Jul 9, 2010

Yazan Kategori Genel, Motorsporları | 1 Yorum

Drag Türk

Drag Türk

Medya hiç ilgi göstermese de Türkiye’nin en popüler motorsporları serisinden biridir oto drag yarışları. Hem yarışanların, hem de seyircilerin ilgisi sayesinde, büyükşehirlerinde bile doğru düzgün bir pisti olmayan Türkiye’nin Konya, Manisa gibi şehirinde drag pistleri inşa edildi, yarışlar düzenlendi.

Ankara’da, hipodromda düzenlenen yarışlara 20.000’den fazla izleyicinin geldiğini gördük. Çocuğunun elinden tutan babaların, çekirdek çitleyerek tribünlerden yarış izlediğini, pilotları alkışladığını görmek, bu yarışların inanan insanların yönetiminde çok iyi noktalara gelebileceğini gösteriyor.

Federasyon her ne kadar beğenmese ve 10 yıldan beri düzenlenen şampiyonayı 2010 sezonunda iptal etmiş olsa da, mahalli yarışlar aynı heyecanla devam ediyor.

Drag Türk ise, ülkemizdeki tek oto drag sitesi. 2003 yılından beri faaliyette olan sitede binlerce kullanıcı birbiriyle tanıştı, harika organizasyonlar ve yarışlar düzenlendi. Drag dünyasında olan biten önce bu siteden duyuruldu, drag ile bu sitede tanışanların bazıları arabalarını hazırlayıp pistlerde yarışmaya başladılar.

Tamamen yenilemek amacıyla, sitenin faaliyetini birkaç ay önce durdurmuştuk. Daha sonra karşılaştığımız bazı teknik sorunlardan dolayı sitenin kapalı kalması biraz uzun sürdü. Fakat 7 yıllık bir geçmişi olan sitemiz daha fazla kapalı kalamaz dedik ve Nette Interactive’in başarılı (ve pahalı) çalışmalarının sonucunda, Drag Türk yeniden faaliyetine başladı.

Drag Türk artık bambaşka bir site. Türkiye’den ve dünyadan yarış haberleri, fotoğraflar, videolar, makaleler ve daha birçok özelliğiyle yepyeni bir site var karşınızda. Artık üyeler sadece forumda değil, sitenin her bölümünde söz sahibi, daha aktif. Yarışlarda çektiğiniz fotoğraf ve videoları yükleyebilir, diğer drag sevdalılarıyla tanışabilir, merak ettiğiniz teknik soruların yanıtlarını ustalardan öğrenebilirsiniz.

En büyük sorunumuz olan sponsor konusuna Drag Türk ile çareler arayabilir, bu spora gönül veren işadamları ve firmalarla tanışabilir, sitede kendi garajınızı oluşturup diğer kullanıcılarla fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

Sözün özü, Türkiye’nin ilk ve tek drag sitesi olan Drag Türk, yeni tasarımıyla Türkiye’nin en kaliteli otomotiv sitelerinden biri haline geldi.

Tüm üyelerimize yeniden hoşgeldiniz diyoruz.

Pit Café’de yazdığım yazıların bazıları Drag Türk’ün makaleler bölümünde yer alıyor, oradan da okuyabilirsiniz.

http://www.dragturk.com

  1. Hayırlı olsun sevgili Akaycım DragTürk’ün yeniden yayın hayatına geçmesi. Rss beslememe hemen ekliyorum.

Yorumlara kapımız açık