Jun 18, 2010

Yazan Kategori Genel | Yorum Yok

Blog Garaj

Blog Garaj

Türk medyasında motorsporlarından anlayan kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Ne Formula 1, ne WRC, ne MotoGP ne de diğer yarış serileri hakkında medyada doğru düzgün bir haber, köşe yazısı, analiz, kritik göremezsiniz. Bırakın Türkiye şampiyonalarını, dünya şampiyonalarını bile umursayan yoktur Türk medyasında. Kırk yılda bir haber yapacak olurlarsa da beceriksizlikten ellerine yüzlerine bulaştırırlar.

Türk medyası, otomotivden de anlamaz. Yayınladıkları haberler firmaların gönderdiği basın bültenlerinden ibarettir. Kendi yorumlarını katamazlar, çünkü katacak yorumları yoktur.

Geleneksel medyanın internet sitelerinde otomobil veya motorsporları haberlerine bakacak olursanız görecekleriniz internetten toplanmış spor otomobil, pit kızı resimleriyle hazırlanmış foto galeriler ve kopyala – yapıştır haberlerdir. Doyurucu bir bilgi bulmanıza imkân yoktur. Çünkü medyanın, o bilgiyi edinecek, okurlarıyla paylaşacak kapasitesi yoktur.

Eğer yabancı diliniz yoksa, kaynak olarak kullanabileceğiniz yerler sadece otomobil dergileri ve bağımsız internet siteleriyle sınırlı kalır.

Parasını verdiğinizde, tüm dergilere erişebilirsiniz.

İnternet sitelerine erişmek, milyonlarca web sitesi içinde doğru, doyurucu bilgiler, baskı altında kalmadan, reklam korkusu olmadan yazılmış yazılar içeren blogları bulmak ise oldukça zordur. Oysa çok kaliteli otomobil blogları mevcut Türkiye’de.

Bu nedenlerle, otomobil ve motorsporları bloglarının sahipleri olarak, internetin kalabalığında kaybolan bloglara herkes daha rahat ulaşabilsin diye, Blog Garaj adında mini bir site kurduk.

Blog Garaj, üye olan tüm otomobil ve motorsporları bloglarını 12 saatte bir tarayarak en güncel yazıları bünyesinde topluyor. Böylece kullanıcılar, o site senin bu site benim gezmeden, “bi’ site vardı, neydi adı?” diye düşünmeden ulaşabiliyorlar bu bloglara.

İşinize yaraması dileklerimizle, Blog Garaj’ı www.bloggaraj.com adresinde ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlara kapımız açık