Feb 21, 2010

Yazan Kategori Genel | 2 Yorum

Royal Drive Dubai

Royal Drive Dubai

Konu lüks olunca en büyük pazar olma şerefini (!) kimseye bırakmayan BAE, Yas Marina ile Formula 1’a gürültülü bir giriş yapmıştı. Hatta sadece Yas Marina ile de kalmadılar, Ferrari World adlı dev parkla Ferrari’nin anavatanı İtalya’da olmayanın peşine düştüler.

Türk halkı genelde tüketmekten başka bir işe yaramadıklarını iddia ederek aşağılar Arapları. Oysa ellerinde imkân olsa Araplardan daha fazla tüketecek ve hiçbir işe yaramadan yaşayacaklardır. Araplara olan hasedin arkasında biraz da onların imkânlarını kıskanma olduğuna eminim.

Türkiye, birçok F1 pistine taş çıkaracak kalitedeki İstanbul Park’ı Ecclestone’a peşkeş çekerken, Araplar gerek Ferrari World’ü, gerekse Yas Marina’yı gönüllerince kullanabiliyorlar.

Şimdi de Mart’ta gerçekleştirecekleri bir organizasyonun haberini veriyorlar: Royal Drive.

Royal Drive, Dubai’deki en lüks otomobillerin katılacağı bir gösteri şeklinde düzenlenecek. 60 egzotik otomobil 18 Mart’ta Yas Hotel önünden start alacak, 19 Mart’ta Yas Marina pistinde yarışacak, 20 Mart’ta da şehir turunun ardından Dubai Festival City’deki Intercontinental Hotel önüne gelecek. Çeşitli aktivitelerle renklenecek olan şenlik, ortadoğunun ilk egzotik otomobil gösterisi olması bakımından önem taşıyor.

Katılımcılar sadece 25.000 AED (10.280 TL) ödeyerek organizasyona dahil olabiliyorlar. Yas Hotel’de üç gece, Yas Marina’da hızlı bir yarış, neredeyse tüm Dubai sahilini kapsayan egzotik bir tur, kırmızı halı töreni, VIP geçişi ve diğer aktiviteler için 25.000 AED elbette yetersiz. Katılım ücretinin tamamıyla sembolik olmasının nedeni, sadece davetli olanların kabul edilmesi. Stiline, otomobiline ve sosyal statüsüne güvenen herkesin başvurusuna açık olan organizasyonda, gerekli kriterleri karşıladığını düşündükleri kişilere davetiye gönderiyorlar.

Gemballa Mirage GT, McLaren SLR, çeşitli Aston Martin, Lamborghini ve Ferrari modelleri gibi otomobillerin yer alacağı organizasyona Türkiye’den başvuran olur mu bilmiyorum Türkiye’den de bir katılımcı görmek isterdim açıkçası.

İstanbul Park bir gün böyle bir organizasyona ev sahipliği yapar mı acaba…

Tanıtım videosu aşağıda:

Birkaç güzel görsel de hazırlamışlar:

Royal Drive DubaiRoyal Drive Dubai

Royal Drive DubaiRoyal Drive Dubai

Royal Drive DubaiRoyal Drive Dubai

  1. Gumball 3000 gibi bir şey ama daha edeplisi olacak sanırım.
    http://www.gumball3000.com/

  2. Gumball 3000 çok yayıldı, M5 ile katılanlar bile var artık. Katılma hayalini çok kurdum ama eskisi gibi istemiyorum bu yüzden :) Katılımcıları belli bir seviyenin üzerinde tutmak iyi fikir.

    Royal Drive güzel de, ABD’de 2 senedir devam eden goldRush diye bir organizasyondan var, bundan daha güzel. Onu da yazayım aklıma gelmişken :)

Yorumlara kapımız açık