Dec 11, 2009

Yazan Kategori Aksesuarlar, Otomobil Üreticileri | Yorum Yok

Aston Martin ile yılbaşı

Aston Martin ile yılbaşı

Yılbaşı yaklaşırken Aston Martin sevdalıları neler yapabilir diye düşündüm bugün. Sevgiliye yeni bir Aston Martin hediye etmek için geç kaldınız. Antika olmadığı sürece ikinci el eşyadan hediye olmayacağı için, eğer iki sene önce sıraya girmediyseniz araba alamazsınız.

Aston Martin kol düğmesiAma güzel bir kol düğmesi alabilirsiniz. Aston Martin, ilk Le Mans yarışını 1959 yılında Carroll Shelby’nin kullandığı bir Aston Martin DBR1 ile kazanmıştı. Ford Mustang Shelby GT500 ve Dodge Shelby Charger başta olmak üzere birçok efsane tasarıma imza atan Carroll Shelby bugün 86 yaşında. Aston Martin’in sadece 50 çift olarak yaptırdığı kol düğmeleri de Aston Martin DBR1 figürüyle süslenmiş. 4.000 USD verip satın aldığınızda Mr. Shelby tarafından imzalanan sertifikasıyla birlikte geliyor. Kalmış mıdır bilemem, çünkü piyasaya çıkalı iki ay oluyor.

Tamam, eğer kol düğmesi kalmadıysa kol saatlerine bakabilirsiniz.

Aston Martin, saat üreticisi Jaeger-LeCoultre ile çalışmaya 1959’daki ilk Le Mans zaferinin ardından başlamıştı. Uzun süre Aston Martin logolu saatler üretilmedi ama iki marka sürekli birlikte anıldı. Aston Martin logolu kol saatleri birkaç yıl önce, Jaeger-LeCoultre AMVOX serisiyle başladı. Ayrıca Aston Martin Vantage için Jaeger-LeCoultre Reverso Vantage çıktı.

Sınırlı sayıda üretilmiş olsalar da, bugün piyasada Jaeger-LeCoultre tarafından üretilen, Aston Martin logolu dört çeşit kol saati var. Teknik açıdan hepsi birbirine çok yakın. Aston Martin modellerinden esinlenilerek tasarlanan saatlerde karbon fiber, altın, çelik ve çizilmez safir cam kullanılıyor, çelikten daha sağlam seramik bir kasayla çevreleniyorlar. Kimisinin arka kapağında, kimisinin kadranında Aston Martin logosu var. DBS Transponder modelinin kadranında DBS logosu, Vantage modelinin arkasında Vantage logosu bulunuyor.

Jaeger-LeCoultre AMVOX2 DBS TransponderJaeger-LeCoultre AMVOX2 DBS Transponder, serinin ilk cicisi.

Ekranın üst tarafında DBS logosu, onun altında daha küçük boyda bir Aston Martin logosu var. En ilginç özelliği, uzaktan kumandayla DBS’in kapılarını açıp kapatabilmesi. Kumanda için herhangi bir düğme yok, safir ekranda 8 ve 9 arasına bastığınızda kapılar açılıyor, 3 ve 4 arasına bastığınızda kapanıyor.

Jaeger-LeCoultre AMVOX 2 Chronograph DBSJaeger-LeCoultre AMVOX2 Chronograph DBS, serinin ikinci cicisi.

300 adet üretildi. Karbon fiber ve çelik malzeme kullanılıyor. Arka kapağında Aston Martin logosu var.

Jaeger-LeCoultre AMVOX 3 Tourbillon GMTJaeger-LeCoultre AMVOX 3 Tourbillon GMT, serinin üçüncü güzeli.

300 adet üretildi. İki zaman kuşağı, AM/PM göstergesi ve ay takvimi var. İçi tamamen şeffaf olan siyah seramik kasanın üzerinde safir cam ve altın işlemeler bulunuyor. Kadranın hemen altında ve çok şık tasarlanmış şeffaf arka kapağın üst kısmında birer Aston Martin logosu var.

Jaeger-LeCoultre Reverso VantageJaeger-LeCoultre Reverso Vantage GT ve, Jaeger-LeCoultre Reverso Vantage Grande Automatique, serinin ikiz güzelleri. Biri bayanlar, biri erkekler için üretilmiş.

İkisinde de kırmızı ve kalın yazılan 8 rakamı, Vantage’ın V8 motorunu temsil ediyor. Arka kapakta bir Vantage çizimi içinde Vantage Reverso yazıyor.

Aston Martin temalı başka bir güzel hediyelik bilmiyorum.

DBS Transponder’a şimdilik ihtiyacım yok, Tourbillon GMT çok hoşuma gitti.

Bunca Aston Martin düşkünlüğüme rağmen James Bond serisini seviyor muyum? Kesinlikle hayır.

Yorumlara kapımız açık