Sep 23, 2010

Yazan Kategori Genel, Modifiye Firmaları, Otomobil Üreticileri, Spor Otomobiller | 1 Yorum

En hızlı SUV BMW oldu

En hızlı SUV BMW oldu

SUV araçlar, insanoğlunun doğayla mücadelesi üzerinden çıkmıştı ve öncelikli amaçları arazide ilerleyebilmekti. Ancak modern dünyaya uyum sağlamaları pek uzun sürmedi ve artık araziye girse birkaç metre ilerleyemeyecek SUV’ler dolaşmaya başladı caddelerde. 22″ jantlar, asfalt lastikleri, sedefli boyalar vahşi doğaya değil, şık caddelere uygun otomobillerde kullanılan aksesuarlar.

SUV üreticileri araçlarını araziden şehre sokunca, modifiyeciler de boş durmadılar ve cadde SUV’lerini daha çok hızlandırmanın peşine düştüler. Geçtiğimiz yıl sunulan Brabus GLK V12, dünyanın en hızlı SUV’si olarak rekorunu bir seneye yakın elinde tuttu ve bu yıl bir Alman’a kaptırdı.

BMW modifiyecisi G-Power, X6 için daha önce çeşitli geliştirme paketleri çıkarmıştı. Bakmışlar ki X6 gayet iyi gidiyor, o zaman dünyanın en hızlısı olsun demişler ve ortaya G-Power BMW X6 Typhoon RS çıkmış.

Heybetli X6, BMW’nin geçen hafta M6 ile birlikte tedavülden kaldıracağını duyurduğu V10 motorunu kullanıyor. Sıradan bir V10 değil bu, dünyanın en hızlı sedanı M5 Hurricane RR’da kullanılan V10. Yani 5.0 değil, 5.5 L ve 900 hp güç, 870 Nm tork üretiyor.

Tahtını aldığı GLK V12, 0 – 100 km hızlanmasını 4.2 saniyede tamamlayıp 322 km/s sürate ulaşabiliyor. G-Power X6 ise 0 – 100 km hızlanmasını onun gibi 4.2 saniyede tamamlarken, 330 km/s azami sürate ulaşabiliyor. Böylesine büyük bir otomobili yavaşlatabilmek de kolay olmadığından 410 mm karbon – seramik diskler ve 6 pistonlu kaliperlere büyük iş düşüyor.

G-Power işi body kitle olduğundan heybetli görünen X6, 23″ G-Power Silverstone RS jantların üzerinde duruyor. İç mekanıysa sadece pistler için tasarlanmış bir spor otomobili andıracak kadar sade. Hafif koltuklar ve karbonfiber döşemelerin tek amacı performansa yardımcı olmak.

Seçim yapacak olsam tercihim Brabus olurdu, en azından Alcantara döşemeleriyle, multimedya seçenekleriyle ve geniş iç mekanıyla daha çekici görünüyor. Üstelik onun fiyatı 570.000 dolarken, limitli sayıda üretilecek olan X6 tam 887.000 dolar. 8 km daha hızlı gidebilmek için 317.000 dolar fazla vermek yerine aradaki parayla bir Aston Martin almak daha mantıklı.

G-Power BMW X6 Typhoon RS

G-Power BMW X6 Typhoon RS

G-Power BMW X6 Typhoon RS

G-Power BMW X6 Typhoon RS

  1. tek kelimeyle bmw mükemmel en ilginç olanıda her sınıfda mükemmel olan araçlar üretmesi
    bmw e30 m3 başka tabi dd.

Yorumlara kapımız açık