Dec 30, 2009

Yazan Kategori Modifiye Firmaları, Otomobil Üreticileri | Yorum Yok

En hızlı SUV: Brabus GLK V12

En hızlı SUV: Brabus GLK V12

Mercedes modifiyesi konusunda sürekli AMG’nin gölgesinde kalan, gerekli saygıyı göremeyen bir firma Brabus. Ürün yelpazesi AMG’den geniştir, tasarımları daha cesur, motor modifiyeleri daha iddialıdır. Yine de Mercedes kullanıcıları AMG’yi tercih ederler.

Bu güzel firma, son eserini geçtiğimiz günlerde Dubai Motor Show’da görücüye çıkarmıştı. SUV’lerden hiç hazzetmesem de, 750 HP twin-turbo motoruyla Brabus GLK V12, hakkı yenmemesi gereken bir çalışma.

Brabus GLK V12, İtalya’daki Nardo test pistinde 0–100 km/s arasını 4.2 saniyede tamamlayıp 322 km/s azami sürate ulaşarak SUV sürat rekorunu da kırmış. Yani bugün caddelerde kullanılabilen en hızlı SUV, Brabus GLK V12.

Bakalım spor otomobil üretiminden SUV sanayiciliğine geçen Porsche ve Mercedes’in dişli rakipleri BMW ve Audi bu sürat tankına ne yanıt verecekler. Hamann birkaç ay sonra korkunç bir X6 ile karşımıza çıkabilir.

Brabus GLK V12 sadece motor modifiyesiyle değil, tasarımındaki şık detaylarla da dikkat çekiyor. Tasarımı karbon-fiber ön ızgara, geniş hava girişleri, arka cam üstü spoiler ve dört çıkışlı spor egzozlar tamamlıyor.

Lüks arabalarda deri koltuğun modası çoktan geçti. Brabus da bunu biliyor ve deri yerine Alcantara kumaşlarını kullanıyor. Şık spor direksiyonda seçenek yok, ancak kapılar, gösterge paneli ve orta panel gibi bölgelerde iç döşeme olarak ahşap veya karbon-fiber seçeneği sunuluyor.

Ön koltukların arkası, olması gerektiği gibi bir multimedya yuvası. LCD ekranlar ve müzik sistemi, yüksek süratlerde bile keyifle film izlemeyi sağlayan bir ortam sağlıyor.

Şoförünüz Brabus GLK V12’in motor modifiyesinin hakkını verirken, siz de Alcantara koltukların ve multimedya ortamın keyfini çıkarabilirsiniz. Hoş, böyle bir arabayı şoförünüze kıskanmadan teslim edeceğinizi de hiç zannetmem. Dünyanın en hızlı SUV’sinde yolculuk ederken arka koltukta oturmak yeterince anlamlı olmayacaktır.

ABD’de 570.000 dolardan satışa çıkan Brabus GLK V12’in Türkiye’deki ilk müşterisini merakla bekliyorum.

Brabus GLK V12Brabus GLK V12

Brabus GLK V12Brabus GLK V12

Brabus GLK V12Brabus GLK V12

Brabus GLK V12Brabus GLK V12

Brabus GLK V12Brabus GLK V12

Brabus GLK V12Brabus GLK V12

Brabus GLK V12Brabus GLK V12

Yorumlara kapımız açık