Pit Café

Otomotiv eksenli seyahat, sanat, iş dünyası, gündem yazıları

Pit Cafe 1 yaşında!

Otomobillerle ilgili bir blog açmak daha önce sık sık aklıma gelirdi ama üşenirdim. Tam bir yıl önce “tamam” dedim, “açayım bir otomobil blogu.” Zaten pitcafe.com domaini birkaç yıldır bendeydi ve üzerine bir WordPress kurunca Pit Café ortaya çıktı.

Bir yandan kendi işlerimle ilgilenirken, bir yandan da bu siteyle ilgilendim. Otomobil teknolojileri, motorsporları hakkında yorumlarımı yazdım, kafamı boşaltması açısından oldukça rahatlatıcı oldu diyebilirim.

Bugün itibariyle tam bir yıl olmuş Pit Café açılalı. Bloguna her gün bir şeyler yazan birisi olmadığımdan, pek kalabalık bir içerik oluşmadı Pit Café’de. Bir yıldan beri sadece 176 yazı girmiş, 851 yorum onaylamışım ki aylık yazı ortalaması 14.6, yazı başına yorum ortalaması da 4.8 yapar. Pek sık yazmıyor olmama rağmen haftada 3 yazı ortalamasını tutturmuşum, aslında fena sayılmaz.

Bu sürede çeşitli firmalar hediyeler gönderdiler, sürüş testleri, organizasyonlar gibi birçok davet aldım. Kimisine katıldım, kimisine katılma fırsatı bulamadım. En etkileyici davet elbette ki Bridgestone’un F1 İstanbul GP daveti oldu, harika bir deneyim yaşadık.

Pit Café’nin bir diğer anısı da 2010 Blog Ödülleri yarışmasının Fiat Otomobil Blogları kategorisinde aldığı ikincilik oldu. Ödül falan beklemeden, laf olsun diye katılmıştım oysa ki. Bu ödül de güzel bir anı olarak eklendi 2010 bilançosuna.

Ödüller, davetler bir yana, motorsporları ve otomotiv blogları olan birçok güzel insanla tanıştım, hatta onlarla elele vererek Blog Garaj’ı açtık beraber. Bu da Pit Café’nin getirdiği en büyük kazanımlardan biri oldu.

Ne okumakla, ne de motorsporlarıyla ilgilenmeyen bir ülkede, uzun uzun motorsporları, otomotiv yazıları yazmak pek akıllıca değil, doğrudur. Ama bildiklerini, düşüncelerini ve öğrendiklerini bir şekilde paylaşmak isteyen birisi için blog yazmak en güzel çözüm. Kısa kesmeyi bir türlü beceremiyor olsam da Pit Café’yi açtığıma çok memnunum.

Bir Aston Martin pasta olsaydı keserdik beraber.

Morgan da olur.

Bir yıldan beri siteme gelen, takip eden, destekleyen, yorum bırakan herkese teşekkür ederim. Pit Café’de vakit geçirenlere azıcık da olsa faydam olabildiyse ne mutlu bana.

Önceki Yazı Post

Sonraki Yazı Post

9 Yorum

 1. Asan 29 Eylül 2010

  Nice yıllara Pitcafe…
  En kötü zamanların böyle olsun!
  Motorsporlarına ilginin artmasına otomobil bloglarınında etkisi azda olsa vardır diye düşünüyorum.
  Yeterli mi? değil.
  Bu açıdan oto bloglara firmalar biraz daha eğilmeliler.

 2. Ceyda Ryden 29 Eylül 2010

  Mutlu yillar tatlim :)

 3. Akay 30 Eylül 2010 — Post Author

  @Asan
  Teşekkürler. Ben de aynı düşünüyorum. Motorsporları ve otomobil bloglarının sayıları arttıkça daha etkili olacaklar. Medya motorsporlarına önem vermiyor ve hepimiz ilgili yazıları internette arıyoruz. Ben bile Türkçe kaynak bulamadığım için açmıştım bu siteyi. Yeterli değil, ama çoğalıyoruz :)

  @Ceyda:
  Teşekkürler tatlım :)

 4. cumhur abi 30 Eylül 2010

  Dostum siten cok guzel ama sana sitemliyiz. Bizi unuttun Delinin Kuyusu’na yazmaz oldun. Bekliyoruz.

 5. gadno kopele 30 Eylül 2010

  tebrikler, zevkle ilgiyle takip ediyorum. saglam bir blog.

 6. DragonFly 30 Eylül 2010

  2-3 ay önce internette rastgelip bir daha kopamadığım bir blog,iyikide açmışsınız,Türkiye’de kendim gibi otomobil tutkunu olan ve bu konu hakkında kulaktan dolma değilde hakiki bilgileri olan insanlar gördükçe dahada çok mutlu oluyorum :) Daha nice başarılara,nice yıllara ;)

 7. Gokcen 1 Ekim 2010

  SIFIRYUZ.com takimi olarak pitcafe’nin dogum gununu kutluyoruz. nice yaslara daha buyuk basarilara imza atman dilegiyle…

 8. Akay 3 Ekim 2010 — Post Author

  @cumhur abi

  Doğru, bir süredir ilgilenemedim Kuyu ile. Fakat Kuyu boş değil, diğer arkadaşlar var orada. Yazıyorlar arada bir.

  @gadno kopele, DragonFly ve Gokcen

  Teşekkürler. Bu sözleriniz şevk veriyor bana. Umarım Türkiye’de otomotiv ve motorsporları konusunda özgür sesler çıkmasına yardımcı olabilirim, daha çok insana ulaşabiliriz.

 9. mali 6 Ekim 2010

  maliselisik.blogspot.com olarak biz de kutluyoruz.bir tek ben yani, ehm neyse.nice yıllara o zaman.

Sen ne diyorsun?

© 2007 - 2018 Pit Café