarda görmüş olmalıydın. Unuttum adını şimdi.

    Güzel o güzel, satma onu sen. Söz dinle.

  5. Haha piki :)

Yorumlara kapımız açık