Aug 21, 2010

Yazan Kategori Genel, Konsept Otomobiller, Otomobil Üreticileri, Spor Otomobiller | Yorum Yok

Aston Martin Super Sport

Aston Martin Super Sport

Ela gözlerini sevdiğim dilber Aston Martin, 7.5 milyon euroluk yeni projesini açıkladı: Aston Martin Super Sport.

Super Sport, İngiliz Aston Martin ve Fransız Star Electric Cars ortaklığında geliştirilecek ve sadece sekiz adet üretilecek.

Super Sport’un 5.4 L twin-turbo V8 motorunun minimum 800, maksimum 950 HP güç vermesi planlanıyor. Araçta 6 ileri şanzıman var ve isteğe bağlı olarak direksiyondan kumandalı yarı otomatik şanzıman da sunulacak. 950 beygirlik motorun çıkaracağı süratlerden sonra yavaşlayabilmek için AP Carbon veya Brembo’nun karbon seramik fren kitleri kullanılacak.

Kapıları yukarı doğru açılan (scissor) otomobilin DB9’ı andıran gövdesi komple karbon-fiberden hazırlanıyor. İç donanımda Recaro koltuklar, alcantara & deri döşemeler, karbon-fiber bölümler ve iPhone destekli uydu navigasyon sistemi bulunuyor.

Super Sport sadece sekiz adet üretilecek ve her araç farklı renkte olacak. İlk olarak mavi rengi üretilecek olan otomobilin siparişini verenler, döşemelerde ve gövdede kendi istedikleri rengi ısmarlayabilecekler.

Araca 7.5 milyon Euro değer biçilmesine neden olan diğer özellikler henüz açıklanmadı. Yukarıda sayılanlar, Super Sport’un bir Aston Martin modeli olması dışında, bir super car için gayet normal özellikler.

7.5 milyon Euro bir Aston Martin için bile çok ciddi bir meblağ. Gerçi Aston Martin bu otomobili kolaylıkla harcayacak 7.5 milyon Eurosu olanlara değil, 7.5 milyon Eurosu olup da bir Aston Martin için kolaylıkla harcayabilecek olanlara sunuyor.

Ciddi bir koleksiyon malzemesi olan Super Sport, bir Aston Martin hayranı için koleksiyonunun en nadide parçası olacaktır.

Aston Martin, hiçbir zaman sınıfının en iddialı spor otomobili olmadı ancak her zaman en prestijli spor otomobil olmayı başardı. Ne DB9, ne Vanquish, ne DBS, ne de diğer modeller kendi sınıflarında bir Ferrari kadar, Lamborghini kadar hızlı olmadılar. Aston Martin Super Sport da ismini paylaştığı otomobil olan Bugatti Veyron 16.4 Super Sport kadar hızlı olmayacaktır. Ancak güzelliğiyle, konforuyla, donanımında sunacağı ekstralarla Veyron’dan daha klas olmayı başarabilir.

Merak ettiğimiz her şeyi Aston Martin Super Sport caddelere çıktığında öğreneceğiz. Bugünün kuruyla 14.452.500 TL eden otomobili dünya gözüyle görmeyi başarırsak da ayrıca seviniriz elbette.

Şimdilik sadece görüntüleriyle idare edebiliyoruz:

Aston Martin Super Sport

Aston Martin Super Sport

Aston Martin Super Sport

Aston Martin Super Sport

Aston Martin Super Sport

Yorumlara kapımız açık