Feb 2, 2010

Yazan Kategori Deniz Dünyası, Genel, Tekne Üreticileri | Yorum Yok

Virgin suya dalıyor

Virgin suya dalıyor

Virgin Group’a dünya yetmiyor. Virgin Atlantic, Virgin Blue, Virgin Trains, Virgin Limousines derken Virgin Galactic ile soluğu uzayda alan Virgin, şimdi de Necker Nymph adını verdiği denizaltıyla su altını keşfetmeye karar vermiş. Necker Nymph ile yolculuk yapmak, CEO Richard Branson’ın deyimiyle “su altında uçmak gibi bir şey!”

Turistik amaçlı kullanım için Hawkes Ocean Technologies’e (firmanın Deep Flight markasıyla ürettiği birçok mini denizaltı modeli zaten kullanımda, siteden inceleyebilirsiniz) yaptırılan üç kişilik denizaltı biraz uçakları, biraz da convertible spor arabaları andırıyor. Kokpitin üzeri açık ve yolcular kaptanın iki yanına oturuyorlar. Suya batmak için denizaltılar gibi balast tankı kullanmıyor, bunun yerine daha önce Rinspeed sQuba’da da gördüğümüz bir teknolojiyle, basınç kullanarak batıyor. Hatta sQuba’dan biraz daha gelişmiş bir yöntemle, uçaklardaki gibi kanat flaplarıyla aşağı yukarı hareket edebiliyor.

40 metre derinliğe kadar inebilen Necker Nymph, su altında 6 knot hızla ilerleyebiliyor ve jet uçaklarının havada yaptığı 360 derecelik dönüşleri su altında başarabiliyor.

Yolcular ve pilot dalgıç kıyafetleri kullanıyorlar ve denizaltının arkasındaki oksijen tüpleri sayesinde üç kişilik ekip iki saat boyunca su altında kalabiliyor.

En önemli yere gelelim, bu denizaltıyı nasıl kullanabiliriz?

Vakti zamanında üzerinde güneş batmayan imparatorluk olarak anılan İngiltere’nin birçok yerde toprağı, mandası olduğu gibi, Karayipler’de de takriben 50 adadan oluşan toprakları var. British Virgin Islands dedikleri bu adalar, İngiltere’nin Karayipler’deki turizm pastasının kremalı taraflarını yutmasını sağlıyor. Büyük çoğunluğu çeşitli İngiliz şirketlerine ait olan bu adalardan birkaç tanesi de Virgin Group’a ait. Firma, buradaki adalarından birini turistik amaçla kullanıyor. Necker Island adlı bu adada demirlemiş olan 32 metre, şık mı şık, Necker Belle isminde bir katamaran var.

Eğer bu cici denizaltıyı kullanmak istiyorsanız, önce o adayı veya katamaranı kiralamanız gerekiyor. Yani denizaltı uygun fiyatlı bir promosyon sayılabilir.

Necker Island’daki odalar 3, 4 veya 7 gece olarak kiralanıyor. Fiyatlar isteğe göre değişiyor. Necker Nymph’i kullanmaya hak kazanmak için en az 7 gece kiralamak şart.

Necker Belle’i yedi personeliyle haftalık kiralamanın bedeliyse 88.000 USD.

Eğer adayı veya katamaranı yedi günlüğüne kiralarsanız, sadece 25.000 USD karşılığında Karayip Denizi’nin derinliklerinde Necker Nymph ile keşfe çıkabilirsiniz.

Göz görmeyince gönül katlanır diyenlerin gönlü de katlanmasın, buyrun Karayipler’e gidelim:

Necker Nymph ~ Diğer fotoğrafları henüz medyaya verilmedi.

Necker Belle

Necker Belle

Necker Belle

Necker Island

Necker Island

Necker Island

Yorumlara kapımız açık