Sep 10, 2010

Yazan Kategori Genel, Modifiye Firmaları, Otomobil Üreticileri | Yorum Yok

MANSORY Maserati GranTurismo S

MANSORY Maserati GranTurismo S

Paris Motor Show’da sunulacak otomobiller tek tek ortaya çıkmaya başladılar. Çeşitli orta sınıf üreticilerin yeni modelleri görücüye çıkarılmış olsa da şu ana kadar beni en çok etkileyen model MANSORY tarafından geliştirilen Maserati GranTurismo S oldu.

MANSORY çalıştığı otomobilleri genelde yeniden isimlendirir. MANSORY Cyrus (Aston Martin DB9), MANSORY Stallone (Ferrari 599 GTB Fiorano), MANSORY Renovatio (Mercedes SLR McLaren) gibi modeller, MANSORY’nin çalışmalarından sadece birkaç tanesi. Bugatti Veyron’dan Porsche Panamera’ya kadar onlarca lüks ve hızlı otomobil, özel olarak isimlendirilmeseler de mutlaka MANSORY’nin elinden geçerler.

Firmanın son marifeti de Maserati GranTurismo S olmuş.

Motor pek zorlanmamış, sadece hava filtresi ve egzoz çıkışları değiştirilmiş. Asıl geliştirme chip tuning ile olmuş, standart haliyle 434 HP güç ve 490 Nm tork üreten 4.7 L V8 motor, chip tuning sonrasında 470 HP güç ve 530 Nm tork seviyesine ulaşmış.

Aracın dış görünümünde de az ama öz değişiklikler yapılmış. Ön tampona LED gündüz farları eklenmiş, ön tampon altı splitter, arka spoiler, difüzör, yan aynalar, etekler ve ön panjurun tamamı karbon-fiberden üretilmiş. Süspansiyonu da 30 mm alçaltılan otomobilin ön tekerleklerinde 20″, arka tekerleklerinde 21″ MANSORY tasarımı jantlar kullanılmış.

Otomobilin dışındaki karbon-fiber zenginliği içeri de yansımış. Sadece karbon-fiberle de kalmamışlar, baklava desenli deri koltuklar, Alcantara ve deri karışımı ön konsol, üst kısmı düzleştirilmiş direksiyon simidi ve alüminyum pedal setiyle canlanan iç mekân MANSORY logolu özel paspaslarla tamamlanmış.

Yapılan değişiklikler sadece bu kadar. Ancak seçilen renkler o kadar hoş ve değiştirilen detaylar o kadar kritik ki, GranTurismo S bambaşka bir görünüme kavuşmuş.

Şimdilik sadece fotoğrafları ve teknik verileri yayınlayan firma, Paris Motor Show’da otomobili de görücüye çıkaracak.

Ben çok beğendim açıkçası. Cenevre’de sundukları Arap şeyhi zevklerini yansıtan Rolls-Royce Ghost faciasından sonra bu otomobil gayet başarılı olmuş.

Aşağıdaki fotoğraflara tıklayarak MANSORY Maserati GranTurismo S ile daha yakından tanışabilirsiniz.

MANSORY Maserati GranTurismo S

MANSORY Maserati GranTurismo S

MANSORY Maserati GranTurismo S

MANSORY Maserati GranTurismo S

MANSORY Maserati GranTurismo S

Allasak da pullasak da Aston Martin havası veremiyor elbette.

Yorumlara kapımız açık