Pit Café

Otomotiv eksenli seyahat, sanat, iş dünyası, gündem yazıları

Formula 1 güvenliği SLS AMG’nin

Geçtiğimiz yılın en sükse yapan otomobili, hiç şüphesiz SLS AMG oldu. Bir AMG başarısı olmasının yanında, göz dolduran performansı ve elbette ki 300SL Gullwing’in yeniden doğuşu olmasından kaynaklanan sevgi, SLS AMG’yi en popüler spor arabalardan biri haline getirdi.

Mercedes & Formula 1 ortaklığındaki safety car çalışmalarında da beklenen oldu ve Formula 1’da yeni sezonun güvenlik aracı olarak SLS AMG seçildi. Devir teslim töreni 27 Mart’ta yapılarak bayrağı SL63 AMG’den teslim alacak olan SLS AMG’ye pistlerde ilk yardım aracı olarak eşlik edecek otomobil ise, son iki yıldır olduğu gibi C63 AMG Estate.

Resmi adı Mercedes-Benz SLS AMG F1 Safety Car olan otomobil, Formula 1’ın gelmiş geçmiş en güçlü ve sofistike güvenlik aracı oluyor. Olağandışı durumlarda piste bu güzellikle dalacak olan şanslı isimler de Bernd Mayländer ile co-pilotu Pete Tibbetts.

6.3 litre V8 motorundan gelen 571 HP güç ve 650 Nm tork ile istenmeyen durumlarda piste girip Formula 1 canavarlarına tavşanlık yapacak olan SLS AMG, bazı güvenlik eklentileri haricinde trafiğe çıkan kardeşlerinden pek farklı değil.

Tıklayınca büyüyen fotoğraflar hemen aşağıda:

Formula 1 Safety Car SLS AMGFormula 1 Safety Car SLS AMG

Formula 1 Safety Car SLS AMGFormula 1 Safety Car SLS AMG

Formula 1 Safety Car SLS AMGFormula 1 Safety Car SLS AMG

Formula 1 Safety Car SLS AMGFormula 1 Safety Car SLS AMG

Önceki Yazı Post

Sonraki Yazı Post

1 Yorum

  1. fatih 29 Temmuz 2010

    ne olurdu yani bir aden doğan slx 1.6 ie yapsaydılar güvenlik aracını:) tofaş yerli malı en azından istanbul park için:) şaka fer mas ın yanında bebekte var meraklılar gidip bakabilirler

Sen ne diyorsun?

© 2007 - 2019 Pit Café