Feb 12, 2010

Yazan Kategori Genel, Konsept Otomobiller, Modifiye Firmaları, Spor Otomobiller | Yorum Yok

İrlandalı Continental GT

İrlandalı Continental GT

Trevor Musgrave tarafından kurulan ONYX Cars, İrlanda’nın en önemli lüks otomobil satıcılarından biri. Sıfır ve ikinci el olmak üzere Aston Martin, Bentley, Ferrari, Hummer gibi markaları satan ONYX, geçen yıl sadece araba satmaktan sıkılarak modifiyeye girişmişti.

ONYX Concept markasıyla kendi body kitlerini ve parçalarını geliştiren firma, hazırladığı iki Range Rover modeli Vogue ve Sport’u geçtiğimiz yıl sonunda tanıtmıştı. Range Rover’ları tanıttığında 2010 listesindeki diğer modelleri de sırasıyla Bentley Continental GT, Aston Martin DB9, Porsche Cayenne ve Lamborghini Murceliago olarak açıklamıştı.

Bentley işini iki gün önce tamamlayarak medyaya bildirmeleri, derslerine çalıştıklarını ve listeyi tamamlamaya kararlı olduklarını gösteriyor.

Bentley Continental GT üzerinde çalışılarak hazırlanan Bentley Continental “Platinum” GTO, oldukça başarılı olmuş.

Her şeyden önce, 553 HP gücündeki Continental GT, 640 HP’ye çıkmış. Süspansiyonlar değiştirilmiş, jantlar 22 inche çıkarılmış. Tamamen ONYX işi olan body kit de araca olduğundan çok farklı bir hava vermiş.  LED gündüz farları emanet gibi durmuyor. Body kit ile gelen ön – arka tamponlar, etekler ve arkadaki karbon-fiber rüzgarlık Continental GT’yi en azından performans ve dış görünüm olarak Platinum GTO yapmak için yeterli olmuş.

Aracın satış fiyatı henüz açıklanmadı, satışa Mart ayında başlanacağına göre birkaç güne kadar açıklanacağını düşünüyorum.

İrlanda’nın modifiye konularında pek öne çıkan bir ülke olmaması, bu tip firmaların daha kolay sivrilmesini ve fazlaca dikkat çekmesini sağlıyor. Bentley Continental GT oldukça güzel olsa da benim asıl beklediğim araç Mayıs ayında tamamlanacağı açıklanan ancak bir fotoğrafı bile yayınlanmayan Aston Martin DB9. Bakalım o nasıl olacak…

Aracın medyaya verilen iki fotoğrafı aşağıda:

Bentley Continental Platinum GTO by ONYXBentley Continental Platinum GTO by ONYX

Bentley Continental Platinum GTO by ONYXBentley Continental Platinum GTO by ONYX

Yorumlara kapımız açık