May 9, 2010

Yazan Kategori Genel | 5 Yorum

Blog Ödülleri

Blog Ödülleri

Pit Café için, yazı sürekliliği açısından oldukça düzensiz bir blog diyebilirim. Mesai ve dinlenme saatleri belli olan, boş vakitlerinde blog yazan birisi olsaydım çok düzenli olurdu aslında. Ancak bir gün Los Angeles’dayken sonraki hafta kendini Antalya’da bulan, işi bir gün akşam olmayan bitip, ertesi gün hiç bitmeyen biri olarak o memur düzenini bir türlü oturtamadım yaşamıma.

Öyle iddialı yazılar yazan biri de değilim. Sadece, otomobillerle, sektörle ilgili yazılar yazıp, bildiklerimi ve öğrendiklerimi paylaşmak hoşuma gidiyor.

Blog Ödülleri’ne başvururken o nedenle pek ümidim yoktu. Bu kadar çok sayıda Türkçe otomobil blogu olduğunu bile bilmiyordum açıkçası. Nispeten yeni olan Pit Café’ye belki birkaç okuyucudan 3-5 oy gelir diye düşünüyordum. Halk oylamasında herkes eşe dosta oy verir, kaliteli olanlar yerine hatır gönül destekliler kazanır derler ya, biraz da o nedenle ne blogda, ne de başka ortamlarda “yarışmaya katıldım haydi koşun bana oy verin” demedim. (Zaten oy kullanacağını bildiğim 4-5 arkadaşa hatırlatmak dışında.) Oy istemeden halk oylamasına katılmanın getireceği sonucu merak ediyordum açıkçası.

Düşündüğüm gibi olumsuz yürümedi ve Pit Café, Fiat Otomobil Blogları kategorisinde ikinci oldu.

İşlerimi bir türlü ayarlayamadığım için törene gitme fırsatı bulamadım. Yemek blogları kategorisinin birincisi sevgili Gabriela Olaru sağolsun, sahneye hem kendisi hem de benim için çıkarak, temsilen aldı plaketimi.

Bu yarışmada bana büyük sürpriz yapıp Pit Café’ye oy veren herkese ve plaketimi törende öksüz bırakmayan Gabriela’ya can-ı gönülden teşekkür ediyorum.

Hoş bir deneyimdi.

[Pozitiftv’den izlediğim canlı yayında, sunucu arkadaşın ismimi telaffuz etmekte zorlandığını görmek şaşırtıcıydı. Akay demek bu kadar zor mu gerçekten?]

 1. Merhaba Akay

  Siteni Blog Ödüllerinde gördüğümden beri radarıma aldım, hem görüntü olarak çok güzel hem de genel olarak başarılı bir blogun var. Tebrik etmek istedim, başarılarının devamını diliyorum.

 2. Teşekkürler Sinan.

  Blog Ödülleri senin blogu ve Mali Selışık’ın “gereksiz bilgiler” blogunu öğrenmemi sağladı, iyi oldu. Pit Café seninki kadar düzenli güncellenen bir blog değil, fırsat buldukça yazıyorum sadece.

  Otomobil ve motor sporları üzerine bloglar görmek sevindirici.

 3. Ben de istediğim hızda yazamıyorum, asıl güzel yazılar emek gerektirdiği ve benim o emeği verecek zmanım olmadığı için beynim de fikir olarak kalıyor ve beni üzüyor ama napalım.

  kolay gelsin sana da tekrar

 4. Tebrik ederim canim :)

 5. Ben almanyadan sevgi, gercekten cok guzel bir blog, eger twitter veya facebook sayfasi varsa hemen ekliycegim.

Yorumlara kapımız açık