Mar 10, 2010

Yazan Kategori Aksesuarlar, Formula 1, Genel | Yorum Yok

Vogard Radiator F1

Vogard Radiator F1

Türkiye’nin Formula 1’ı takip etme kültürü Avrupa’dan epey farklıdır. Herhangi bir grand prix izlemek için Türkiye’den uçağa binip o ülkeye giden F1 sevdalısı yok denecek kadar az, belki de hiç yoktur. Monaco seyahati Formula 1 grand prixsine denk geldiği için orada yarışı seyredenleri hesaba katsak bile bir elin parmaklarını geçmez. Durumun müsebbibi sadece Türkiye’nin fakir bir ülke olması değil, yarışan Türk takımı veya pilotunun olmamasının da etkisi büyük.

Avrupa’daki Formula 1 takipçilerinin ise yıllık ajandalarını bile grand prix tarihlerine göre ayarladığına şahit oluyorum. F1 takvimi ajandaya kaydedilir, uçak biletleri aylar öncesinden alınır. Ekonomik durumu çok parlak olmayan ancak F1’ı çok sevenler bile easyJet veya Germanwings gibi firmalara aylar öncesinden rezervasyon yaptırıp, çok uygun fiyatlarla bilet alarak, istedikleri grand prixyi yerinde izlemeye gidebiliyorlar.

Elbette Formula 1’ı bu kadar seven ve yakından takip edenler, yan ürünlerini de kullanmak istiyorlar. Sadece tuttuğu takımın ürünlerine değil, Formula 1 lisanslı çeşitli ürünlere sahip olmak da ayrıca haz veriyor. Severek kullandığım Jacques Lemans F5005 gibi ürünler, Formula 1’ı daha yakından hissetmeyi sağlıyor.

Formula 1 lisanslı üretim yapan tek saat markası Jacques Lemans değil tabi ki. Seiko’dan Breitling’e, birçok saat üreticisi sponsor oldukları takımlara özel ürünler başta olmak üzere, Formula 1 lisanslı saatler üretiyorlar.

Bu markalardan biri olan İsviçreli Vogard da, Formula 1 için ürettiği son modeli yakında piyasaya sürecek. Vogard’ın özellikle kişiselleştirilebilir seyahat saatleri konusundaki uzmanlığı, Vogard Radiator F1 üzerinde çok etkili olmuş.

Kasa çapı 43 mm olan Vogard Radiator F1, ismini radyatör görünümlü ekranından alıyor. Titanyum karbür ve siyah çelik alaşımından üretilmiş. Birçok saat modeli gibi Radiator F1 da dünya saatlerini gösteriyor ve buna ek olarak, ünlü Formula 1 grand prixlerinin de tarihini gösteriyor.

100 metreye kadar su geçirmeyen saatlerin kayış seçenekleri siyah çelik, kauçuk, kırmızı veya siyah timsah derisinden oluşuyor. Sınırlı sayıda üretilen ve önümüzdeki günlerde piyasaya sürülecek olan Vogard Radiator F1’ın fiyatı henüz açıklanmadı.

Vogard Radiator F1 Saat

Yorumlara kapımız açık