Sep 25, 2010

Yazan Kategori Genel, Modifiye Firmaları, Otomobil Üreticileri | Yorum Yok

PPI Razor GTR-10

PPI Razor GTR-10

Audi ustalarından PPI Automotive Design, geçtiğimiz sene Audi R8 üzerinden bir model geliştireceğini bildirmişti. Paris öncesi yapılan tanıtımlardan biri de bu oldu ve Audi R8 temelli PPI Razor GTR-10 görücüye çıktı.

PPI aracın sadece görünümünde değil, motorunda da köklü değişiklikler yapmış. 5.2 L V10 motor 601 HP güç ve 565 Nm tork üretebiliyor. (Standart R8, 518 HP güç üretiyor.) R-Tronic şanzımanın da modifiye edilmesiyle 0 – 100 km/s hızlanma 3.2 saniyeye çekilip, azami sürat 335 km/s yapılmış.

R8 zaten sert bir görünüme sahipti, PPI modifiyesinden sonra hepten öfkeli bir hale gelmiş. Çamurluklar ve yan etekler genişletilmiş, ön tampona dev hava girişleri yapılmış. Arkada yine hava girişleri, kaput camı üzerinde hava yarıkları, büyük bir spoiler, daha geniş hava çıkışlarına sahip arka tamponlar ve büyük bir difüzörle aracın aerodinamisi tamamen değiştirilmiş. Yenilenen egzoz sisteminde çıkışları da değiştirerek daha geniş egzozlar kullanmışlar.

Tamamen piste yönelik tasarlanan böyle bir otomobilin içinde konfor aramak pek anlamlı olmaz. O nedenle iç mekânda konfor yerine performans ve güvenlik ön planda tutulmuş. Konfora yönelik tek özellik yüksek yarış koltuklarının, renk seçimi kullanıcıya bırakılan deri ve Alcantara kaplamalarıyla karbonfiber döşemeler.

Süspansiyon sistemi de yenilenenen otomobilin ön aksı, ihtiyaç durumunda 45 mm yükseltilebiliyor. Önde 380, arkada 356 mm çaplı karbon seramik fren diskleri ve 6 pistonlu kaliperler de otomobili 335 km/s civarından normal seviyelere indirmeye yarıyor.

Modifiye işlemlerinin ardından 250 kilo veren R8, sadece 10 adet üretilecek.

PPI Razor GTR-10

PPI Razor GTR-10

PPI Razor GTR-10

PPI Razor GTR-10

PPI Razor GTR-10

Yorumlara kapımız açık