Mar 13, 2010

Yazan Kategori Aksesuarlar, Genel | Yorum Yok

DBS şövalyeleri için sele

DBS şövalyeleri için sele

Bu sitede Aston Martin için yazdıklarım Türkiye’de kimseyi ilgilendirmiyor olabilir. Türkiye’de distribütörü bile olmayan, arabasını satmadığı için aksesuarlarını da göndermeye ihtiyaç duymayan bir firmadan bahsediyorum çünkü. Özellikle DBS’i tüm aksesuarlarıyla birlikte sürekli bu siteye aktarmamın tek nedeni kendim için bir online wishlist oluşturmak. Eğer ömrüm yeterse bir gün Aston Martin DBS aldığımda, buraya yazdığım limited edition ürünleri de gerekirse açık artırmalardan bir şekilde satın almayı planlıyorum.

Aston Martin DBS sahipleri için üretilen son ürün, Robin Coleman’ın hazırladığı özel sele. Robin Coleman, 500 yıldır değişmeyen tekniklerle deri işliyor. Aston Martin DBS için hazırladığı selede, Roma soylularının atlarında kullandığı heybelerden esinlenmiş. Tamamen el yapımı olan selelerin bir tanesini hazırlamak, Coleman’ın 28 saatini alıyor. Humidor için olmasa da, üçlü veya beşli puro tüpü için yeri olan selede, çakmak, puro makası, bir şişe viski veya şarap için ideal boyutlarda alan var.

Aston Martin DBS’in arkasındaki alana koltuk diyemesek de, acil durumlarda iki kişi de arkaya sıkışıp yolculuk edebilir. Arkaya oturan arkadaşınızın daracık yerde bunalıp mızmızlanmasına fırsat vermeden seleyi kurcalamasına izin verirseniz, orada bulacağı 45 yıllık bir Glen Garioch şişesinden alacağı birkaç yudum ve Vegas Robaina Maestro’dan çekeceği birkaç nefes, koltuğun darlığını falan unutturacaktır ona. Böylesi bir ikramın sonunda gözü dönüp size şoför muamelesi yapmaya çalışırsa ne yapmanız gerektiğini de ben söylemeyeyim artık.

Robin Coleman’ın hazırladığı bu güzel arka heybenin fiyatı henüz açıklanmadı, tahminimce kısa süre içinde Aston Martin tarafından açıklanacaktır.

Aston Martin DBS selesi

Aston Martin DBS promosyonu olarak verilen, Robin Coleman tasarımının yanında biraz sönük kalıyor.

Yorumlara kapımız açık