Feb 16, 2010

Yazan Kategori Genel, Modifiye Firmaları, Otomobil Üreticileri, Pist - Endurance, Spor Otomobiller | Yorum Yok

BTCC şerefine 200 Mügen Type-R

BTCC şerefine 200 Mügen Type-R

Motor sporlarından bir anda çekilen Honda, 2010 sezonuyla birlikte BTCC’ye katılarak geri dönüşe hazırlanıyor. Honda 1995 – 2003 arasında BTCC’de yarışmış, 2003 sonunda ayrılmıştı. 2003 – 2005 arasındaysa müşteri takımı Team Halfords tarafından geliştirilen Honda Integra ile Matt Neal piste çıkmış, 2005 sezonunda şampiyon olmuştu. Fabrika takımı olmayınca Honda bunu kutlayamamıştı elbette. Bu sezon Honda Civic Type-R ile BTCC’de yarışacak olan Honda’ya bol şans diliyorum.

Yarışlara Mügen modifiyeli Civic Type-R ile çıkacak olan Honda, dönüşünü kutlamak amacıyla 200 Mügen Type-R’ı İngiltere’de piyasaya sürüyor.

İngiltere’de bugüne kadar orijinal Mügen modifiyeli 20 adet Type-R vardı. Yeni gelecek olan 200 Type-R ise performans açısından eskilerin arkasında kalacak gibi görünüyor. Çünkü ECU, egzoz ve motor modifiyesinden geçmiş Mügen işi Civic Type-R’lar ile BTCC şerefine piyasaya sürülen 200 Type-R arasındaki tek benzerlik body kitler.

Mügen tasarımlı body kit, hafifletilmiş 19 inch jantlar ve beyaz “championship” rengiyle piyasaya sürülen Type-R’larda sınırlı kaymalı diferansiyel dışında herhangi bir motor modifiyesi bulunmuyor.

BTCC’ye dönüşü kutlamak için limited edition araç ürettik diyip sadece body kit koymak çok anlamsız geldi bana.

Honda Civic Type-R MügenHonda Civic Type-R By Mügen

Honda Civic Type-R By MügenHonda Civic Type-R By Mügen

Honda Civic Type-R By MügenHonda Civic Type-R By Mügen

Honda Civic Type-R By MügenHonda Civic Type-R By Mügen

Yorumlara kapımız açık