Dec 31, 2009

Yazan Kategori Konsept Otomobiller, Otomobil Üreticileri | Yorum Yok

Aston Martin’i olmayana Cygnet yok

Aston Martin’i olmayana Cygnet yok

Aston Martin Cygnet faciası konu komşu ne der diye düşünülmeden piyasaya sunulduğunda CEO Ulrich Benz demişti ki, “bu modeli lüks teknenizin yanında kullanacağınız ucuz ve pratik bir bot gibi düşünün.”

Bu açıklamaya rağmen biz Ulrich Bey’in söylediklerini pek umursamadık ve “amele Porsche’u” Mazda 323 gibi, Aston Martin Cygnet için de envai çeşit lakap çıktı. Aslında dalga geçenler haklıydılar, Aston Martin almaya parası yetmeyenler de binsin diyerek böyle bir ucube üretmek Aston Martin’in imajı açısından pek doğru bir hamle sayılmazdı.

Düşünün, çevrenizde 35.000 doları basan herkesin sahip olabileceği, Aston Martin kasası giydirilmiş Toyota iQ’lar dolanacaktı.

Fakat dünkü New York Times’da çıkan bir haber, Cygnet’lerin göze batacak kadar yayılmayacağını açıklamış oldu.

35.000 doları basan herkes Cygnet alamayacak. Cygnet sadece 2.000 adet üretilecek ve bu arabayı garajınıza çekmeniz için, mutlaka “gerçek” bir Aston Martin sahibi olmanız gerekiyor.

Aston Martin sahiplerinin bu arabaya yüz vermeyip az yakan yedek otomobil olarak BMW 1, Smart, Honda Jazz gibi modelleri kullanmaya devam etmelerini ümit ediyorum.

Yorumlara kapımız açık