Sep 30, 2010

Yazan Kategori Genel, Motorsporları, Motosiklet | 6 Yorum

Kenan Sofuoğlu Moto2’de

Kenan Sofuoğlu Moto2’de

Kenan Sofuoğlu’nun aradığı fırsat bir anda ayağına geldi. Geçtiğimiz hafta bir açıklama yaparak Supersport’u bırakmaya kesin karar verdiğini, bundan sonra Moto2′de yarışmak istediğini söylemişti. Çeşitli takımlarla görüşmeler yapıyor, 2011 sezonu için boş bir motosiklet arıyordu. Bu sene Moto2’de yarışıp kendini deneme ihtimalini kendi dahil kimse düşünmüyordu.

Ancak Moto2 pilotlarından Shoya Tomizawa’nın Misano’daki beklenmeyen kazası ve ölümü, Kenan’ın planlarını değiştirmişe benziyor. 19 yaşındaki Tomizawa 5 Eylül’deki Misano yarışında ciddi bir kaza geçirmiş ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Trajik video şuradan izlenebilir.

Japon pilotun ölümünden sonra sezonu tamamlamak için yeni pilot arayışına giren Fransız takımı Technomag-CIP, Kenan’ın Moto2 planlarını duyunca ilk teklifini ona sunmuş, Kenan da kabul etmiş.

Supersport sezonu 3 Ekim’deki Magny Cours yarışıyla tamamlanıyor. Şu anda şampiyona lideri olan Kenan Sofuoğlu, son yarışta 6. olsa bile dünya şampiyonu oluyor. Kendi yarışlarının bitmesinin ardından Technomag-CIP ile Moto2 sezonunun son iki yarışı olan Portekiz ve İspanya yarışlarına katılacak. (31 Ekim ve 7 Kasım, tarihleri not edin.)

Önümüzdeki sezon Moto2’de yarışmayı planlayan Kenan Sofuoğlu için, bu iki yarış büyük fırsat. Antrenman niyetine çıkacağı bu yarışlar Moto2 kariyerini etkileyecektir. Eğer iyi iş çıkarırsa diğer takımların ve muhtemel sponsorların dikkatini çekebilir.

Beklediği fırsat ayağına geldi, başarılı olmasını diliyorum.

Supersport’ta bir kez dünya şampiyonu olan (2007) ve bu sezon yine şampiyonluğa koşan Kenan’ın, benzer başarıları Moto2’de de yakalayabilecek kadar yetenekli olduğunu düşünüyorum. MotoGP biraz zor ama imkânsız değil, Moto2’de başarılı olursa bu yolun sonu MotoGP’ye çıkar.

Technomag-CIP pilotu Shoya Tomizawa, henüz 19 yaşındaydı. Misano’da korkunç bir kaza geçirerek hayatını kaybetti. Sadece bir hafta öncesinde, 31 Ağustos’ta da geleceğin yıldızı kabul edilen 13 yaşındaki minik yarışçı ABD’li Peter Lenz ölmüştü. Motorsporlarında güvenlik önlemleri geliştiriliyor ancak ne yazık ki bu önlemlerin birçoğu motosiklet yarışlarına yarar sağlamıyor. Motosiklet yarışları hâlâ yüksek ölüm riski taşıyor.

 1. bi önceki yazında bıraksın bu işleri diosun bu yazınızda ne dediğiniz belli değil..ne yazdıgınız belli değil.

 2. O yazının altındaki aptallıklarınızı diğer yazılara taşırmayın lütfen, teşekkürler.

 3. can arkadaşım bir önceki yazıda bıraksın bu işleri demiyor.

  seni sevmiyoruz kenan,başlıklı yazıdan bahsediyorsun sanırım,
  bence yazının tamamını oku.

 4. O yazının tadı fazlasıyla kaçtı. Altında tartışmaya girip herkese tek tek laf anlatmak istemedim. Belki ayrı bir yazı yazarım konuyla ilgili ama orada doğan tartışmaların sitedeki diğer yazılara taşması hoşuma gitmiyor.

  Herkese yazının tamamını oku diyorsunuz ama okumuyorlar işte, kapasite belli.

 5. ottomansblade says:

  Aynen karde$im “Kapasite belli” :-))))))

 6. OttomanSlap says:

  Kenan iddaa parasini da almadi cildirdilar iyice bu cagdas kesimler :)) Adamlarin akli havsalasi almiyor bir insan o kadar parayi nasil reddeder diye ve kiskancliktan hasetten catliyorlar, 800 bin liram olsa neler yapardim hayallerine daliyorlar. Kapasite bu kadar valla kardes :)
  Eline saglik yazilarin cok guzel

Yorumlara kapımız açık