Pit Café

Otomotiv eksenli seyahat, sanat, iş dünyası, gündem yazıları

Seni sevmiyoruz Kenan!

Aşağıdaki yazı laik, demokratik ve çağdaş Türkiye adına, Kenan Sofuoğlu’na açık mektubumdur. Umarım bunu okur ve davranışlarına çeki düzen verir.

Sevgili Kenan Sofuoğlu,

Seni sevmiyoruz. Sevmemeyi bırak, laik ve çağdaş ülkemize yakışmayan davranışlar sergilediğin için nefret ediyoruz senden.

İyi dinle Kenan.

Burası Osmanlı İmparatorluğu değil, Türkiye Cumhuriyeti. Gerici Osmanlı yıkılalı, zalim padişahlar öleli, İngiliz işbirlikçisi hain padişah bu topraklardan kovulalı yıllar oldu. Yüce Önder Atatürk vatanı düşmanlardan kurtardı, Yunanlıları denize döktü ve Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu.

Bu cumhuriyet Osmanlı’nın devamı değil. Biz kurduk. Osmanlı gibi ümmetçi değiliz, İran gibi İslam cumhuriyeti de değiliz. Laik bir ülkeyiz.

Dininin emrettiği şekilde yaşayanlara gerici gözüyle bakarız biz. Çünkü 85 yıldır bize öyle öğretildi. Osmanlı Müslüman bir devlet olduğu için geri kaldı, İslam modern bilimi kabul etmediği için Avrupa ilerlerken biz geriledik. Bu öğretiler sayesinde biz, dinin kötü bir şey olduğuna, inançlı insanların her an herkese zarar verebileceğine inandık. Onlar yüzünden geri kaldığımız için onları hiçbir yerde görmek istemiyoruz.

Bu ülkede kıyafet devrimi yaptık. Kadınlarımız Osmanlı’nın gerici kadınları gibi her yerini kapatmasın, modern Avrupa kadını gibi her yerini açsın istedik. Erkeklerimiz sarıkla, cübbeyle dolaşmasın, modern Avrupa erkeği gibi şapka taksın, takım elbise giysin istedik.

Osmanlı’nın adını bile anmak istemiyoruz biz. Ondan kalan her şeyi reddediyoruz. Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk’ün çocuklarıyız.

Ve sen!

Sen, bizim gerici kabul ettiğimiz insanlardan birisin. Ama çıkıntılık yapıyorsun. Kaskında Osmanlı arması taşıyorsun, Fatih Sultan Mehmet portresi taşıyorsun, namaz kılıyorsun, motosikletinin üzerinde dua ediyorsun, podyumda şampanya patlatmıyorsun, İddaa’dan gelen parayı “haram para istemem” diye reddediyorsun, kazandığın para ödüllerini Filistin’e gönderiyorsun, yarış sonrası demeçlerinde akıcı bir İngilizceyle “bu başarımı Müslümanlara armağan ediyorum, pistlerde Müslümanları temsil ediyorum,” gibi laflar ediyorsun.

Senin gibi insanların başarısız olması, geri kalması, köyünde veya şehrin varoşlarında yaşaması gerekir. Biz böyle öğrendik. Sen bizim inançlarımızı kırıyorsun, Müslümanların aptal ve gerici olmadığını ispatlamaya çalışır gibi işler yapıyorsun. Böyle yaparsan bizim inançlarımızı sarsarsın, gerçekleri sorgulamaya başlarız.

İstemiyoruz sorgulamak. Doğru bildiklerimizin yanlış çıkmasından korkuyoruz. O kadar eğitim boşa gitti, yıllarım boşa geçti diye hayıflanmaya başlarız sonra. Zararın neresinden dönersen kârdır diyemiyoruz. Çok koyuyor bize böyle şeyler.

Seni o yüzden sevmiyoruz.

Laik ve çağdaş bir ulusal medyamız var. Bu medya senin gibi insanlar hakkında haber yaparsa yine sorgulamaya başlarız. Öğretiler çöker, insanlar celallenir. O nedenle senin gibi insanların haberlerini yapmıyoruz. Sen en zorlu yarışları da kazansan, en muhteşem pistlerde İstiklal Marşı okutup Türk bayrağı çektirsen de haberlerini yapmayacağız. Ama yarıştığın organizasyonda bir hata olursa hatayı sana yıkar ve manşetten veririz haberini.

Senin hatan sadece inançlarını saklamayan bir Müslüman olman değil. İki büyük hatan daha var. Bu hatalar, motosiklet yarışlarına katılmanda gizli.

Kenancım, biz otomotiv ve motorsporlarında geri kalmış bir ülkeyiz. Bizim otomobil, motosiklet üretmemizi, dünya markaları çıkarmamızı istemiyorlar. Bunun için motorsporlarından da uzak durmak zorundayız.

Çünkü insanoğlu aç gözlüdür. Motorsporlarına izin versek çok fazla pilot, sürücü çıkıp uluslararası platformda yarışmaya başlar. Şampiyon oluruz, İngilizleri, Fransızları geride bırakırız ama bir süre sonra bu başarılar yetmemeye başlar.

Akay Perker gibi açgözlüler “dünya şampiyonu olan bir sürü yarışçımız var ama bir tane Türk takımı yok!” demeye başlarlar. Takım kurmak zorunda kalırız. Bunlar yine susmaz. “Başkasının motosikletiyle, otomobiliyle yarışıyoruz, olacak iş değil” derler. Bu kez otomobil üretmek, motosiklet üretmek zorunda kalırız.

Türkiye’nin pilotları, Türkiye’nin otomobil ve motosikletleriyle şampiyon olmaya başlarsa yandık biz. Avrupa’daki, ABD’deki dostlarımız bize eskisi kadar çok otomobil satamaz. Daha kötüsü, yarışlardaki başarılarımız bizim onlara teknoloji satmamıza neden olur. ABD’deki otomobil markaları Türkiye’ye satış yapacağına, biz onlara satış yaparız. Bu olmaz, olmamalı. Türkiye bir pazar olarak kalmalı.

Biz neye inanıyoruz biliyor musun? Otomobil ihracatı yaptığımıza. Tüm dünyaya otomobil sattığımızı yazıyor gazetelerimiz. Arada bir bazı aklı evveller çıkıp sivrilik yapıyorlar ama onları umursamıyoruz, ne bilirler ki…

Hatalarından birisi bu. Bir hatan daha var.

Bak Kenan, motorsporları insanın kafasını çalıştırır, düşünmesini sağlar. Motorsporlarına gönül veren insanlar farkında olmadan aerodinami, motor teknolojileri, yazılım, bilgisayar sistemleri gibi teknolojileri öğrenmeye, üzerinde araştırma yapmaya başlarlar. Bu hoş değil. Düşünmemeleri lazım. Bizim taktiğimiz başka.

Biz şöyle yapıyoruz. Futbolu bilirsin, güzel bir spordur. Biz tüm memleketi statlarla donattık. Üç tane de büyük kulübümüz var, süper maçlar çıkıyor. İnsanları futbolla yönetmek o kadar kolay ki. Piyasada ne kadar geveze ve aylak adam varsa topladık. Kabzımallar, emekli hakemler, eski futbolcular…

Bunları çeşitli kanallara serpiştirdik, futbol yorumları yaptırıyoruz. Bir pozisyonun ofsayt olup olmadığını bir hafta boyunca tartışıyor bu insanlar. O kadar hararetli tartışıyorlar ki, herkes televizyon başında onları izliyor. Gazetelerin spor sayfası yok, futbol sayfaları var. Bu sayfalarda iki cümleyi bir araya getirmekten aciz adamlar köşe yazıları yazıyorlar. Maçları, kuralları, kulüpleri, futbolcuları yorumluyorlar.

Futbolu takip etmek için kafa çalıştırmaya, teknolojiyi takip etmeye gerek yok. İnsanları zorlamıyoruz. Böylece bütün Türkiye oturup bir hafta boyunca futboldan konuşuyor. Perşembeye kadar geçen haftanın maçı için kim yenmeliydi diye konuşuyoruz, perşembeden sonra da o hafta sonu oynanacak maçları kimin kazanacağını. Böylece bütün haftamız güzel kafalarımızı yormadan doluyor.

Hem bu işten para da kazanılıyor. Sokaktaki aylak adam için en kolay para kazanma yöntemini bulduk, İddaa. Herkes cebindeki parayı İddaa’ya yatırıyor, daha çok kazanmayı bekliyor. Genelde çoğumuz tek maçtan yatıyoruz.

Ama eğleniyoruz, düşünmüyoruz, araştırmıyoruz. Medya ne verirse onu kapıyoruz, gerisine karışmıyoruz. Medyanın bize empoze ettiklerini kendi düşüncemiz zannediyoruz.

O kadar başarılı olduk ki, bazı internet sitelerinde yazıp çizen sivriler haricinde kimse senden bahsetmiyor. Bugün dünya şampiyonu oldun, başarılarınla Supersport tarihine geçtin. Ama gir bak Ekşi Sözlük’e, onlar için varoş teyze dizileri daha önemli. Tüm kariyerin boyunca senin hakkında 134 entry girilmiş, herkesin sırayla kızın birine tecavüz etmesini anlatan Fatmagül’ün Suçu Ne iki ayda 740 entry almış.

Medyada futbol ve basketboldan başka spora önem vermediğimiz için, insanlar diğer sporların varlığından bile habersiz yaşıyorlar. Çok güzel bu. Çünkü bu sayede büyük paralar döndürebiliyoruz. Futbolculara milyonlarca dolar para ödüyoruz, kulüplere başkan olan dostlarımız kendi şirketlerinin parasını bu sayede tertemiz, akça pakça yapabiliyorlar.

Hani dedim ya uluslararası platformda pek şirketimiz yok diye, bu hem iyi hem kötü. İyi yanı, yabancı dostlarımıza kocaman bir pazar sunmaya devam edebiliyoruz. Kötü yanıysa, sponsorluk yapabilecek çok fazla şirket bulamıyoruz.

Medyamız diğer sporlardan bahsederse, futbola yeterince sponsor kalmayabilir. Tüm büyük şirketler futbola yönlendiği için rahatız. Takımların dev sponsorları var, statlarımız reklamdan geçilmiyor. Bu şirketlerin başka sporlara bakmaması lazım. Bunun için de medyanın diğer sporlar hakkında haber yapmaması lazım.

Hakkında haber yapılmayan spora kimse sponsor olmaz. Sonuçta hiçbir şirket babasının hayrına sponsor olmuyor, bir karşılık bekliyor. Beklenen karşılık sporcunun başarısı değil, popülaritesi. Düşün işte, sen dünya şampiyonu olurken gazetelerde bir kupürcük yerin yok ama ligin dibindeki takımların futbolcuları istedikleri zaman haber olabiliyor gazetelere.

Kimse sana sponsor olmayacak. Haberlerin de çıkmayacak gazetelerde. Gittin yine dünya şampiyonu oldun, çok moralimiz bozuldu. Şimdi mecburen Supersport’tan bahsetmek zorunda kalacağız. İnsanlar ismini duyacaklar, “kimmiş bu Kenan yahu, helal olsun” diyecekler. Belki kim olduğunu araştırmaya çalışacaklar, bundan sonra seni takip etmeye başlayacaklar. Hoş şeyler değil bunlar.

Ne olurdu sanki Supersport’ta sessiz sakin takılsaydın. Biz seni biraz yarışır, hevesini alıp dönersin sandık. Ama sen tuttun şampiyon oldun, hem de iki kere. Senin yüzünden “ben de yarışçı olcam, dünya şampiyonu olcam!” diyen çocuklar türedi. Onlarla mı uğraşalım şimdi?

En iyisi Türkiye’deki pistleri tümden kapatmak.

Sana bir nasihat vereyim.

Gel, yol yakınken dön. Bak zaten sponsor da bulamıyorsun, boşuna uğraşıp kendini yoruyorsun. Gel Türkiye’de maaşlı bir işe gir, ay sonunda maaşını bil, efendi gibi yaşa. Zaten terbiyeli çocuksun, İngilizcen var, bol bol Avrupa gördün. Devlet kapısı iyidir, gel gir KPDS’ye, emekliliğin de garanti olsun, mis gibi çalış. Yapma demiyorum, hobi olarak yine yap motosiklet yarışını. Senin iyiliğin için diyorum bunları Kenancım, sevmesem söylemem.

Dinlemiyorsun beni Kenan. Supersport yeterince başımızı ağrıttı zaten, Moto2’de yarışmak nerden çıktı şimdi? İlla yarışmak istiyorsun ha?

Peki o zaman, başka nasihat vereyim sana. En azından yarışlarda sponsor bulursun bu sayede.

Sen şimdi efendi çocuk olarak yarışıyorsun ya, bu imajı değiştir. Gel seni bizim mankenlerle tanıştırayım. Akşam partilere akalım, şampanyanın kralını cukkalayalım. Hesaplar benden. Alıyoruz 1000RR’larımızı, hatunları atıyoruz arkaya, Sortie senin Reina benim takılıyoruz. Pistlerdeki başarılar Türkiye’de adamdan sayılmıyor Kenan, futbolcuların arabaları senin zaferlerinden çok haber oluyor.

Düşün bak Reina’dan popüler bir manken veya şarkıcıyla çıkıyorsun, atıyorsun hatunu motorun arkasına, magazincilerin önünde bir lastik yakıyorsun, veriyorsun gazı Kuruçeşme’den Ortaköy’e doğru. Ertesi gün bütün gazetelerdesin Kenan, Monza’yı 20 kere kazansan bu kadar popüler olamazsın.

Hem hatunlarla takılacaksın, bol bol eğleneceksin, hem de Türkiye’nin en ünlü gençlerinden biri olacaksın, düşünsene. Sonra gelsin sponsorlar, aksın paralar gani. Yakışıklı adamsın, düşün bunu bence.

Yapmayacaksın bunları değil mi? Boşuna konuşuyorum ben. Gidip Moto2’de yarışacaksın, yine podyumda rakiplerin şampanya patlatırken el açıp dua edeceksin. Olmuyor Kenan, sen başarılı oldukça aklımız kıçımıza kaçıyor bizim.

Nerden heves ettin bu işe, anlamadım ki :(

Kaskında Türk Bayrağı ile yarışıyor.

Kaskında Osmanlı arması ve Fatih Sultan Mehmet portresi kullanıyor.

Olur olmaz her pistte yarış kazanıp Türk bayrağıyla tur atıyor.

Yarış kazanınca ayağa kalkıp dua ediyor, şükrediyor. Aynısını formasyon turundan sonra start noktasında da yapıyor.

Camiye gidiyor, kafaya takke takıp namaz kılıyor, yine dua ediyor.

Kafasında padişah kavuğuyla şampiyonluk kutlaması yapıyor. Sonra Avrupa’da Türkleri fesli, cübbeli insanlar sanıyorlar, imajımız şeyoluyor :(

İroniden anlamayanlar gelip bana laf anlatmaya çalışmasınlar. Kafam gerçekten çok bozuk bu konuda.

Kenan Sofuoğlu yine şampiyon oldu. Medya yine yazıp çizecek, içten içe nefret ederken, ayıp olmasın diye gururumuz Kenan diye başlık atacak haberlere.

Bazı açıkgöz şirketler Kenan’ın kısa süreli popülaritesinden yararlanmaya çalışacaklar. Reklam teklifleri gelecek, birkaç röportaj yapılacak, sonra yine unutacaklar.

Bu adam seneye Moto2’de yarışacak, başarılı olursa MotoGP’ye gitme ihtimali var. Ama biz spor konusunda Fener mi Cimbom mu tartışmasını aşıp da sonraki adıma geçebilmiş değiliz.

Dünya şampiyonumuzu dünyada yalnız bırakıyoruz. Motorsporlarında Türkiye’den başka hiçbir ülke yapmadı bu terbiyesizliği.

Önceki Yazı Post

Sonraki Yazı Post

324 Yorum

 1. gadno kopele 4 Ekim 2010

  Yapma demiyorum, hobi olarak yine yap motosiklet yarışını…
  altına imzamı atarım bu yazının, elinize sağlık müsaadenizle benim blog a kopyalıyorum. bildiğim tanıdığım blogger arkadaşlarada aynısını tavsiye edeceğim, mümkün olan en fazla sayıda kişi okumalı.
  selamlarımla.

 2. byg 5 Ekim 2010

  arkadasım dusuncelerin sadece dini bir yargı olarak görüyorum.nerden geldigini solede kim oldugunu soleyelim derler osmanlıda kötü padisah varsa ülkeyee huzur ve ferahlık getiren ülkeleri yöneten padişahlarda vardı kotuler basa geldiginde atamız mustafa kemal geldi sükürki o geldi ve laikliği ve cumhuriyeti getirdi sana katılmıyorum nedenmi insan kendi istekleri uzerine yasayan varlıktir.ister dua eder ister sampanya patlatır o kadar kucuk seylerle medya gurubunda olarak siz insanlar islam dininin inanclar olarak yapılması huzur veren bu duyguları nasıl olurdaayıb olarak gosterirsin atatürk siz türk milleti dinsizsiniz demedi ne mutlu türküm diyene dedi ve simdi sen osmanlı torunu olmasanda türk milleti osmanlı torunu olark geldi simdi istemediğin insanı düsüncelri ile degil ülkene getirdiği sevinc ve mutluluklarına bak.bence sen sadece aciz bi insansın orda konusmak kolay. cık gell sponsor da bulamıyorsun die bu senin ve bizim ayıbımız yazık sizin gibi insanlar bu ülkede atatürkün arksına sıgınıp konusuyorsunz ve yazıkki türkiyeyi temsil eden adamı ayıblayıp meclise giren ve terörü ortalıkta rahat oynayan insanları ortaya cıkarmak yerine osmanlı tugrası takan bi sporcuya laf atıyosun bence sen onuda cekmiyosun nednmi sadece ellerin calısıyo bence basarısz bi insan olarak cahilsin ve insanın dini meshebi ve inanclarına kimsenn karısma hakkı yoktur türk milleti ne zman dan beri allah olan inancından vazgeciyor. simdi osmanlının gidip atatürk ün kurdugu cumhuriyeti yasarken basta terör lanetini kınaa…

 3. Berk Sarıoğlu 5 Ekim 2010

  Akay bey ellerinize sağlık, çok güzel, harika hatta muhteşem olmuş! Keşke herkes bu şekilde yazabilse ne güzel olurdu değil mi? Eh işte blog dünyasının serbestliği diyelim buna da. Sanırım ülke olarak daha öğrenmemiz gereken çok şey var di mi?

  her neyse tebrik ediyorum düşüncelerinizi bu şekilde özgürce bizlerle paylaştığınız için…

 4. limited edition 5 Ekim 2010

  laik dindar bir Türk olarak yazdığınız yazıyı hiç beğenmedim.

 5. Mustafa ALKAN 5 Ekim 2010

  Kaleminize, yüreğinize sağlık. Böyle akıcı bir ironi okumamıştım uzun zamandır..

 6. Ali 5 Ekim 2010

  Ellerine sağlık. İlk başta yazıyı farklı anlamış ve dayanamamış okumayı bırakmıştım. Ama tekrar dönüp okuduğumda gördüm ki bir makale bu kadar çok konuya ancak bu kadar güzel ve iç içe değinebilir. Ağzına sağlık. Ellerin dert görmesin

 7. Murat 5 Ekim 2010

  “ironiden anlamayan nesle aşina değilim” :)

  Ellerine sağlık, güzel yazı.

 8. gadno kopele 5 Ekim 2010

  başlığı okuyupta mı yorum yapıyorlar anlamıyorum ki, hasta olmamak elde değil

 9. Kadir KÖSE 5 Ekim 2010

  yha ben gercekten merak ettıgımden soruyorum bunları yazan yorumcu boyle dusundugunden mı yazıyor yoksa bırılerı buna bunları yazdırıyor mu ….
  Yapmayın arkadaslar yha bu yazı gercekler sacmalar butunlugu bız sonucta osmanlının torunlarıyız bunu kabul edıp etmemek sıze kalmıs ama oyle ve Kenan SOFUOGLU’nun yarısması bıle turk mılletı ıcın buyuk bı seref bence… Ve son olarak eger osmanlıyı sevmıyor olabılırsınız ama ıcınızdekı ataturk sevgısının en az ıkı katı saygı duymalısınız hem onların torunlarıyız hemde Ataturk gıbı buyuk bı lıderı yetıstırdıgı ıcın….

 10. Mustafa 5 Ekim 2010

  Senin Bi Yerlerinden Korkun Olsa Gerek :))))
  Sayın Demek İçimden Gelmiyor Akay

 11. Birtan 5 Ekim 2010

  Şu yazıyı başta sona okuyun, öyle yorum yazın. Hiç mi dil bilgisi dersi görmediniz? Doğru ya görseydiniz bu yazının doğruluğu yiter giderdi. Bakınız örnekler yukarıda.

  Yazı muhteşem olmuş; aslında dikkatli bakınca en baştan anlaşılıyordu gidiş yönü. Hem sportif hemde günümüzün sosyal sorununu çok iyi ele almışsınız…

 12. tony 5 Ekim 2010

  keske bunu yazan o ilk yazıyı söylüyorum , avrupada veya dünyada birincilik alsada , tas atma, ok atma sallama vs turk bayragını cıkarsa sallasa .. insan gercekten cok nankör ..)) ulan adam müslüman dua eder sanane ..
  türkler osmanlıdan geliyor zaten merak eden google yazaar herkes ne gıydiğini ne yaptığını feriştahını cıkartır padişahların onun giymesiyle mi türklerin reputasyonu bozulacak … !!
  kazandığı her yarıstada paşalarrrr gibitürk bayrağını sallar tabi kimene .. bunu soleyenenın nelere kabiliyeti var görmek isterdim walla . insan gözü herkesi görür kendini görmezmiş .. salak sulak seylerden bahsetmışş ..
  neyseee uzun lafın kısası örümcek kafalı düşünen, yazan ve yorum yapan çok kısı var olacaktırda … önemlı olan action dır .sende konuscagına bır action yapsanaaa .. böyle detayların üstünde duran geri kafalılarda tabiki olmak zorunda ama görünce böyle yorumları gercekten sinirleniyorum ….

 13. Hector 5 Ekim 2010

  Müslümanlık niye bu kadar rahatsız edici oldu anlamadım Tarihimiz Osmanlıyken kimsinki inkar ediyosun?

 14. serdar 5 Ekim 2010

  Bu harika yazı yarın öbür gün bir gazetede çıkarsa şaşırırım (Türkiye gerçekleri), çıkmazsa yine şaşırırım(akıl,mantık gerçekleri).

 15. darkness 5 Ekim 2010

  Yazının tamamını okuyun!!!! :)
  Yazının tamamını okuyun!!!! :)
  Yazının tamamını okuyun!!!! :)
  Yazının tamamını okuyun!!!! :)
  Yazının tamamını okuyun!!!! :)
  Yazının tamamını okuyun!!!! :)

 16. osman 5 Ekim 2010

  Ben yazdığınız yazıya kesinlıkle katılmıyourmmm.Orda kım olursa olsun ıstedıgını yapar ıster dua okur ıster namaz kılar ıster kılmaz ıster sampanya patlatır ıster patlatmaz buna kımse karısamaz..Biz nerden geldık dıye sorduklarında ıse osmanlı cocuklarıyız,kendını ınkar eden adamda adam degıldır.Sen bence bu yazıyı yazmadan yazdırdılar dımı.Burda benım gordugum tamamen dın dusmanlıgı var sen bu ulkede yasana bı ınsansa ve o ınsan orda 70 mılyon ıcın yarısyosa bunları yazmaya hakkın yok.Madem cok bılıyodun cıkıp sen yarıssaydında sen 2 kere sampıypon olsaydın….

 17. limited edition 5 Ekim 2010

  yazıdaki ironi anlaşılmayacak düzeyde derin bir ironi değil ! ilk bölümde yapılan ironiyle verilmeye çalışılan mesaj beni rahatsız etti. Kenan’a yeterli destek verilmediği konusunda zaten herkes hemfikirdir.

 18. murat yazıcı 5 Ekim 2010

  ben neyi anlamıyorum biliyormusun, mehmet aurello milli maçlarda haç çıkartırken susuyorsunuzda adamın duasımı sana battı. tebrik etmeyi bilin sonuçta bayrağımız dalgalandı. küfür hakediyorsun ama biz türkiye motor yarışcıları camiası olarak yinede terbiyeyi elden bırakmıyoruz. abs.

 19. şakir şenkalaycı 5 Ekim 2010

  gereksiz muhabbetleri kesin. abs.

 20. isoon 5 Ekim 2010

  Yahuu,hemen klavyeye tıklamadan bir arkanıza yaslanın da okuyun yazıyı..Başımıza ne geldiyse bu ”tezcanlı” içeriğimizde barındırdığımız aceleci yanımızdan geldi zati…Ne güzel yazmış arkadaş:
  Yazının tamamını okuyun!!!! :)
  Yazının tamamını okuyun!!!! :)
  Yazının tamamını okuyun!!!! :)
  Yazının tamamını okuyun!!!! :)
  Yazının tamamını okuyun!!!! :)

  En azından birdaha okuyun….

 21. gökhan 5 Ekim 2010

  arkadaslarr gereksiz muhabetler bunlar adam hem ülkesini hem de dinini temsil ettigi icin tebrik etmek lazim helal olsun diom ben kenana insallah allah ona daha cok kazanclar ve daha cok birincilikler nasip eder !! simidye kadar bukadar iyi türkiyeyi temsil eden bi türk evladimiz warmiyidi yok du oy yüzeden bu muhabetlere gerek yokk helal olsun sana kenan allah daha nice birciliklere nasip eder insallah!!!! saygilarr

 22. drifter07 5 Ekim 2010

  arkadaşların çoğu yazının sonunu getirmemiş anlaşılan ama bu sözleri yazan arkadaşımın eline,yüreğine sağlık tebrik ediyorum……..

 23. Ö. Fatih Yılmaz 5 Ekim 2010

  Yazıyı yazan kişinin evine girip onları evden çıkardıktan sonra burasını biz aldık artık ve buradan gidin artık bizim gibi giyineceksiniz ve bizim gibi davranacaksınız demek nasıl mantık dışı ise. Bir ülkede yaşayan insanara bir şekil biçmek o kadar yanlış. Sende çalış 1. ol ve havası bas. İsrail tohum üretiyor ve satıyor. Ses eden yok olamaz. Çalışan her zaman kazanır ve haklıdır. Hiçbir insan özür bulmakta tembel insan kadar başarılı olmaz. o yüzden başarılı bir yazı.

 24. metin 6 Ekim 2010

  sen varya sen 10 numara islam düşmanısın anladığım kadarıyla atatürk bayrağı sallasaydı g..tün tavan yapardı ne diye adamın abdestinden namazından bahsediyorsun terbiyesiz .hristiyanlar bir başarısında her hareketinde inancını simgeleyen işareti yapıyorlar eliyle ve boyunlarında haç . eğer osmalıdan nefret ediyorsan defol git kardeşim ben istemiyorum laiklik maiklikm madem laikiz adam ister osmalı kaskıyla fatih turasıyla çıkar yarışır sanada helal olsun demek düşer yada kapar çeneni kıçının üstüne oturursun bak senin ve senin gibiler yüzünden millet atasına düşman oldu hatta düşmanlığı bırak nefret ettirmeye başlattırdınız milleti!

 25. Ceyda 6 Ekim 2010

  Bu toplumun kafasi ne motorsporlarina basar ne de okudugunu anlar kizim. Yazdiklarimi okumayacaklar, okusalar da anlamayacaklar. Ben sadece kafami dagitmak icin yaziyorum. Birileri anlasin diye degil.

  Siteyi neden actigini sormam uzerine Akay Perker’in cevabi, Eylul 2009

  Simdi anliyorum ne demek istedigini Akay :)))

 26. Akay 6 Ekim 2010 — Post Author

  @Ceyda

  Delinin Kuyusu’nda yazınca gerici, yobaz, Fethullahçı vs. ilan ediliyorum. Beğenmiyorsan İran’a git diyorlar.

  Burada, bu yazının üzerine İslam düşmanı ilan edildim. Beğenmiyorsan defol git demişler ama yön belirtmemişler.

  Senin siteye bir şeyler yazarsam da sapık ilan ederler. Muhtemelen Hollanda’ya git derler ki sabah gidiyorum zaten :)

  Okuduğunu anlamayan, uzun bir yazının birkaç cümlesine göz gezdirip hemen not veren, cahil ve önyargılı bir toplumuz. Normal karşılıyorum hepsini.

 27. cumhur abi 6 Ekim 2010

  kenan sofuoğlu’nu destekleyenler arasında bu kadar çok embesil olduğunu görmek hoşuma gitmedi. imla kurallarından bihaber adamlar yazıyı okumadan yorum yazmışlar.

  ulan önce yazıyı okuyun salak herifler. kenan sofuoğlu siteye girip yorumlarınızı okusa sizin gibi taraftarları olduğu için yarışmayı bırakır aq!

 28. PiNaR 6 Ekim 2010

  ne diyosunuz siz be yaziyi yazan dogru yazmis. sarikla sampiyonluk kutlanirmi bu ulkede kiyafet devrimi var basarili olmasin bole insanlar istemem ben cok biliyosa gitsin iranda yarissin.motorsiklete bindi diye keserler sarikli kafasini.

 29. raul 6 Ekim 2010

  milliet daha ironiyi anlamiyor ne motor sporu haci:)

  yaziyi insan bir bastan sona okur sonra yorum yapar.

 30. cihan 6 Ekim 2010

  roniden anlamayanlar gelip bana laf anlatmaya çalışmasınlar. Kafam gerçekten çok bozuk bu konuda.

  Kenan Sofuoğlu yine şampiyon oldu. Medya yine yazıp çizecek, içten içe nefret ederken, ayıp olmasın diye gururumuz Kenan diye başlık atacak haberlere.

  Bazı açıkgöz şirketler Kenan’ın kısa süreli popülaritesinden yararlanmaya çalışacaklar. Reklam teklifleri gelecek, birkaç röportaj yapılacak, sonra yine unutacaklar.

  Bu adam seneye Moto2′de yarışacak, başarılı olursa MotoGP’ye gitme ihtimali var. Ama biz spor konusunda Fener mi Cimbom mu tartışmasını aşıp da sonraki adıma geçebilmiş değiliz.

  Dünya şampiyonumuzu dünyada yalnız bırakıyoruz. Motorsporlarında Türkiye’den başka hiçbir ülke yapmadı bu terbiyesizliği.

  Sen adam gibi adamsın… bu yazıyı yazmaya cesaret edecek 100 tane daha adam olsa bu memlekette belk bi yerlere gelirdik kenan gibi! Helal olsun!!!!!

  not: arkadaşlar iyi okuyun bu ironiyi ilk okuduğumda bende kızdım ama aptal kafa basmadı ilk okuyuşta yeni uyandım…

 31. Götz 6 Ekim 2010

  ellerine saglik, cok güzel ve anlamli bir yazi olmus.
  yanliz yorumlara bakarsam yazinin ironisini anlamayan veya yaziyi dahi sonuna kadar okumayan cok kisi varmis ne yazikki..
  acaba artik her ironik yazinin basina “dikkat! ironi!” mi yazsak, ne yapsak bilemiyorum..

 32. zarpandit 6 Ekim 2010

  ya senin gibiler varmı bu ülkede hala?laikiz çağdaşız diyip geçmişine sövenlerle dolu cahiller topluluğu olmuşken üstelik? biz kaç yy ayakta kalan neslimizi hep yeren bir toplum olduk millet geçmişi milyon tane leke ile dolu geçmişlerini bize pohpohlayıp kakalarken üstelik!

  sen gibi insanlar varsa yaşadığıma şükredeceğim! bu yazıyı herkes duymalı blogta link verilecektir..kenan’ı tebrik edip altına bu yazı kondumu tadından yenmez bence..

  ellerine emeğine sağlık..önünde saygı ile eğiliyorum..

  not: yazıyı tam okumayan türk vatandaşları sizide mağmaya gönderiyorum :D

  imza : OSMANLI TORUNU

 33. Kısaca Fd 6 Ekim 2010

  Haarika bir yazı olmuş.Tamamını okumadan atıp tutanlara ben de sinir oldum.

 34. drifter07 6 Ekim 2010

  ya çıldırmamak elde değil yaaa….!!! arkadaşlar şu yazıyı sonuna kadar bi okuyun nolur yaa millet kendi kendine gelin güvey oluyo çıldırcam gına geldi :))))))

 35. Zeynep 6 Ekim 2010

  müthiş bir yazı olmuş. spor dünyasına ve dönen oyunlara dair bilmediğim pek çok şeyi öğrendim. malesef üzücü şeylerdi bunlar, cehalet mutluluktur diye boşuna dememişler. keşke bu acı gerçekleri cesurca ifade eden böylesi yazılar daha çok insana ulaşabilse, uyanış için bir katkısı olurdu eminim. tebrik ediyorum. tıpkı kenan sofuoğlu’nun başarıları gibi devamı gelir umarım.

 36. sıradanherkesgıbı 6 Ekim 2010

  tbr.ederım kardesım.elınıze ve emgınıze saglık.ıcımden gecen fakat kagıda dokecek bırıkımı olmayan bırı olarak,gonlumuzun sesı oldun.cok basarılı bır yazı.

 37. mert 6 Ekim 2010

  harika bir yazı soluksuz okudum acı acı gülümseyerek.tebrik ederim Kenan’ı .ayrıca yazıyı yazan arkadaşımıda kutlarım.aklına yüreğine bileğine sağlık .

 38. Laik Şarapçı 6 Ekim 2010

  malesef yazınız ergen isyanından farksız. nasıl müslüman kesimde bağnazlık varsa bu; “modern” “laik” “atatürkçü” düşünen(!) kesimde de had safhada..

 39. Erkan 6 Ekim 2010

  Zorlanacak bir şey yok aslında “ironi” kelimesinin sözlük anlamına bakmak yeterli bunun için.

  Yazının ana fikrine gelince; bu her alanda böyle. Hem dindar, mütedeyyin insanlara gerici ya da geri kafalı gözüyle bakarlar hem de onların içinden biri iyi birşeyler yaptığı ya da en azından yapmaya çalıştığı zaman da olayları tepe taklak ederler.

  Bakın işte üniversite olaylarına. Hem bunlar cahil o yüzden başlarını bağlıyorlar diyorlar hem de cahilliklerini giderecek yer olan mekana girmelerine izin vermiyorlar. (Arkadaşlar “ironi”ye dikkat. Kimseyi cehaletle itham etmiyorum.)

  Neyse uzatmayayım. Sonuna kadar haklısın vesselam.

 40. any x form universe 6 Ekim 2010

  Yazarın düşüncelerinin yüzde yetmişine katılıyorum.Ülkemizde futbol biraz da basketbol dışında hiç bir sporun desteklenmemesi çünkü diğer sporların bir rant elde etme imkanı tanımaması, Kenan Sofuoğlu’nun yeterince medyatik olmadığı için hakettiğinden daha az tanınır olması doğru ama bu bir ülkenin dogmatik bir rejimle yönetilmesi durumunda geri kalacağı gerçeğini değiştirmiyor.Bu arada esasen yazarın ironisini anlama kapasitesinin çok uzağında olan okuduğunu anlayamayacak kadar kıt zekalı ya da bir yazının tamamını okuyamayacak kadar tembel okuyucu yorumu sahiplerinin tamamının da ironik bir şekilde yazarla sadece Osmanlı ve din konularında yüzde yüz aynı düşünen geri kafalılar olması da ayrı bir ironi sanki :)

 41. Turker 6 Ekim 2010

  Yazının tamamını okudm. Başta yaptığın göndermeler abartılı olmuş.Bu tarz metinlerde göndermeleri çok uzun tutunca Türkiye Motokros Şampiyonu bile sana sinirlenmiş.

 42. Plsr 6 Ekim 2010

  -Ama büdü büyük pastayı kendine aldın..
  -Ee?
  -Ama ben olsam bnüyüğünü sana verir, küçüğünü kendime alırdım.
  -Ee, ben de öyle yaptım.

  Any X From Universe’in yorumu bana bunu hatırlattı birden. Taraflarımızın görüşleri ne kadar zıt olsa da, büyük pasta küçük pasta, gericilik, laiklik… Demek istediğim, kendi görüşünden fazla bir şey ifade ettiğini düşünme x.

  Kıt zekalı veyahut tembel diye tabir edilenlerin de tezcanlılığına diyeceğim yok. Fakat bu yorumları ben yazının başındaki sert üsluptan dolayı limbik sistemlerinin aşırı uyarılmış olmasına bağlıyorum. Aynı şekilde bir üslupla pastanın diğer dilimi de tartaklansaydı, başka sazanlıklar da görebilirdik. Tabi ki duyarlılık ve seviye parametrelerinin ikisinin birden uygun değerlerde olması lazım.

  Seviye dedim de, bunun üstüne gideceksen,
  Sadece, “Görüyoruz..” demekle yetineceğim..

 43. La bi dagilin az 6 Ekim 2010

  Aaaa çıl.
  yazı güzel yazılmış eline sağlık birader. ironi yapmışsın evet. ilk bakışta noluyo lan ne diyo bu derken okudukça hali ruhiyetini kavrayabildim makalenin ama. baya da uzatmışsın. gerçi yerinde şeylere deyinmişsin ama yinede okuyucuları da düşünsen iyi ederdin. neyse ki tamamını okumasam da her zamanki merakımla en sonlara ki öğrendiğimiz kadarıylada son paragrafların Sonuç olması gerekiyo, yani kuş bakışı özeti diye düşündüğüm için sonlara bakınca tam olarak anladığımı ‘varsayıyorum’ olmadıysa da olabilir… çok uzattım bende bak :)arkadaşlara tavsiyem yok. benim yazımda muhtemelen ortalarda olucak ve aynı akıbeti görücek… ama okuyanlar yaptıgımı örnek alsın en azından, gerek olursa tabi :) Kenan Sofuoğlu’nu gönülden tebrik ediyorum. Keşke hepimiz böyle dimdik bi duruşla başarıları göğüsleyebilsek.

 44. mustafa 6 Ekim 2010

  Evet yazarın ironi yaptığı sonradan ortaya çıkıyor. Ancak yine de ağır bir dil olmuş.
  Bu arada çoğu kişinin, yazının başını biraz okuyup hemen yorum yaptığı belli oldu :D

 45. yeni (any X from universe) 6 Ekim 2010

  Plsr’ın görüşüne saygı duymaktan başka birşey yapamam en azından duruma tarafsız bir gözle bakıp kimse kimseye tepeden bakmamalı herkes kendince haklı demiş ancak ben ilk yorumumun seviyesiyle ilgili de son derece rahatım.Yazarın anlattığını hiç ama hiç anlamadıkları aşikar okuyucuların yazıyı tamamen okumadıkları ve tembel oldukları aşikar.Ben de ironi kadar etkili olmasa da mübalağa kullanarak ya kıt zekalı ya tembel dedim.İsterseniz yorumumu şöyle noktalayım bence ilk yorumumda hiçbir seviyesizlik yok yani pasta büyük sizce de karşı tarafı seviyesizce eleştirdim sizce de pasta büyük.Vice versa

 46. nes 6 Ekim 2010

  Merhaba,
  cok elestiriyorsunuz bence yurtdisinda en azindan bilemedigim kac senedir motorda hic sampiyon bir Turk gormedim.Insanlari basarilarindan dolayi kutlamayi bilmeyen bir toplumuz malesef..Din ve laikligi ayni cumlede kullanamayiz bile.Ataturk’un yetistirdigi gencleriz biz,Cumhuriyetciyiz,beni bu ilgilendiriyor.Bu kadar yazi yazicaginiza gidip hukumeti dusurun,gorduk ne kadar akilli oldugunu egitimli insanlarin referandumda..utanilacak bir yazi,konusma diliyle yazilmis,Alem dergisi yazari gibi..yazik!

 47. OSMANLI TORUNU 6 Ekim 2010

  SİZİN GİBİ ALÇAK ŞEREFSİZ İNSANLAR VARKEN NE TÜRK MOTORSİKLET SÜRÜCÜLERİ NEDE BAŞKA İNSANLAR YETİŞİR. KENAN BİR KERE SİZİN GİBİ ADÎ BİR İNSAN DEĞİL Kİ O PARAYI ALSIN ŞEREFSİZSİNİZ BU KONUYU BEĞENENLERİN HEPSİNE SÖYLÜYORUM…
  *-*OSMANLI TORUNUYUM…*-*

 48. ergun 6 Ekim 2010

  yahu millet siz AKAY PERKER in yazdığı yazıyı nerenizle okuyorsunuz (herkes için gecerli değil sadece yazılanı anlamaktan aciz dunkoflara sözüm)

 49. ömer 6 Ekim 2010

  bazı görüşlerinize katılmıyorum. şöyleki tamam laik bir devlet olabiliriz fakat geçmişimizide unutmamalıyız. şimdi siz Oamanlı İmparatorluğunun İslam yüzünden geri kaldığını söylüyorsunuz bilim açısından fakat peygamber efendimiz bir hadisinde ilim çin de de olsa alınız buyurmuşlardır.Osmanlı din yüzünden geri kalmadı dönemin çahil devlet yönetiminden anlamayanlar başa geçtiği içn geri kalınmıştır o Osmanlı ki 3 kıtaya hükmetmiş bi imparatorluktur.Ayrıca yıkanmayı ve tuvaleti osmanlıya gelen elçiler avrupaya öğretmiştir.Ayrıca batının ilerlemesinin incelenmesi üzerine giden kişilerin bırakın devletler le sadece şiirle ilgilenip geri dönmüşlerdir.SÖYLEDİKLERİM YANLIŞ ANLAŞILMASIN ALLAH ATATÜRK TEN RAZI OLSUN UÇURUMUN KENARINDAKİ BİR DEVLETİ VE MİLLETİ YENİDEN YAPILANDIRDI fakat günümüze baktığımızda ATA dan snrada pek bi ilerleme kayd edemimişizdir BU DA BÖYLE BİLİNE

 50. kenan kılıçtaş 6 Ekim 2010

  Türk milletine sitemin en güzel bir dille anlattıgın bir yazın olmuş teşekkürler bizi kendimize getiren bu makalen için…

 51. Düşünebilen bir insan 7 Ekim 2010

  yazı mı? yazı kenandan bahsetmiyor bile… Sadece okurken düşünmek ki bunu yapabilmek maharet ister… Düşünmek! Sorgulamak! Öğrenmek! Gerekir…

  Şimdi sözde dindarlara: Allah-u Taala diyor ki ibadeti gösteriş için yapmayınız!
  Şimdi ise sözde laiklere: Mustafa Kemal Atatürk Laik Rejimi getirmiştir. Laiklik fransızca bir kelimedir. Din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması demek…

  Peki biz neyiz ? Basit koyunlar… LPG taktıran ilk iinsanlar biziz GAZLAMA metodu ile çalışırız…
  OKUMAK mı ? Entel iş ya boşver sevdir et!
  ARAŞTIRMAK mı? Kim uğraşacak onunla?

  NE GEREK ?
  İMAMIN BİR TEK SÖZÜ! SÖZDE LAİĞİN BİR TEK SÖZÜ?

  Ben mi ? Ben birçok dindar! dan küfür yiyen (Bkn:Allah-u Taala Küfrü yasaklar). Bir çok laik! geçinen yaratıklardan küfür yiyen OKUYAN, ARAŞTIRAN, SORGULAYAN, Mevcut Düzeni iyileştirmek için Çaba gösteren bir Türk Genciyim!…

 52. Alp Eren 7 Ekim 2010

  OSMANLI TORUNU sen bir osmanli torununa yakismayacak kadar malsin maalesef, daha ne orada ne yazdigini anlamamissin.
  Bir daha oku, onu okumazssan son paragraflari bari oku da hakkina girdigin insanlardan hellalik isteyebilesin.

 53. kenan kılıçtaş 7 Ekim 2010

  ”Düşünebilen bir insan says” düşünüyorsunda ah birde okumayı bilsen kenandan bahsetmiyor demişsindeeee..

 54. tolga yilmaz 7 Ekim 2010

  yazinin ilk paragraflarini okurken cok sinir oldum bir insan nasil bu kadar mal olabilir diye. ama neyse ki yorum yapan bazi mallarin yaptigi hatayi yapmayip devamini okumustum :) gercekten basarili bir yazi, sonu surprizli biten filmler gibi.

 55. darkness 7 Ekim 2010

  iyi ki yazıyı sonuna kadar okuyun dedim!!
  kimse okumuyor anlaşılan

  yazıda ne olduğunu bile bilmiyorlar

 56. hacı 7 Ekim 2010

  götüyle yazı okumaya çalışan insanşlara böyle güzel ve düşünsel yazılar yazarsanız orada bir kaç tane embesil anlamaz işte yazıyı.

  seviyeyi yükseltmeyin kardeşim

  bu ülkenin insanları ezilmeye mahkumdur….,,

  bırakın düşündürtmeyinde ezilsinler.

 57. erkal kaşıkcı 7 Ekim 2010

  Türk insanının Üniversite sınavlarında (ve bilimum diğer sınavlarda)’ki başarısızlığının en büyük sebebi soruları sonuna kadar okumayarak cevaplamaya çalışmalarıdır.

  Arkadaşlar ilk yazıyı okudum ve çok kızdım benim dini ve siyiasi görüşlerimi bilen bilir polemik yapmayacağım.

  Ancak Yazının devamını okuyunca İroni’yi fark ediyorsunuz…
  Lütfen Yazıyı Başından nasıl başlıyorsanız Sonuna kadar da aynı sabırla okuyunuz ki komik duruma düşmeyiniz.
  Bende bir anda “Noluyor yahu? Dur şu Tarihini bilmez,dinini hiçe sayan yazara bir haddini bildireyim” girişimime ramak kalmıştı.

  Ancak Bu kadar yazılmış çizilmiş.

  Dinimizin emrettiği gibi sadece “SABIR” Sabredip lütfen okuyun ve yazılan akıllıca makaleyi irdeleyin.

  Başarılı bir İronş olmuş’ki bu kadar tepki toplamış demek ki en azından İroni yapılınca safyaya yönelim olmuş amaç yerine ulaşmış okuyucu kitlesi toplanmış ancak malesef “SABIR” erdemi gösterilmemiş…

  Ben yine de yazınızdan dolayı sizi tebrik ederim .

  Umarım arkadaşlar da yazının tamamını okuyarak,analyarak ne demek istediğinizi ve Türklük,din,Kenan Sofuoğlu ile ilgili olarak yapmaya çalıştığınız övgünün farkına varırlar.

  Son olarak ;
  İroni Nedir ? “`İroni“`:(“eski yunanca eironeí­a“) Söylenenin tam tersinin kastedildiği ifadedir. Söylenen ya da yapılan eylem, ciddi görüntüsü altında, karşıt söylenceyi ya da eylemi, çelişki noktasına çekmeyi hedefler.Mizahdan farkı olarak ,ironi daha eleştirel yaklaşır .İroni mimik, jest ve tonlama ile söylemek istenenin altını, dolaylı çizer.

 58. bekir 7 Ekim 2010

  süper bir yazı olmuş. çok keyif alarak okudum fakat bu yazıdaki ironiyi anlamayıp ortaya atlayan sazanlara da çok şaşaırdım.

 59. Akay 7 Ekim 2010 — Post Author

  YAZAR AÇIKLAMASI:

  Ses çıkarmayayım dedim ama dayanamadım artık. Gelen küfürlü mesaj ve tehdit sayısı 200’e dayandı.

  Bir açıklama yazdım, şuradan okuyabilirsiniz: http://www.pitcafe.com/2010/10/utanc/

  Yazıyı anlayıp diğerlerini ikaz etmeye çalışan arkadaşlar, kendinizi yormayın. Onlar yazının ilk paragrafından sonra hemen sayfanın sonuna gelip yoruma yumulduklarından göremiyorlar mesajlarınızı :)

 60. mustafa 7 Ekim 2010

  ya bu yazıyı kım yazmış sa neden sampiyonluk öncesi yazmamış ? aklımda soru işareti kaldı.buügün kalmış yok efendim fatıh sultan mehmet yok islam yok gericilik sacmalamıs yazan arakadas haklı yonlerıde var ama haksız yonlerı haddınden fazla bence

 61. Eyup 7 Ekim 2010

  Be ileri zekalılar sizin doguran annenize saygınız yok ki KENAN SOFUOĞLUNA SAYGI DUYASINIZ.
  Gidin LEVERTY Yİ destekleyin.Aklınız anca başkalarına ….. vermeye yeter.Yıllarca destek verdiklerinizin nerde olduğunu görüyoruz.

 62. fprot 7 Ekim 2010

  Harika bir yazı…ironiyi anlamayanlara da söyleyecek laf yok

 63. milletvekilinin oğLu 7 Ekim 2010

  bu yazıyıda hemen kaldırmazsan hakkında yasal işlem başlatıcam

 64. Yakup alır 7 Ekim 2010

  Helal Olsun sana Sofuoğlu sen bizim gururumuzsun tıpkı abilerin gibi. Sende aslanlar gibi türksün nerden geldiğini unutanlardan değilsin. dedelerini tanımayan soysuzlara cevabını kaskındaki bayrağın ve turanla veriyorsun. Allaha inanmayan ve namaz kılmanı hor görenler klisede ayine katılanlardır. Bir kez daha senden allah razı olsun Gururumuz sensin bileğini bükecek delikanlı varsa karşına cıksın.

 65. KabaKulak 7 Ekim 2010

  gerçekten yazı güzel. Ayrıca çok şaşırtmalı olmuş yazının konusunu anladım diyen hemen basmış yorumu. O nedenle de güldüm. Güldürürken malları da gösteren bi yazı.
  özellikle şu adamın yorumuna bittim;

  @milletvekilinin oğLu; bu yazıyıda hemen kaldırmazsan hakkında yasal işlem başlatıcam

  twitter senin gibisine over capacity diyo yavrım daha ben ne diyim :)

 66. inkworld 7 Ekim 2010

  kardeş çok güzel yazmışsın kolaymı yıllarca türk milletinin varlığını birliğini inancını azmini sevgisini vb iyi huylarını silmek değil yok edebilmek.şimdi kenenın birincilik alması değil yazdığın gibi birzamanlar bitirdik zannetikleri şeylerin tekrar BAŞLAMASI KOLAYMI EMEĞE SAYGIYI UNUTMAYALIM…adam yazmış 85 senedir bize böyle öğretildi bazıları hala darvine inanıyo.. arkadaşlar darvini öğretenmi suçlu inanmayanmı.. ?

 67. muhammet özdemir 7 Ekim 2010

  Herkez kendi adına konuşsun, Kenan’ı sevmeyenler varsa onu çok seven daha çok kişi vardır buna eminim. Bu adamın suçu kaskında ay yıldız motiflerini taşıması, OSMANLI döneminden kalan logoları kullanmasıysa ona sonuna kadar destekliyorum.
  Kendisiyle bizzat tanışdım ve görüşdüm, çok mütevazi birisi, çok sıcak kanlı. bu makaleyi yazan Şerefsizi esefle kınıyorum. sevip sevmemesi umrumuzda deyil. Bu makaleyi de kınıyorum, yazarı yazar deyil insan bile olmaz….. aşşalık pisliğin tekiiiiiiii….

 68. ercan 7 Ekim 2010

  sen neler yaptın peki!! kenan sofuoğlu orda türk bayrağını milli marşı çaldırıyo o yeterli bizim için türk olan herzman türkdür.müslüman olmayan türk yoktur!!! bunu unutma…

 69. Ss 7 Ekim 2010

  Ne fark ederki biz TÜRK’üz..
  Ne okudumuzu bilir konuşuruz
  Ne dinlediğimizden bir şey anlar konuşuruz.

  1000 Kişi mesaj yazsa ben buna adım kadar eminim bunun 100’ü okumuştur.. 0 100’den 50 side okuduğundan anlayıpda mana çıkarmak 2 defa 3 defa okumuştur..

  Ya bazıları söyleyince ben kızıyordum da.. Şimdide ben buna hak veriyorum.. EĞİTİM ŞART!!

  Okuyun önce arkadaşlar.. Ama tamamını, paragraf başlarını değil.. Yazının tamamnı okuyun.. Emin olun bir şeyler anlarsınız.

 70. Can 8 Ekim 2010

  helal olsun!! hislerimize tercüman olmuşsunuz..

  yazının tamamını okumayıpta saçma yorum yapıp kendini salak durumuna düşüren arkadaşlarada diyecek söz bulamıyorum.. onlar için özgüveni fışkırmış insanlar diyebilirim sadece çünki onlar öyle bir ekollerki ne deseler dogru ne yapsalar arkalarından aaa salağa bak diye konuşulmaz zannediyorlar :)

 71. erkan 8 Ekim 2010

  sen kim oluyon adamın namazına niyazına dıl uzatıyon dışarıdan bu ulke okadar kotu de nıye hala burdasın ataturk du o pıs agzına alma odabi müslümandı bu unutma!!!

 72. Gıga 8 Ekim 2010

  Harika bir yazı tebrik ederim, yer yer trajikomik. Boşver Sinan yık tabularımızı, istersen kırmızı ve mavı hapı beraber içir.

 73. bora 8 Ekim 2010

  Onyargı kadar kırılması zor bişey yoktur.Dinimizin ilk inen ayetinin ne ile basladıgını(” OKU “) bilen buyuk islam savunucusu arkadaslar ile Turk olmaktan gurur duymak dısında ulkemize artı bir katkısı olmayan sozde vatan savunucusu arkadaslar.Bu yazı sayesinde gordum ki;savundugunuz dusuncelere insanlar sosyal hayatta neden bu kadar onyargılılar anladım.Cunku okumak kadar basit bir seyi bile yuzeysel yaptıgınız için sempatikliginiz hiç yok malesef antipatik olmaya devam edin bildiginiz tek sey carlamak zaten.Neyse ki dinimiz berrak ecadadımız da sanlı ki sizin olumsuzluklarınız belli bir noktaya kadar zarar verebiliyor.Saygılar..

 74. Humeyni 8 Ekim 2010

  “İyi Dinle Kenan” diye başlayan boldlanmış kısımdan sonraki 2 paragrafı çok beğendim. Gerisi 5 (beş) para etmez. İroni yapacağım diye laik kesime giydirmek moda oldu sanırım bu aralar. Hangi medya Kenan’a yer vermiyor ? Medya’nın %90’ı cemaatçi kesimin elinde değil mi ? Git onlara söyle, yer versin din kardeşlerine. Orduya saldırmaktan vakit bulabilirlerse tabii…

  Laikliği savunan, Kemalist bir Müslüman olarak Kenan’la ve başarılarıyla gurur duyuyorum.

  Osmanlı’nın neden geri kaldığını, son 10 senesinde neden 6 farklı devlet tarafından işgal edildiğini, Padişah’ların ve Şeyhülislam’ların neden Milli Mücadele’de yer almak yerine işgal kuvvetlerine yalakalık yaparak mandacılığı savunduğunu, Kuva-yi Milli’ye ye karşı Mehdi Ordu’sunu kurduğunu, vatanını savunan kahramanlar için “katli vaciptir” diye fetvalar verdiğini de siz bize anlatın lütfen. Herhalde İslam’dan dolayı değildir..

 75. Recep AK 8 Ekim 2010

  @ Akay usta,
  Büyük adamsın vesselam!

  Bir yazıyla memlketimizin ne kadar yüzleşemediğimiz gerçeği varsa dökmüşsün ortaya.
  Yazında yazdıkların bir tarafa senin yazmadıklarınıda yorum yazanlar kendi klavyeleriyle yazmışlar. Anlamadan, bilmeden!
  Kenan gibi bir gururumuz var ve biz hala futboldan öte konu konuşamıyoruz. Neydi gündem? Haa Mesut neden bizi tercih etmedi. Bunları konuşarak bu saatten sonra bizi tercih edecek ya!

  Kenan’ın net puanını kaza yaptığı gün öğrendim. Ne çok seviyorum kendisini!
  Aydınlattığın için sağol, bu saatten sonra Kenan’ı zerre kadar sevmem!
  Teşekkürler.

 76. Murty 8 Ekim 2010

  “modern Avrupa kadını gibi her yerini açsın istedik”

  Bu ne ya ? Şu cümleyi kurma kapasitesi varsa sende diyecek birşey yok !!

 77. CEM 8 Ekim 2010

  yazanın ellerine saglık bu adamın kıymeti ne zaman bilinecek yaa!!!!!!!!!!!!!!

 78. nazlı 8 Ekim 2010

  nie çekemiomusunuz çatlasanızda patlasanızda müslümanlık var bu ülkede defol git ozaman bu ülkeden kardesiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmmmmmmmm.kapalılıkta var kimse karışamaz karsı çıkamaz herkes istediğini yapmakla özgürr … senin 2 paralık laflarınla kimse seni dinleyecek değilll…

 79. nazlı 8 Ekim 2010

  size katılıyorum erkan bey

 80. Mert 8 Ekim 2010

  Provokatör bir yobazın kaleminden laik çağdaş insanları töhmet altında bırakma amacı ile yazılmış aptal ve acemice bir yazı.

  Gerçi son dönemde bu tip “belge” lerle insanları yıllarca tutuklayan bir yönetim altındayız, şaşırmamak lazım. İbret olsun herkese.

 81. ironi 8 Ekim 2010

  Tebrikler güzel bir yazı olmuş , anlayana tabi.
  Yazının tamamını okumadan ve ironiyi bilmeden yorumlar yapılmış,komik :)

 82. KabaKulak 8 Ekim 2010

  Hoca kağıtları dağıtmış. 20 dk süreniz var demiş. Öğrenciler kağıda bakmışlar ki ne görsünler her cevabı 1 sayfa tutan sorular. Çok itiraz etmişler hocam nasıl yetiştirecez diye. Hoca güzelce okursanız yetişir demiş.

  Öğrenciler başlamış soruları yapmaya.. öğrencilerden en hızlısı 6 ya kadar gelebilmiş ama 10 soruyu bitirebilen yok.

  Sınav sonuçları açıklanmış herkesin sonucu 0(sıfır)
  Soru-cevap kağıtlarını da astırmış hoca. İbret niyetine.. Cevap kağıdı herkesi şaşırtmış ama kahreden, asılan soru kağıdının üstünde kırmızı kalemle yuvarlak içine alınmış; “sadece 8. soruyu yapınız.” cümlesi…

  Yoırumlara kırılıyorum gülmekten ama sinirleniyorum da. Birileri salak şakası yapıyor gibi hissediyorum vere salakları hjiç sevmem hele salak taklidi yapanlardan nefret ederim.

  Okumuyoruz efendim. Bilmeden anlatan, okumadan konuşan marjinal bir milletiz. O yüzden bir boka yaramıyoruz.

 83. sesiber 8 Ekim 2010

  Her cümlesi durup düşünülmeye değer, anlamlı, dolu dolu bir yazı olmuş. Yorumları da okumak istedim ama okuduğum kadarı yazının bana verdiği hoşluğun tadını damağımdan almaya başlayınca vazgeçtim. Ne yazık ki, 0kuduğunu anlamayan, hatta- zaten okumayı sevmeyen, kompleksli bir milletiz.
  Ayrıca Kenanla hemşehriyiz, adı mafyayla anılan garip memleketimin nadide değerlerinden biri, onunla gurur duyuyoruz!!!
  Sevgiler

 84. ömer 8 Ekim 2010

  yazıyı okumadan yorum yazan saflar, komik duruma düşüyosunuz önce okuyun..mükemmel bir yazıçok beğendim elinize sağlık

 85. skadala 8 Ekim 2010

  çok güzel anlatmışsın arkadaş bayıldım tek bir şey dışında…

  atatürk kapanmayı yasaklarken soyunun demedi çarşafa karşıydı o kadar. halbu ki çarşafa girmeden de kapalı giyinilebilir.

  bunun dışında güzeldi http://www.itusozluk.com da linkini de verdim

 86. Selim AYAZ 8 Ekim 2010

  helal olsun hemşerime…Bir oflu olarak Trabzonlu olarak Türkiye ve Osmanlı vatandaşı olarak anlından opuyorum…
  Burda anlatılmak ıstenen okadar cok sey varkı bunlara hıc gerek yok aslında…
  Kenan Sofuoglunu tebrık etmek yerıne kenanı elstırmek hemde dını davranısları ıle elestırmek hıc laıkce bır hareket deıl…zaten oldum olası bu laıklık kavramını anlamayanlarla tartısırım…
  Allah herkeze boyle basarılar nasıp etsın…
  Boyle basarılar sayesınde yuce bayragımızı dalgalandırma fırsatı versın…
  Bu fırsatı versınkı bu yazıyı yazanlar ve boyle dusunenler
  osmanlı torunuyum ve turk vatandasıyım dıye haykıran kenan ve dıger basarılı sporcularımıza alısabılsın…

  Bu basarıyı yazıyı yazan arkadas gıbı dını ınancları olmayan
  her aksam her gece bardan bara kızdan kıza zıplayan bır kısılık olsaymıs ozaman gazetelerde kapak olurmus…
  Yok olmasın oyle kapak olursa zaten bu basarıları daım olmaz
  ozaman yok olup gıder aslında…Helal bır sekılde ısını yapabılen
  bır sporcuyu elestırmek cok ayıp ve gunah bence…

  Herkeze iyi gunler, saygılar, sevgıler….
  amacım kımseyı kırmak yada suclamak deıl bu yazıyı yazan nasıl ıcınden gecenlerı ve dusuncelerını yazmıssa bende aynını yaptım…

 87. burak fidan 8 Ekim 2010

  e bu olmuş…

 88. Nazım Önder 8 Ekim 2010

  Böyle bir ironiye bizde ironiyle cevap verelim. Yazanın hiç beyni yok…! Tam bi ahmak. Bu ne kadar iğrenç yazı. Sevmiyoz lan Kenanı

 89. mustafa 8 Ekim 2010

  ben bu yaziyi yazan arkadasla mutlaka tanismak istiyorum iyikotu diye yorum yapmiyorum sonuna kadar okudum yazan arkadas lutfen facede ekle beni

 90. İbrahim ethem 8 Ekim 2010

  başka hangi ülkede bu kadar çok gerizekâlı internet kullanıcısı vardır bilemiyorum. Bir yazıyı ilk paragrafını okuyarak yorumlarsanız böyle salak pozisyonuna düşersiniz.

  Yazara tavsiye: üzerine bold ve devasa puntolarla sonuna kadar okumadan yorum yapmayın yazın Akay Bey.

 91. muammer 8 Ekim 2010

  Ne embesil insanlar var yahu.. Okuyun ahmak topluluğu şu yazının tamamını.. Elleriniz dert görmesin…Müthiş bir ironi olmuş…

 92. MeLLy 8 Ekim 2010

  Yorumlara bakılırsa yazının başını görüp, devamını okumadan pat diye yorum yazan kişi sayısı bayağı yüksek.
  Çok güzel bir yazı… Çok güzel bir ironi… Klavyene sağlık.

 93. samet 8 Ekim 2010

  bence sadece motor sporu yazmamalısın. belki de yazıyorsundur. kitap yazarsan alırım.

 94. kenan 8 Ekim 2010

  Hangi geri zekalı beyinsiz din düşmanı bu yazıyı kaleme almıs bılmıyorum ama bılmenınde gerekli oldugunu düşünmuyorum bu metni okumanın bile zaman kaybı oldugu ortada bu metni kaleme alan dangalakla aynı düşüncelere sahip insalar yuzunden biz bir adım öteye gidemıyoruz bu apacık görünüyor

 95. İsimNeGerek 8 Ekim 2010

  Arkadaşım o senin zalim olarak gördüğün insanlar olmasaydı sen şu anda bu topraklarda olabileceğini mi sanıyorsun. Aptal olmayın lütfen. Atatürk’e en büyük yardımı o hain dediğin insanlar yapmıştır. Kastım Vahdettin tabi ki.. O padişahlar olmasaydı Atatürk’ün kurtarabileceği topraklarda olmazdı emin ol ve sen sanıyo musun ki o insanlar olmasaydı sen şu anda bir özgür bir devlet içinde yaşayabileceğini ?

 96. Humeyni 8 Ekim 2010

  Yazıyı çok beğenen, anlamayıp da yorum yapanları eleştiren arkadaşlar :

  Bakın bakalım yazıyı anlamayanlar Laikçi dediğiniz kesim mi, yoksa çok sevdiğiniz din kardeşleriniz mi. “Bu memleket Müslüman kardeşim beğenmiyorsan çek giiiiiittttt” yorumlarıyla dolmuş sayfa.

  İroni sizde gizli aslında :)

 97. Hüseyin Ataş 8 Ekim 2010

  Sevgili arkadaşım yazıyı bir solukta okudum ve inanılmaz etkilendim. Ellerine, yüreğine, her yerine sağlık.

  Onlarca futbol yazan ve yukarıda senin de bahsettiğin sebepten ötürü onbinlerce hit alan kendini bir bok sanan futbol blog yazarları eline su dökemez.

  Efsane bir yaz olmuş. Tekrar tebrik ederim.

 98. embesilsürüleri 8 Ekim 2010

  al işte! bizim toplum hemen üstümde yorum yapan kenan(aman ha!şampiyon yarışçımız kenan değil.anlamazlar yine hemen açıklama yapayım dedim) malı gibi sonunu getirmeden birşeyler hakkında yargıya varırlar.üstelik aynı mallığı az daha bende yapıyodum yazının sonunu getirmeden.aslında burdaki mallık ironiyi anlamamaktan kaynaklanan bi durum değil.dediğim gibi sabırsızlığımızdan kaynaklanan mallıklar.amaaaa yazının tamamını okuyup hala aynı düşünceye sahip olan insanlar varsa onlara bi lafım yok.onlara allah yardım etsin…
  Allah yardımcın olsun kenan!!!

 99. Murat Serdar 8 Ekim 2010

  Son zamanlarda okuduğum en nüktedan, en hicivli yazılardan biri. Tebrik ederim.
  Hissettiklerinize sonuna kadar katılıyorum.
  Teşekkürler.

 100. mete 8 Ekim 2010

  yazıyı okumadan yorum yapanlar lütfen bir kez ta olarak okusunlar yazarın neler demek istediğini anlarlar. yalan yere islam düşmanı-din düşmanı, al başını git bu ülkeden gbi şeyler yazıp da komik duruma düşmesinler.

  çok başarılı bir yazı olmuş ilk paragrafında hakikaten insanın kanını beynine sıçratıyo ama sonuna doğru anlayıp hak veriyorsunuz. elinize sağlık.

 101. ebru 8 Ekim 2010

  vay be ..buraya yorum yapmadan ıq testi yaptırmak lazım ..cok yazıkk.ınsanlar okumaktan bihaber

 102. Gabriel 9 Ekim 2010

  Yapılan bir çok yorumdan yazının ne kadar “derin” ve “güzel” olduğu kanıtlamış oluyor. Malesef aramızda dolaşan bir sürü beyinsiz insan var.

 103. znd 9 Ekim 2010

  Yazıda doğrular var, ancak bu doğruları yalanlarla harmanlayarak yutturma taktiği çok tanıdık.

  Türkiye’de son dönemde yaşanan dönüşümden, cemaatten falan bi satır bahsetseydin ya Perker’im. Ah,pardon Berker olacaktı… Yoksa Berger mi diyecektim ? Amaan neyse, boşver. Hepsi aynı nasıl olsa.

 104. Alp Eren 9 Ekim 2010

  Bence bu yazi ,yazarin ona bicitigi amacini da asti, ben yapilan yorumlari sosyologlara birakiyorum.Guzel bir arastirma konusu olabilir bence :)
  SAYIN YAZAR; bemce yazinin en basina bir bilgi notu dusun, insanimizin bu eksikligi var maalesef, ancak o bilgilendirici yaziyi koyarsiniz, bu yanlisa dusen insanimiz hatasini anlayip, toplumda girecegi diger munasebetlerde de bu kadar onyargili olmamnin yanlis olabilecegini anlar.. boylece sizde toplumun gelisimine bir tuglada olsa yarariniz olur.

 105. 13.Legion 9 Ekim 2010

  Bu kadar doğru ve utanılası(ülkemiz adına) gerçeklerin böylesine anlatılması beni çok mutlu ederken, yapılan yorum yapanların neredeyse yarısından fazlasının ‘ironi’ kelimesinin anlamından yoksun olması vahim bir durum…

 106. Selim AYAZ 9 Ekim 2010

  Arkadaslar yazıyı bırkez daha okudum ve aslında yazarın nekadar dındar bırısı olduguna karar verdım…
  burda yanılgıya dusmenın tek sebebı gırıs bolumundeki ön yargılı usluptan kaynaklanıyor…
  bunu okuyan yorumcu orda takılı kaldıgı ıcın ılerleyen bolumlerde yazarın ne anlatmak ıstedıgını anlayamıyor kı ben de anlamamıstım ama sakin kafayla tekrar okuyunca en az benım kadar musluman en az benım kadar turk ve en az benım kadar osmanlı torunu oldugunu goruyorum…fazlası var azı yoktur…
  Burda yapılan ozelestırıyı ve anlatılmak ıstenılen konuyu anlamak ıcın yazıyı tekrar okuyun lutfen…(gırıs bolumune takılı kalmadan ama)
  saygılar…..

 107. Ali Gönül 9 Ekim 2010

  lise yillarinda okuduğumuzu anlıyormuyuz diye testler yapılırdı, rehber öğretmen herkese test kağıtlarını dağıttıktan sonra başlayın der ve başka açıklama yapmazdı, test kağıdını sonuna kadar okuyup bitirdiğinizde kağıdın en sonunda ” Eğer Tamamını Okuduysanız şimdi kağıdı öğretmene geri verin” yazardı. Eğer tamamını okuyup anlamadıysanız sınıf içinde şaklabanlık yapmaya başlardınız, yüksek sesle En Iyi Benim diye bağırmak, test kağıdının ortasına kalemle delik açmak, falan filan..

  İlk 3 paragrafı okuyup yorum yapan kişilere ithaf edilmiştir..

 108. Emrullah 9 Ekim 2010

  Asıl cahil sizsiniz.Biz ELHAMDÜLİLLAH MÜSLÜMANIZ.Öteki dünyayı hiç düşünmüyorsunuz galiba bu dünya gelip geçiçi.Adam ne güzel işte dua ediyor sizene niye fotoğrafını koyuyorsunuz.İbadet gizlidir.Madem Atatürk’ü örnek alıyorsunuz onun gibi akıllı zeki olun diğerleri gibi aptal aptal düşüncelere sahip olmayın. Dünya 1. adamı böyle saçma haberlerle lekelemeyin.

 109. Kadir 9 Ekim 2010

  Bu yazı bir provakasyondur!…yazıyı yazan kendi dinsizliğini ideolojisini ve terbiyesizliğini kenan sofuoğlunu kullanarak yansıtmıştır. Kenan çıkıp da ben antilaikim demedi,Türkiye bölünsün de demedi,ama bu yazıda sanki kendisi Türkiye Cumhuriyetina karşıymış gibi devletimizind eğerlerine karşıymış gibi bir önyargı oluşturuluyor. Müslüman olması mı suç oldu,namaz kılması mı, ben osmanlı ile guru duyuyorumd emesi mi suç. Bu yazıyı yazana dava açılması gerek. bu yazıyı yazana lanet ediyorum…bu yazıyı yazan şahsiyetin bu topraklar içinde yaşaması törörün ayrımcılığın adaletrsizliğin ve toplumsal kargaşanın bir numaralı nedenidir.

 110. Halil DEMİR 9 Ekim 2010

  yazı çok saçma. Bizler herşeyden önce Osmanlı ‘dan Türkiye ‘den önce TÜRK ‘üz. Osmanlı ‘da bir Türk ‘tü. GökTürk ‘lerde bir Türk ‘tü. Selçuklar, Tatarlar, Moğollar bunların hepsi Türk ‘tü. Ve Türkiye ‘de Bir Türk Devletidir. Yazıyı yazan arkadaş sen soyumuzu inkar edebilirsinki yazıda inkar ediyosun. Ama biz edemeyiz Biz herşeyden önce Osmanlı Torunlarıyız bizim kanımızda GökTürk Kanı var. Bizler azmimiz kararlılığımızı Fatih Sultan Mehmed ‘den almışız. Ve Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK gibi Ulu Bir Önderimiz var. Ve Bizler bizim soylarımız Müslüman Bir Ülke. O yüzden Kenan ‘la gurur duyuyorum. Oradaki Padişah Kavuğu tamamen bir sembol adam bütün maçlarında öyle gezmiyor. Ve Soylarını Ülkesini Dinini seven bir insan.

 111. ali yobaz 9 Ekim 2010

  ”Bu ülkede kıyafet devrimi yaptık. Kadınlarımız Osmanlı’nın gerici kadınları gibi her yerini kapatmasın, modern Avrupa kadını gibi her yerini açsın istedik. Erkeklerimiz sarıkla, cübbeyle dolaşmasın, modern Avrupa erkeği gibi şapka taksın, takım elbise giysin istedik.” ne güzel demişsin mesela yedi yaşındaki kızın cinsel tahrik uluşturmasın diye saçı bağlansa, ne bileyim on yaşındaki kızın yetmiş yaşındaki adamla evlenmesi müsade edilse, üç karı alma hakkımız olsa, kadınların mirastan pay alma hakkı olmasa, ne gelişmiş ülke olurduk demi. ya bu arada, sanki bu ülkede müslümanlar baskı altındaymış gibi yazmışsın. çok doğru söylemişsin şidmi biri çıkıp ”zorunlu din dersi, madımak , ramazanda su içti diye dövülenler vb.” boş ver onları tövbe tövbe allahım sen günah yazma….

 112. Ata 9 Ekim 2010

  Kimse geçmişini unutmasın. ATA sınıda inkar etmesin

  Hepimiz OSMANLI TORUNLARIYIZ ATATÜRKTE ÖNDERİMİZDİR.

  Avrupalı olmak istiyorsan avrupanın kapıları açık buyur git.

  Müslümanlara hakaret etme.

 113. mahmut abbas 9 Ekim 2010

  ağdalı cümlelerden arındırılıp, yeni türkiye’nin manifestosu çıkabilir bu yazıdan.

 114. Great White 9 Ekim 2010

  şu yazıdan asıl keyif alması gereken güruhun yazıdaki ironiyi dahi anlayamayacak kapasitede oluşları mevzuudaki asıl ironik taraf olsa gerek. bu bile bir çok şeyi açıklıyor..

  yazıda asıl göze çarpan şey buram buram arabesk soslu ajitasyondan fazlası değil. motor sporlarındaki başarıların futbolun yanında pek de fazla yeri olmadığı gerçeği yazının içeriğinde de gayet mantıklı bir şekilde açıklanmış olmasına rağmen laiklikten osmanlıya, camiiden reinaya kadar akıllara durgunluk getirecek cinsten zorlama örnekler verilerek yaygara kopartılmış..

  şu yazıdaki kenan sofuğlu öznesini fatih sultan tekke ile değiştirseniz yazıdaki tema hiçbir şekilde bozulmaz. aynı argümanları fatih ya da nice başka sporcu için de kullanabilirsiniz. o da hacı olduydu mesela. zaten solcu falan değil, laik de değildir muhtemelen..

  oysa kafasında osmanlı tuğrası taşımayan, namaz kılmayan, dua falan da okumayan nice isimsiz şampiyonlar var ülkemizde. onlar da fener’ de yedek kalan kıçıkırık bir futbolcu kadar konuşulmuyorlar. onlar için de böyle ağıtlar yakılabilir kolaylıkla. tabii işinize gelirse..

 115. Anlayamazsin 9 Ekim 2010

  Yaziyi okudum,gercektende cok guzel yazilmis.Kenan gibi niceleri var ama haber dahi yapilmiyor.Gavur medyamiz sagolsun,kim kiminle yatmis kalkmis hemen haber yaparken,dindarlara yapilan birde haber zulmu var.Ne kadar basarili olursa olsun haber yapmiyorlar iste.Is boyle oluncada sunu dusunmekten kendimi alikoyamiyorum.demekki medyayi tamamiyle birileri satin aldi.ulkemizde ne kadar cok satilmis varmis,vay be.

  Kenan sen simdi bizim sarapcilar,zaniler gibi musluman olsaydin,her gun bir kadinla beraber olsaydin ak nasilda meshur olmustun abi ya!Halbuki guzel kadinlarla gezmek tozmak varken,zina yapinca madalyalar kazanmak varken,cogu erkegin hakim olamadigi sehvetine hakim olman birilerini epeycene kizdirmis sanki.

 116. TürkER 9 Ekim 2010

  yazınız çok akıcı sürükleyici fakat tamamen saçmalıklarla dolu, laiklik demokrasi bu mu oluyor ? Bu yaptığınız ırkçılığa kadar gider ve cezasını bile alabilirsiniz..

  Buda sana cevabım olsun;

  Seni sevmiyoruz akay !!

 117. murat aktaş 9 Ekim 2010

  bu yazıyı hangi akla hizmet yazdın bilmiyorum ama bu ülkede sadece siz ve sizin gibi laiklik adına akla hayale gelmemiş şeyler söyleyen insanlar yaşamıyor “ben bu yerlere gelene kadar çok abdestsiz namaz kıldım” diyen ismet inönüler yaşamıyor kendi düşüncelerine inançlarına saygı bekleyen ama başkasının inancına saygısızlıkta hayvanları geride bırakan insanlar yaşamıyor zorla dayatmayla kendi düşüncelerini kabul ettirmeye çalışan ikna odaları mucitleri yaşamıyor allah ıslah etsin diyeceğim ama sen ondan da anlamazsın öldüğü zaman yok olacağını düşünen zavallılardan birisin sen de heralde…..

 118. Enes Toruk 9 Ekim 2010

  Siz kara cahil,görkemli geçmisinden utanan zavallı insanlarsınız.Önünüze uzatılan metinlerden ezbere hayatlar yaşıyorsunuz kör cahaleti insanlara laiklik diye yutturmaya calışıyosunuz.Bu ülkeyi kurmak için savaşanlarda 5 vakit namazında müslümanlardı sizin gibi iki ibsiz sapsıza bırakıcaamızı sanıyosan çok yanılıyosun.

 119. aziz 9 Ekim 2010

  yazarın birinin dediği (türk milletinin yüzde 60 ı aptal!) lafı gerçekten doğrumu acaba!

 120. kenan kılıçtaş 9 Ekim 2010

  kenan sana söylüyorum Türk halkı sen anla dedirten güzel bir yazı

 121. kenan saruhan 9 Ekim 2010

  okudukça anladım okudukca daldım kalemıne yureğıne sağlık.

 122. cesur 9 Ekim 2010

  Yazıyı okuyup hemen cevaplara baktım. Bu kadar salağın olduğu bir ülkede yaşamak için ne günah işledim :(

 123. berat 9 Ekim 2010

  kovukda giyse fesde taksa çarıkda giyse o bir sakaryalı, osmanlıyıda savunsa gevur bile olsa önemli olan burada tariha türkiyenin şampiyonlugu olarak geçiyor…. bu kadar kafanızı yormayın derim ben……… KENAN SOFUOĞLU……. MEMLEKETLİN

 124. silently 9 Ekim 2010

  ünlü olmak için kulüplerde reinada barda marda oros..larla çıkmak mı lazım size göre bumudur meşhur olmak böyle meşhur olacaksam hiç olmayayım be adam çıkmış delikanlı gibi türk bayrağını gururla dalgalandırıyor dediğinize bakın neden pazarlama olarak düşünüyorsun madem bunları biliyorsun ülkemiz için SEN NE YAPTIN ?? SAĞDA SOLDA OROS…LARLA GEZDİN TOZDUN MEŞHUR MU OLDUN ? TUTUP MOTORUMA HATUN ATIP ARTİSTLİK YAPIP MEŞHUR OLACAKSAM GÜNDEMDE KALACAKSAM SIÇAYIM ÖYLE ŞANA ŞÖHRETE … DELİKANLI GİBİ ADAMAKILLI TEMİZ DÜRÜST OLMAK (KENAN GİBİ) EN GÜZELİ … BUNLAR ADAMI DAMGALAŞTIRIR ÇEKEMEDİĞİN BURADAN BELLİ …

 125. muhammet özdemir 10 Ekim 2010

  ironi neymiş anladım da bu pek öle deyil gbi sanki

 126. sdt 10 Ekim 2010

  kısa ve öz konuşcam
  senın bu kadar yaptğın yorum eleştirler bie sporcu için adam siyaset yapmıo davranış biçimi zoruna gittiyse o sende kalsın dostum onun gibi onun seviyesine geldiğinde çık karşısına anlat bakim ne dicek
  kuru laf yapma adam dünya şampiyonu sen nesin

 127. hasan 10 Ekim 2010

  hahhahahahahaa……
  bundan sonra eğlenmenin yolunu buldum herhalde….
  bende bir ironi yazıp,yorumlarda ki malları seyredeceğim::))))))

 128. kemal 10 Ekim 2010

  Yapmayın arkadaşlar,
  Evet bende öyle sandım ama yazıyı tamamen okuyunca yazarın çok farklı bir çizgide olduğu anlaşılıyor.

  Gerçekten okunmalı biraz sabır gösterin ve sonuna kadar okuyun Lütfen!!!

 129. gökhan 10 Ekim 2010

  bu yazanı dınlemeyın allahsız kıtapsız…. moralım bozuldu sabah sabajh sen gerı kalmıssın kocum her kımsen…..

 130. KORAY KAHRAMAN 10 Ekim 2010

  YA BU YAZIYI YAZANIN AMACI NEDİR SORARIM ? ADAM İSTEDİĞİ GİBİ YAŞAR SENİ İLGİLENDİREN BİŞEY YOK. DİN İSTEMİYORUZ DİYOSUN BU KADAR AÇIK NASIL KONUŞABILIYOSUN BU CESARET NERDEN GELIYOR ONUDA ANLAMIYORUM. ADAM ZATEN ORDA TURKIYE’YI TEMSİL EDİYOR. ALLAH’INA ŞÜKREDİYOR. ÇÜNKÜ İNANIYOR. ASIL GERİ KAFALILIK.. BAŞKALARININ DİNİNE ZEVKİNE HADDİNE KARIŞAN ZEKALARDIR..

 131. "_MaXiMuS_" 10 Ekim 2010

  GERÇEKTEN İRONİ NEDİR BİLMLEYEN,OKUMAYI BİLMEYEN,OKUDUĞUNU ANLAMAYAN,ÖNYARGILI SADECE BAŞLIĞI OKUYUP YORUM YAPAN ÜSTTEKİ SALAKLARI ANLAMIYORUM…

  @HASAN’ IN YORUMU HOŞUMA GİTTİ ÇALDIM(ALTTAKİ)

  “hahhahahahahaa……
  bundan sonra eğlenmenin yolunu buldum herhalde….
  bende bir ironi yazıp,yorumlarda ki malları seyredeceğim::))))))”

  AKAY BEY BÜTÜN YORUMLARI ONAYLAYIN Kİ (SİZE KÜFÜR DE OLSA);
  BİZ (SİZİ ANLAYAN AZINLIK OLAN BİZ:))) DE ONLARIN YAZDIKLARINI OKUYUNCA,İÇİMİZDEN WAY BE NE SALAKLAR VARMIŞ DİYELİM:))

 132. mustafa 10 Ekim 2010

  bende seni kınıyorum yazının baş taraflarında baya kızdım sana ama bazı noktaları koyu renk ile ayırıb kinayeli yazmışın ama genel olarak bu yazıdan dolayı bende seni kınıyorum sen bana göre con con sun türk bile değilsin
  ben öz be öz türküm ama senın kadar aşaılık kopleksiş takıntım yok sen kendini iyice avrupalı sanamışın ama ben önce müslümanım (elhamdülillah) sonrada türkiye cumhuriyeti vatandaşıyım ama ben bu kadarını kenan için yazmandan rahatsız oldum sen nesinki bu kadar dini konuları taşıdın buraya gereksiz bir mevzu idi bence
  kenen müslüman bir babadan ve anadan olmadır sen farklı bişeymi bekledinki kenendan yadırgıyorsun sen kendi ne çeki düzen verkahraman amraş tan sevgiler

 133. ChemisTRaP 10 Ekim 2010

  çok guzel bir yazı olmus gerçekten ilk okuduğumda ne diyo felan dedim ama sonun nereye varacağını kestirmek fazla uzun surmedi :)
  bazı okumaktan yoksun vatandaslarda kendini çok möhüm bi şeymiş gibi atlamış hemen ilk basta adam akıllı oku sonra karar ver ;)

 134. AKIN ARSLAN 10 Ekim 2010

  İLİM İLİM BİLMEKTİR İLİM KENDİNİ BİLMEKTİR… İLİM SAHİBİ OLMAYAN İNSANLAR NASIL OKUSUNLAR BU YAZIYI SONUNA KADAR DA YORUM YAPABİLSİNLER. BİLGELİK İNCELİK GEREKTİRİR. İNCELİKLERİYLE HER AYRINTIYI KALEME ALAN YAZARA TEŞEKKÜRLERMİZLE.

 135. Çağatay DALGIÇ 10 Ekim 2010

  Merhaba,
  Arkadaşım yazının ana fikrine katılmakla birlikte bazı ciddi yanlışlar olduğunu düşünüyorum. Üstelik bu yanlışlar ve üslubun kişiler arasında nefret oluşturabilecek düzeyde. Bu yazının çoğunluğu senin fikirlerinden oluşmasına rağmen genel kabul görmüş fikirler gibi yazmışsın. Bir konuda kesin yargılara varabilmek için ciddi bilgi sahibi olunması gereklidir. Yorumlarım;
  – İroniyi o kadar abartmışsın ki sanki Atatürk’e, cumhuriyete ve laikliğe karşı bir duruşun varmış gibi anlaşılıyor. Umarım gerçekte öyle değildir. Ama bunu Kenan’ın başarısı ile ilişkilendirmen hem bu başarıyı zayıflatıyor hem de insanlara daha yazının başından itibaren tarafını seç mesajı veriyor. Ayrıştırıyor.
  – Motor sporları ile üretimi ilişkilendirmen ise daha ilginç ve tamamen dayanaksız. “Devrim arabaları” filmini izlemediysen lütfen izle ve esasında niye araba üretmediğimizi ve insanların kafalarındaki takıntı ve ezilmişlikleri gör. Bunun yanında Avrupa ve Amerikanın etkileri konusundaki yaklaşımlarına da katıldığımı belirtmek isterim.
  – Futbol konusundaki yaklaşımlarına tamamen katılıyorum. Ama diğer spor dallarının bu yüzden geride kaldığı konusundaki fikrine katılmıyorum. Futbol bir takım oyunudur ve yardımlaşma temellidir. Motor sporları ise genel olarak şahıs bazlıdır. Futbolun kuralları ve oynanması için araç olarak sadece bir topa ihtiyaç duyulması onu herkesin hayatında yer etmesine ve kendine yakın hissetmesini sağladığı için daha çok sevilmektedir.
  – Bunlar dışında son olarak tekrar vurgulamak istediğim, yazı üslup olarak çok sert ve fikirler genel kabullermiş gibi yazıldığı için en sert dille bölücü yani insanlara tarafını seç der gibi olmuş.
  Yine de böyle bir yazıyı kaleme aldığın için çok teşekkür ederim.
  Herkesin kendi görüşünü özgürce söyleyebileceği, araştıran, sorgulayan ve paylaşan bir topluma ulaşmamızı diliyorum…

 136. yazanı kınıyoruz 10 Ekim 2010

  ulan yaşadıgın ülkene o kadar sahipsinde %99 unun müslüman olması mı kanına dokunuyo osmanlıyı kabul etmıyosunda senın bu topraklara ilk yerleşmenı sağlayan hangi imparatorluktu ?
  adamın müslümanlığı sizin gibi çağdaş laik ayağına geçinen kimin gözüne batıyorsa sizde Türkiye’nin %99 unun gözüne batıyosunuz. Atatürk’ün cağdaş uygarlık diye bahsettiği sizin yaptıklarınız mı sanıyorsunuz ? biz Atatürk gibi adam gibi adamı bize göderdiği için ALLAH’ a her zaman şükrediyoruz diye mi gericiyiz sizin se ondan haberiniz bile yoktur eminim.
  adam dua ediyor namaz kılıyor şarap içmiyorsa sanane seni ne ilgilendirir senin mini etek giymen veya dekolte giymen islama dair hiç birşeyi yaşamaman onu veya bizi ne ilgilendiriyo mu ?.zerre kadar ilgilendirmez msülümanların camiye gitmesi gericilik sizlerin barlara pavyonlara gitmesi doya doya zina yapması çağdaşlıksa geri kalalım biz tamam mı yazıklar olsun böyle düşünceye sahip tüm insanlara siz yenilgiyi doğduştan kabullenmişsiniz böyle devam edin …

 137. türk 10 Ekim 2010

  hadi ordan!!! dicem sana …tamam saptamalarının bazıları çok doğru ama şu osmanlı ve atatürkçülük ve laiklik konusu yazından anlşıldığı gibi senin bilhassa senin boyunu aşmış gibi geldi bana…niye yalan söyleyeyim….yazını başından sonuna kadar okudum…bir gündem ülkesinde yaşıyoruz pazar değil;;bugün başörtüsü var yarın dokunulmazlık ertesi gün kıyak emeklilik ondan sonra tayyibin oğlunun altın kaplamalı yatı ,bursu vs gibi….ama bu insan ne kadarda bu insanlar haketmesede bu başarıyı o yoluna devam etmeli bence …..gitsin dünyanın gıptayla baktığı koskoca fatihin tuğrasıyla zamanında yapılamamış avrupayı fethetsin…zoruna giden arkadaşlarda meil atabilir,çünkü bu ülkede çok sayıda mason ve tohumları vardır…yönetemiyoruz yönetiliyoruz sadece…sonunu hiç kimse düşünmüyor…allahın ordusunun adı türk’tür ve bu ordu dünyaya 2 sefer hükmedecektir.bunu o gerilik diyen insanların kuranı kerimden alıntı yapan ve oradan gelecekteki olacak şeylerin öğrenilmesinde büyük faydalı bilgiler verdiğini dünyadaki bilim adamlarına sormanızı öneririm..meil adresim coskunmotor_07@hotmail.com saygılar

 138. murat 10 Ekim 2010

  Arkadaşım ağzına sağlık,o kadar güzel yazmışsın ki bu kadar mı iyi anlatılır yuh dedim yani,seni anlayan anladı,o nedenle sıkma canını…sevgilerle…

 139. MkbL54 10 Ekim 2010

  çok aşırı bir eleştiri. gereksiz bence. sonuçta Türk bayrağı taşıyor kaskında bu gurur hiçbirşeye değişilemez.
  ayrıca dua ediyor diye eleştiri yapılması haksız bir davranış. başarılı oluyor işte, demek yanlış birşey yapmıyor.
  hem dindar olan neden gerici onu anlamadım. yazık ya bu kadar eleştiri gerçekten fazla.

 140. MkbL54 10 Ekim 2010

  ahh ah sonunu okumadan birden sinirle yazdım. gururumuzsu kenan :)

 141. serhat 10 Ekim 2010

  ARKADAŞLAR YAZININ TAMAMINI OKUYUN LÜTFEN

  ARKADAŞLAR YAZININ TAMAMINI OKUYUN LÜTFEN

  ARKADAŞLAR YAZININ TAMAMINI OKUYUN LÜTFEN

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 142. Opalius 10 Ekim 2010

  “Zorba Kemalist” lere bayağı sinirlenmişsin belli ama biraz fazla üzerinde durmuşsun Kenan ın dua etmesinin Osmanlı Tuğrası taşımasının falan. Burada ironinin tadını biraz kaçırmışsın sanki. “Zorba Kemalist”ler dahil kimse çıkıp bunu eleştirmez. Onun dışında tüm söylediklerine canı gönülden katılıyorum. Ellerine sağlık.

 143. yasin 10 Ekim 2010

  arkadasım sadece yorum yapmıs sın hadi cık sen de türk ü tanıt göreyim tabi sende kenanı tanımadıgın için sadece karsıdan konusur sun kenan tam bir türk evladı helal olsun böyle insan lar hayatın dA HEP BASARILI OLUR KEN SEN YERİN DE SAYARSIN sana yazacak birsey bulamıyorum sen ve senin gibiler hep gerilemeyi hak ediyor ama aranızda biz bulunuyoruz buna cok üzüldüm işte

 144. AncaKanca 10 Ekim 2010

  Tebrik ediyorum cok güzel bir Yazi :-)

 145. yusuf 10 Ekim 2010

  GEÇMİŞİNİ UNUTAN BİZDEN DEYİLDİRRRR.sonuna kadar destekliyoruz kenanıııı

 146. ercan demir 11 Ekim 2010

  resimlerin altını kımse okumuyor..Eguzel yazmıssın adam etkılenıyor sonuna kadar beklıyemıyor halıyle..

 147. egelimm 11 Ekim 2010

  allah aşkına sonuna kadar okuyun öyle yorumlayın örümcek kafalılar.bundan daha güzel nasıl ifade edilebilrdiki yüreğinize ve elinize sağlık.

 148. FATİH SULTAN MEHMED'İN HAYALETİ 11 Ekim 2010

  Yazıyı en başından okudum,herkes Osmanlı’yı kötülüyor gibi algılamış.Hayır öyle değil.Aslında şu an ülkemizde yaşanan cehaletin altını şiddetle güzelce irdelemiş.Osmanlı 623 sene dünyaya hakim olduysa pek tabi ki bu konunun tartışılacak bir yanı yoktur.Tarihimiz inatla kötü gösterilmeye çalışılıyor.Avrupa tarih literatüründe Osmanlı’nın neredeyse esamesi bile okunmuyor.Hala kuyruk acıları var,bizimde hainlerimiz var ki itler pezevenkler Osmanlıyı kötülüyor.Ben Osmanlı torunuyum ve öyle öleceğim.Kimse de it gibi Osmanlı’ya bok atmasın.Şimdi Kenan kardeşimize gelelim.Başarıların inanılmaz ancak ülkemizde bu spor genelde serseri sporu olarak bilinmekte.Kimse alınmasın,yollarda karı-kız tavlamak için abuk subuk adamlar makineyi bağırtarak geziyor değilmi?Normal araçların motor kullananlara yol saygısı vs varmı? yok.Devletin bu sporla ilgili bir yatırımı varmı o da yok??? Bu kadar keşmekeşin içerisinde senin bu bataklıktan çıkıp da tertemiz bir çiçek gibi ortaya çıkman inanılmaz.Yolun açık olsun Kenan.Senden isteğim her yarışına farklı bir Padişahımız resmiyle çıkman.Kahraman Abdülhamit Padişahımızda dahil.

 149. melissa 11 Ekim 2010

  akay bey yazdığınız bu yazıda size hak verdiğim taraflar elbette var ama bazı yerlerde gerçekten ağır konuşmuşsunuz.evet yazınızın hepsini sabırla ve gerçekten gözlerime inanamadım.aklıma bunu bi yabancı arkadaşımız yazmış olabilir mi diye düşündüm.düşüncelerinize saygı duyuyorum ama bazı düşünceleriniz yanlış ve gereksiz.hepimizin aynı soydan geldiğini unutmayın ve ulu önderimiz atatürkün de bir osmanlı evladı olduğunu unutmayın… YİNE DE YAZI İÇİN TEŞEKKÜRLER…?

 150. Onur 11 Ekim 2010

  bizim tarihimiz bellidir o da osmanlıdır bu senin zoruna gidiyor galiba esas gerici sensin osmanlının torunu atatürkün çocuklarıyız biz helal olsun kenana ancak senin gibi bağnaz insanlar şu lafları nasıl ediyor şaşıyorum yazıklar olsun sana yazık.

 151. FATİH SULTAN MEHMED'İN HAYALETİ 11 Ekim 2010

  Bir de şunu ekliyeyim Fatih Sultan Mehmed’in resmini kaskına yapıştırıp da bir de orada şampiyon olup tur atmandan daha da büyük bir kapak varmı:)

 152. hayabusax1 11 Ekim 2010

  Sevgili arkadaşlar bu güzel yazı ince mesajlar veriyor, sakince ve dikatlice okursanız sevgili Kenan ın değil, aslında Kenan a ve milletimize yapılan yanlışların neler oldudu kıvrak ve esprpli bir zekayla bizlere sunuluyor. Yazıyı sonuna kadar okumadan ve anlamadan eleştri yapmakta ancak bize yakışır zaten, bir kurtulabilsek önyargılardan neler yapacağız ama, buna ömrümüz yetmez herhalde.

  not:Yazı ironidir zahmet edip google hazretlerinden ironi ne demek araştırırsanız böyle yazıların nasıl yorumlanması gerektiğini öğreniriz, sevgi ile kalın

 153. okan 11 Ekim 2010

  ya Allahaşkına!!! iki dil bilgisi edebiyat derside mi görmediniz!!! arkadaşlar…adam burda asıl söylemek istediklerini konuya dikkat çekebilmek amacıyla (ki buna ironi diyoruz) “tersten kötüleyerek” anlatmaya çalışmış…arkadaşım seni yüreğimde ayakta alkışlıyorum,ancak bu kadar akıcı ve ancak bu kadar temelden anlatılabilrdi…her yere ve her okuduğuma yorum yazanlardan değilim ama bunu boş geçemedim…yüreğine ellerine sağlık……

 154. oguzhan 11 Ekim 2010

  SUPER OLMUŞ ELINE SAGLIK AMA COGU GERI ZEKALI ANLAMAMIS

 155. zafer 11 Ekim 2010

  arkadasım adamın gıydıgıne degıl yaptıgına bakın reklam yapmak ıcın gundem yaratmayın adamın once bı hıkayesını okuyunda ONDAN SONRA YORUM YAPIN ORTAYA BI LAF ATIPTA YAZANLARI UZAKTAN DINLEMEYIN OSMANLIDA KOTU VARSA IYILIKLER DE VARDIR BUNU UNUTMA EMINIM SEN MUSLUMAN BILE DEGILSINDIR KENENA LAF ATACAGINA SENDE BASARILI BI IS YAPTA YAPACAGIN SEVINÇ GOSTERISINI YAP BIZ SENIDE ALKISLARIZ.

 156. ne mallar war 11 Ekim 2010

  keşke bu yazıyı (ironi bazında) anlamayan şu mallara mesaj yazabilsek… embesiller ya gün geçtikçe artıyorlar bide… herkes serseri fişek misali oraya buraya içindekilerini savurma derdinde…

 157. MURAT AZIZOGLU 11 Ekim 2010

  Degerli Dostlar,

  Emek harika aklınıza ellerinize saglık, Düsündürerek kim oldugumuzu nerede oldugumuzu hercekten sorgulatıyor.
  Fakat Sponsor konusunda yok devadamlar sukadar almıs bukadar almıs tebrik etmekle olmaz diyen arkadaslar birbirleri ile boşa zaman gecirip atısıp duruyorlar,
  Face sayfamdada yazdım bu konu hakkında birseyler yapmak istiyorsan sizde asagıdaki linke bas vuru yapın sonucu hepbirlikte görelim.

  http://195.140.196.201/bimerwebform/

  Hadi hodri meydan !!!
  Ne kadar cok bas vuru okadar sonuca odaklı calısma elde edecegiz,
  Anlatın Kenan napıyor, ne bulamıyor neyapamıyor’u ????
  Kayıt numaranızı ve basvuru tarihinizi not alınki sonraki talebinizin akısını seyredebilesiniz.

  Saygılarımla.
  Murat AZIZOGLU.

 158. Mai 11 Ekim 2010

  Sadece başlığa kopan çok kişi var, Türk değilmi okumaya üşeniyo işte:)
  Yazı ise anlayana güzel mesaj gönderiyor.Türk sporcusunun arkasında biz olmalıyız işimiz medyaya kaldıysa mahvolduk demektir..

 159. Ömer 11 Ekim 2010

  altına imzamı atarım, ulan şunun ilk paragrafını okuyun da öyle yorum yapın. komik duruma düşüyorsunuz. sagopa kajmer’de dün tvnet te yoga ile ilgili birşeyler söyledi. onuda irticacı rapci diye yaftaladılar. ulan hangi geri kalmış toplumda rap ve motor sporları var? halen şeriat gelecek diyip, inançları doğrultusunda yaşayan insanları şeriat unsuru olarak gören paranoyaklar var. ülkemiz laik değildir, devletin yönetim biçimi laik devlettir. insanlar laik olmak zorunda değil! devlet laik olacak devlet!

 160. Mihran 11 Ekim 2010

  Bu nasıl bir eleştiridir ki hem haddini aşıyor hem de hakaret ediyor.
  Bunlardan daha önemli iki konu ise şunlar.
  Her kim olursa olsun, hangi inanca sahip veya inançsız olsun bu onun tercihidir kendisini ilgilendirir.
  Başka kişilere ise onun tercihine saygılı olmak düşer.
  İnsanların kutsal saydıkları değerlere hakaret etmek ve aşağılamak ancak gelişmemiş kişilik ve beyinlerce yapılabilecek davranış şeklidir.
  ATATÜRK Türkiyesinden bahsedern her kişi onun tavır ve mantığını benimsemiş, uyguluyor ve savunuyor sayılmaz.
  İkinci konu ise şudur.
  Ben mi yanlış biliyorum ?
  Lütfen doğrusunu bilen biri varsa yazsın.
  Benim bildiğime göre bir zamanlar anadoluda kurulmuş OSMANLI diye bir imparatorluk varmış.
  Zaman içinde batılılara özenenlerin sayısı arttıkça kimliğini kaybetmiş.
  Ardından bölüp parçalayıp işkal etmeleri kolay olmuş.
  O sıralar Osmanlı subaylarının bir kısmı işkali padişah ve yandaşları gibi kabullenmeyip karşı durmuş mücadele etmiş ve savaşlar kazanmışlar.
  Atatürk önderliğinde yapılann bu mücadele sonucunda ülkenin yönetim şekli ve adı değiştirilmiş.
  Böylece tek kişinin kararı değil halkın kararı, tek kişinin tercihi değil halkın tercihi önem kazanmış (Cumhuriyet).
  Tüm bu gelişmeler bana Osmanlı adlı ülkenin ad ve yönetim sistemi değiştirilmiş ve elimizde kalan kısım olan Anadoluda halen çok şükür var olan bu ülke yani Türkiye’nin gerçekten de osmanlının devamı olduğunu söylüyor.
  Şimdi ben yanılıyorsam doğrusunu bilen biri bana açıklasın lütfen.
  Haa şunu da lafı illa da başka şekilde anlamaya yatkın olanları engellemek için yazayım.
  Bu yukarıda bahsettiğim süreç bitmiştir.
  Tekrar Osmanlı olmak ve imparatorluk haline gelmek filan yok.
  Böyle bir şey olmasını savunmak gibi bir beyinsizlikle benim alakam olamaz.

 161. sakin yorumcu 12 Ekim 2010

  Kenan facebook ta bu yazıyı paylaşmış ve şöyle bir başlık atmış ”Hakkımda okudugum en güzel yazı”…artık eleştiri yapmayın, hitap edilen bile beğenmiş yazıyı…

 162. cemo 12 Ekim 2010

  Güzel bir ironi yazısı olabilirdi gerçeği yansıtsaydı eğer :)Bakış açınız çok yanlış ve yanlı.Kenan Sofuoğlunun ilgi görmemesinin nedeni ne onun osmanlı arması kullanması,ne dindar bir kişilikte olması ne de namaz kılıyor olmasıdır.Kenan Sofuoğlu neden ilgi görmüyor, yeterince gazetelerde yer almıyor sorusunun cevabı çok basit motorsporları yeterince rating almıyor,ilgi çekmiyor da ondan.Taraftarı az…

  “laik ve çağdaş ülkemize yakışmayan davranışlar sergilediğin için nefret ediyoruz” Makalendeki en komik ve saçma cümlede bu.

  Sebepleri sağda solda aramanıza,toplumun tarih bilincine suç atmanıza gerek yok.Eğer mesele din diyanet olsaydı iktidardaki parti yeterinden fazla dindar ve Türkçüden ziyade Osmanlıcı.

  Ortada bir hata,ihmal varsa bunu Laiklikte,Kemalizmde,Atatürkçü insanlarda aramak büyük bir hata ve yanılgıdan başka bişey değil Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak yaz bakanlığa şikayetini.Basketbol Milli Takımına milyonlarca lira gömebilen devlet Kenan Sofuoğlu’nada bir miktar ödül bahşeder belki.

  “Laik ve çağdaş bir ulusal” medyanın ilgi görmemesini bırak medyanın %80’i iktidarın yani “Dindar” kimselerin elinde onlar neden ilgi göstermiyor motorsporlarına asıl ona odaklan.

 163. ümit 12 Ekim 2010

  mükemmel bir yazı çok beğendim…..kena sofuoğlu başarılı oldukça medyada ismi dah geçmese biz halk olarak hep onu konuşmaya devam edecegiz..

 164. Barbaros Yazıcı 12 Ekim 2010

  ülkemizde ne kadar çok okuduğunu anlamayan mal olduğu bu yazı sayesinde belli oldu. çok güzel bir yazıydı teşekkür ediyorum yazar arkadaşım.

 165. Yasin 12 Ekim 2010

  Değerli yazar kardeşim,

  Hiç tehditlere veya yazıyı sonuna kadar okumayanlara aldırma veya burda ne yazdığını anlatmak için yeni yazılar yazma yazın gerçekten çok açık ve biraz okumayı bilen ne yazıldığını anlar.

  Yazdıklarını sonuna kadar destekliyorum çok güzel bir yazı yazmışsın ve bu yazıyı mümkün olan bütün paylaşım ortalmarında yayınlamaya gayret göstereceğim..

  Saygılarımla.

 166. Ezberimsin 12 Ekim 2010

  gerçekten çok başarılı ve anlamlı bir yazı. çok güzel bir ironi çıkartmıssınız. tebrik ediyorum. tamamını okumadan yorum yapanlarada yuh diyorum. okuma kültürümüzü artırmamız lazım. sadece başlık okuyup yorum yapma saçmalığına düşmeyelim…

 167. Batu 12 Ekim 2010

  Okumadan sadece başlığa bakarak yorum yazanne kadar çok dangoz varmış burada.. Ulan önce bi yazının sonunu görün ne diyo,ondan sonrada yorum yazarsınız..

 168. Alper 12 Ekim 2010

  Saptantı bir yazı sergilemişin yazar kardeş, en azından türkiye adını türk bayrağını elinde güçlü bir şekilde tutarak ülkemizi tanıtmayı başarmıstır bu arkadaş, bir insan namaz kılıyor diye, dua ediyor diye bu kadar agır ıltamlarda bulunamaz, memnun degılsen ızlemeyeceksın, memnun degılsen bu vatandan cekıp gıtmek senın ozgurlugunde madem ozgurlukten bahsedıyorsun, ıronık bır yazı olmus, emege saygı lutfen,dunya sampıyonuna en azından bıraz saygı lutfen…

 169. Kenan HAN 12 Ekim 2010

  bu yazıyı yazanın ağzına sağlık diyorum işte budur.
  teknoloji üretmiyor isen iyi sporcu iyi sanatcı yetiştiremiyorsan ülkeni tanıtamazsın
  gerçi bu geri zekalılarla dolu ülke üretikleri ile değilde ithal etikleriyle öğündüğü müddetce bu zihniyet değişmedikce adam olamaz

 170. rızelı 12 Ekim 2010

  sız cok ıronık bır yazı yazdınız hangı kafayla hangı zekayla.hangı başarıyı gosterdın kı bu ulkeye bu aşağicı yazıyı yazdın.osmanlıyı sevıyordıye camıye gıdıyor ve dua edıyor dıye bu kışiyı aşagıliyorsunuz.ATATURK BENIM ATAM OSMANLI BENIM ECDATIM..CAMILER BENIM IBADET YERIM.KI MUSLUMANIM..hıc kımsenın ınancına karışamazsınız.fener macına cıkan ınter koskoca hac resmı vardı formasında nıye bışe yazmadınız.elınızdekı değerlerı bılın kışisel bı yaranız var sofuoğluyla bu kesın ama toplumu aşağilama gucunu sıze vermez pitcafe.com.

 171. ibrahim 12 Ekim 2010

  bunları yazan kesinlikle israiloğlu torunu olmalı bütün dünyaya şanını duyuran osmanlı bütün inançlara saygı duymuştur sen daha bunu bile kabullenemiyorsun çok yazık..helal olsun o sporcuya ülkemizin %99unu temsil ettiği kesin..

 172. hasan 12 Ekim 2010

  hahahahahhahahaaaa…süper eğleniyorum ya:)
  üstad allah aşkına bi ironi daha yazın da gülelim bol bol:)
  ne hain adamışşsın sen be..seni türk düşmanı seni::))

 173. Çağatay DALGIÇ 12 Ekim 2010

  Senin ne söylediğinden çok karşındakinin ne anladığı önemlidir.
  Etkisini artırmak için ironi yapmışsın ama ne yazık ki herkes senin kafandaki kadar net anlayamıyor…

 174. Halit Türkoğlu 12 Ekim 2010

  Bu yazıyı yazanın ailesinden hangi kadına soyun demişler ?

  Türkiye Osmanlıyı nasıl inkar etmiş ? Osmanlının borçlarını ödeyerek mi inkar edilmiş ?

  Dindar insana ne zaman zulüm edilmiş camiye gitmesimi engellenmiş ? Dindar ile dini kullanan 3 kağıtçı takımı olan dincileri bir tutmamayı öğrenememiş.

  Amerikada kucakta olan hocaların peşinden gideni affetmemek düşman görmek ile din aynı şeymidir ?

 175. musti 13 Ekim 2010

  Ulan serefsız hac cıkartsa hoşuna gıderdı dımı nerene ne yaptı kenan sktr gt ıngıltereye avrupaya bız osmanlı torunlarıyız HELAL OLSUN KENAN SANA esas senın gıbı dusunen Osmanlıdan yarası olanlar, bu ulkeye zarar verıyor

 176. özgür 13 Ekim 2010

  bu yazıyı yazan arkadaş ve ona destek veren ib……….neler soyunuz nerden geliyo olmmmmm bu ülkede herkez atatürkçü herkez laik ve ve müslüman bir ülke sen 4 yıl ünüversite okudum diye adammı oldun yazı karekterinden beyin yapın belli tipin belli inanışın belli işi gücü bırakır bulur siii………….seniiiiiiiiiiiiiiiii

 177. hizir reis& karadeniz 13 Ekim 2010

  Kenan seni seviyoruz. Bu yazıyı yazan ve çok ince ayar yapan kişiyi de tebrik ediyorum.
  Banu Avar tarzında süper bir yazı olmuş..

 178. yvz 13 Ekim 2010

  Güzel ülkemde ne kadar çok geri zekalı insan var.. Bu insanların benimle aynı miktarda oksijen tükettiği için isyan edesim geliyo bazen..

  Yorum yapan birkaç embesile sesleniyorum..

  O yorumları eğer yazının tamamını okuyarak yaptıysanız ya kafanızın üzerinde taşıdığınız nesnenin içinde zerre kadar beyin yok, ya da okuduğunuzu anlayamayacak kadar geri zekalısınız..

  Okuduğunuzu anlama kabiliyetiniz yoksa gereksiz yorumlar yaparak kendinizi küçük düşürmeyin..

 179. Mr.Sandman 13 Ekim 2010

  Kimse kusura bakmasında çok boş millettiz… Kimsenin kimseyi anlamaya niyeti yok! Hepimiz herkezi herşeyi biliyoruz. Çok şükür medyamız bize bilmemiz gereken herşeyi öğretiyor okullar falan filan hikaye… O medyadan öğrendiklerimizle ahkam kesmekte hepimizin en doğal hakkı canım…

  Yazanın aklına fikrine sağlık. Sonuna kadar okuyup anlayanların sabrına layık olmuş… Elleri dert görmesin! Bu medya bu hakareti çoktan hak etti de bu yazıyı yazacak biri yoktu heralde…

 180. İlkay 13 Ekim 2010

  ‎”Dininin emrettiği şekilde yaşayanlara gerici gözüyle bakarız biz.” daha ikinci paragrafta kendi ideolojisini empoze edememenin verdiği acıyla ufkunun sınırları gözünün gördüğü nokta kadar olduğunu açıkça dile getiren bir herifin yazısın…ın devamını okumama gerek yok heralde.Ateist zırvalıkları.Gayet komik.”islam dini modern dini kabul etmediği için..” diye başlamış en çok kahkaha attığım noktada burasıdır :D:D biraz okuyup öğrenmesi lazım bu ateist arkadaşımızın.Tabii ki herkesin kendi düşüncesi olabilir ama bilmediğimiz konularda konuşmamak kavram karmaşası da yaşatmamak gerekir insanlara.Gerici dediği insanlara kurduğu cümle kendisiyle baya bir çelişiyor.Ülke ilerlemediyse senin gibiler yüzündendir.(mektubu yazan arkadaş kimse işte onun gibiler)

  bak devamınıda okudum çok komik lan bu yazı :D:D KENAN KALBİMİZ DUALARIMIZ SENİNLE! HER CUMA DA DUA EDİYORUM SANA :D kızmayın destekçileri henüz bunu engelleyebilmiş değilsiniz hani modernsiniz ya siz namaz kılmak dua etmek sizin gözünüzde günah :D

 181. serkan 13 Ekim 2010

  arkadaşım, kardeşim seni tebrik ediyorum.
  bundan daha güzel kaleme alınamazdı.

  yazıyı başından okuyup atıp tutanlar yazık size,
  sizlerin ön yargısı, bakışı bizleri nereye götürdü, götürecek.

  devam kardeşim, devam aslanım,
  doğrusun,dostdoğrusun,

  tekrar tebrikler

 182. sercan 13 Ekim 2010

  Çok saçma bir yazı.
  Müslüman olmak yada namaz kılmak gericilikse biz gericiyiz.Sen bi zahmet defol.

  Motora binip her kontağı açtığında besmele çekmek gericilikse biz gericiyiz.

  Yabancılar haç işareti yapıyorda onlara bişey denmiyor bizim insanımız dua edince gerici oluyor.

  Aptalca bir düşünce.

 183. Muhammed 13 Ekim 2010

  Tebrikler arkadasım, cok guzel yazmıssın…

 184. Muhammed 13 Ekim 2010

  Bu arada BUTUN YAZIYI OKUYUN lutfen sevgılı arkadaslar, tamamını okumadan abuk subuk saldırmayın klavyeye…
  Butun yazıyı okuyupta yıne yanlıs sonnuc cıkaran arkadaslarada soylenecek hıcbır soz yok zaten… :)

 185. leyla 13 Ekim 2010

  yaa millet burda yazan adam kenanı eleştirir gıbı yaparken aslen laikliği eleştiriryor cumhuriyeti savunur gibi yaparken ataturku eleştiriyor.kendince icinde oldugumuz durumu eleştiyor ama eleştirirken bugunku duruma kendi gibi düsünen bürokratların sayesinde gelindiğinin farkında omadan eleştiriyor.bence cok sey bıldıgını zanneden ancak birseyden haberi olmayan bir cahilin yazısı..gülerim sadece ben bu yazıya:)

 186. ROSSSOOO 14 Ekim 2010

  ÇOK BAŞARILI… YÜREĞİNE SAĞLIK

 187. A.E. 14 Ekim 2010

  Bu içerik ancak bu şekilde bu kadar aktarılabilirmiş, tebrikler.
  Yorumlara gelince, yazının farkedemediğim ağır bir dili mi var yoksa bu ülke insanları akıl sağlığını mı kaybetmiş karar veremedim. Tabi bu noktada insanların yazının sonuna gelmeden yorum yaptıklarına ihtimal vermek istemiyorum.

 188. yusuf 14 Ekim 2010

  bu yazıyı hazırlayan arkadaşa çok teşekkür ediyorum.çok güzel biyazı olmuş ancak bukdar güzel anlatılabilirdi.

  sinirlerimin bozulduğu nokta ise yazan arkadaş yazının sonunda ironiden anlamayan insanlar kalkıp bana laf atmasınlar demesine rağmen. yazının ironik olduğunu anlamayanlar.sonunakadar okuyupta anlamadan yorum yazanlar.

  birde okumadan yazanlar varki oraya hiç girmeyelim.

 189. Oğuzhan 14 Ekim 2010

  Bu yazıyı alkışlamak için ne muhafazakar ne tutucu nede dindar olmaya gerek var yada sövmek için ne sosyalist ne komünist nede ‘modern’ olmaya… Öncelikle bir insan ve sonra Türk olarak Kenan Sofuoğlu’nun başarılarını destekliyor ve gurur duyuyorum… Gerisi teferruat…

 190. dunkof 14 Ekim 2010

  çok iyi beee :D

  ayrıca sazanlar ve lafı götünden anlayanlarada cok iyi bee :D

 191. Ottomansblade 14 Ekim 2010

  ironik’in anlamini kac ki$i biliyorki :-))))

 192. Düşünebilen bir insan 14 Ekim 2010

  kenan kılıçtaş sende LPG taktıran bir koyunsun ;)
  yazının derinliğini anlayacak kadar düşünemiyorsun bile

 193. yavuz bilal eşit 14 Ekim 2010

  alkış alkış alkış alkış
  bir insan bir ünvan bir sporcu bir spor ve bir ülke bu kadar anlatılır
  eline ağzına klavyene sağlık kardeeeeeeeşşşşşş

 194. yavuz bilal eşit 14 Ekim 2010

  lütfen yukarıda yazıldığı gibi yazının tamamını okuyun 5 dakika ayırmadan yarım okuyup yorum yapan arkadaşlar lütfen dikkat edin zaten elimizden fazla birşey gelmiyor bari yazıları tam okuyup öyle yorum yapalım…

 195. can 14 Ekim 2010

  hayatımda bu kadar saçma bi yazı okumadım ben arkadaş.yazan arkadaşa söylüyorum o yarışları takip diyorsan hristiyanlarında duaettiklerini haç taşıdıklarını görebilirsin.hristiyanlık ilerilikte islam mı gerilik.asıl gerilik senin bu düşüncelerin.insanları rahat bırakın isteyen istedigini yapsın artık.sana mı kaldı kenanı eleştirmek allah aşkına.oturdugun yewrden yazılar yazıosun ayıptır.insanları rahat bırakın isteyen istedigini yapsın.

 196. Osman Idris 14 Ekim 2010

  Burada yorum yapanlarin %70’i Turkce bilmiyorlar, cunku okumuyorlar, cunku edebiyattan bir haberler, cunku ters mantik nedir bilmiyorlar. Ilk paragrafi okurken bir an irkildim ama sonrasinda gelenleri gordukce Kenan’a helal olsun demenin cok daha guzel bir yonteminin kullanildigini anladim. IRONI = ya da sizlerin anlayacagi dilde: TASAK GECME yontemi kullanilmis bu yazida.

  OKUYUN, anlamazsaniz bir daha OKUYUN, hatta anlayincaya kadar 10 defa OKUYUN ama bu yazinin yazarina dinsiz, Osmanli dusmani, serefsiz demeyin cunku o sizin anlayacaginiz gibi duz mantikla yazmamis bu sozlerini.
  Bu arada IRONI’nin aciklamasini da ekleyim anlamayan arkadaslar icin: İroni:(eski yunanca eironeía) Söylenenin tam tersinin kastedildiği ifadedir. Söylenen ya da yapılan eylem, ciddi görüntüsü altında, karşıt söylenceyi ya da eylemi, çelişki noktasına çekmeyi hedefler.

 197. yusuf 14 Ekim 2010

  bukadar adam burada yazının tamamını okuyun diye yazmış.

  hala okumadan yorum yapanlar var.

  şu yazıyı tamamen okusanızda, anlatılanı anlasanızya.

 198. ismail ismailoviç 14 Ekim 2010

  tebrikler. gerçekten çok güzel bir yazı. kalemine sağlık.

 199. Drk. 14 Ekim 2010

  Yukarıda yazan yazıyı dötüyle okuyan arkadaşlara söylüyorum:

  Ben de osmanlı torunuyum. ama padişahlar bile şu yazıyı adam akıllı okumadan, kavramadan verdiğiniz cevapları görselerdi herhalde başlarınızı alıp bir osmanlı kalesi inşaa ederlerdi.

  Tebrikler, eline sağlık.

 200. şeyma 14 Ekim 2010

  çok iyi teşekkür ederim kendi adıma

 201. goretss 14 Ekim 2010

  Sevgili Kenan,
  Sonuna kadar yanındayız, burada sana karşı hakarete varan derecede yorum yapanlarla, onların tüm sülalelerini toplasan senin kadar bu vatana faydası olmaz. Sen bu vatanın nadide evlatlarındansın, başarılarının devamını beliyoruz….

 202. İsmail Köse 14 Ekim 2010

  Yazarın ironi yapabilme çabasına ve çaba için gösterdiği efora hayran kaldım ama bu bile bu yazıyı vasatın üstüne taşımadı.

  Böyle amatörce bir şeyi okuyup 4 dakika 32 saniyemi harcadığıma inanamıyorum…

 203. kerim aysen 15 Ekim 2010

  Sayın ismail köse sen vatanı kurtaracaktın o 4.5 dakikada ama arkadas senin vaktini çalınca kurtaramadın dimi tüh tüh yazıkk yaaa.Akşama kadar kahvede takılırız bişey olmaz,tv seyrederken bir saat çekirdek çitleriz bişey olmaz,nette okey oynarız saatlerce bişey olmaz,pofur pofur uyuruz bişey yine olmaz daha bir tomar örnek ekleyebiliriz buraya ama gerek yok bende senin yazını okumak için harcadığım zamana acıyorum.Arkadaş güzel birşeylere değinmiş sonuna kadar sakince okuma sabrını gösterse okuyanlar yanlış yorumlar yapmaz ama biz sabırlı bir millet değiliz tabi normaldir.Amerika basketçileri şampiyon olur bizim ikincilerin aldığı paranın yüzde birini alır kızımız yüz metre engellide birinci olur ödülü hala verilmez futbolculara bir dünya pirim verilir ama atletizme boksa güreşe daha nice dallarda yarışan sporculara bişey yok tıpkı KENAN SOFUOĞLU’nda olduğu gibi arkadaşımız bunu dile getirmeye çalışmış.Arkadaşımız ne bir din düşmanı nede laiklik düşmanı sadece dikkat çekmek için o şekilde yazmak istemiş tabiki anlayana.Anlamak için içine sindirerek sabırla okumak gerekli o kadarcık.Değerli vaktinizi aldığım ve sıkıntı verdiğim için özür dilerim hakkınızı helal edin lütfen hoşçakalın amacım kırıcı olmak değildi…

 204. Recep SAMSA 15 Ekim 2010

  Yazı tüm gerçekleriyle herşeyi anlatiyor bu yazayi yazan arkadaşin ellerinden defalarca öpüyorum. Helal olsun yüreğine ve parmaklarına…

 205. Eray Çelebi 15 Ekim 2010

  Arkadasim tebrikler gerçekten güzel yazmıssın.

  Arkadasa biz Osmanlı torunuyuz haddini bil tarzında yorumlar gelmiş yazının bir zahmet tamamını okuyun ondan sonra yorumunuzu yapın.

 206. Ferhat ALAGÖZ 16 Ekim 2010

  ilk olarak yazını baştan sona okudum ve hiç beğenmedim nedenine gelince bu ülkede %99 müslüman yaşıyor ve atatürk laikliği muslumanlığı türkiyeden atmak veya insanları dini inançlarından uzak tutmak için getirmedi laiklik anlayışı bir ülkede her dinden insanın bir arada yaşaması ve eşit haklara sahip olduğunu gösterir laiklik bir müslüman bayana başörtünü aç demez tam tersine müslüman isen dininin gereğini yap der sonuçta tüm insanlar eşit ama senin gibi gerici kişilikler laikliği atatürkün adını kullanıp kirleterek başka bir anlama doğru çekiyor ben 16 yaşındayım ve bu ulkede dönen çoğu oyunları bilen bir müslüman vatandaşım kimse benim namaz kılmamı engelleyemez kimse benim dinime karışamaz Ve bu arada ben bir OSMANLI TORUNUYUM ve böylede devam edicek Bu arada Osm. devletinin gerileme sebebine gelince din adamları o zaman dinden sapmıştı ve matbağa geldiğinde tüm insanların doğruyu öğreniceklerini bildikleri için getirtmediler burada dinle alakalı birşey yok tek sorun sözde din adamlarının halkı ve ülkeyi kullanmasıdır

 207. Aykut Kaya 16 Ekim 2010

  tebrik ederım cok güzel bir yazı kaleme almışsınız..

 208. türkan efendioğlu 16 Ekim 2010

  evet kesinlikle yorum yazanların neredeyse %60 – 70 ya tam okumamış yada okumuş ama ironi old. farkında değiller bence mükemmel bi yazı olmuş ellerine ve yüreğine sağlık…

 209. Şefkati Öztürk 17 Ekim 2010

  ülkenin gerçekleri ancak bukara mükemmel yazılabilirdi.
  yazınızdan dolayı sizi tebrik ederim.
  yorumların bir kısmı acayip komik (yazının tamamını okumadan veya okuduğunu anlamada yazanlar )

 210. MİLENYUM YEAR 17 Ekim 2010

  yahu siz gidin işinize neyi sorguluyorsunuz neden pay çıkartıyorsunuz analayamadım ama şunu söyleyimmi adam bunu yapıyor kötü mü yaptı eliştercek bu mu kaldı ..

 211. ajan 19 Ekim 2010

  Bizler ATATÜRK’ün Torunlarıyız
  Osmanlının Değil
  osmanlı torunları size sesleniorum siz değilmiydiniz
  Akdeniz Ve Ege Bölgesindeki ALEVİ’leri ( tahtacı Kesimini ) Asan Kesen Biçen , Siz Değilmiydiniz İnsan Ayrımı Irk Mezhep Ayrımı Yapan . . Biz ATATÜRK’ün Evlatları Torunlarıyız LAİKLİK , CUMHURİYETCİLİK Bizim İçin En Başta Gelir . . .
  Yazıyı Yazan Abimiz Ustadımıza MİNNETARIM . . . Keşke Herkes Senin Gibi Düşünse . . .

 212. ufuk 19 Ekim 2010

  ilk öcde baştan sona yazıyı okursanız anlarsınız anlatılmak istenileni harkezin görüş açısı farklıdır ama burda yurdum insanı yapabildiği tek şeyi tekrar sergilemiş (yargısız infaz) okuyun anlayın sonra yorum yapın eline yüğreğine sağlık kimse düşünemzdi böyle

 213. erdoğan 19 Ekim 2010

  bence senin bildiğin yanıldığına yetmiyor derim
  evvela laf sokmuşsun sonra kendi aklınla yumuşak şekilde eleştirmişsin
  bence senin tiniyetin bozuk düşüncelerini fikirlerine yansıtmışşın
  sen sofuoğlu kardeşimizi tanıyormusun tanımadan konuşma.
  sana sağlam alttan üsten girişmek isterim ama edebim musade etmez onun için akıllı ol atatürkün layikliğin demokratlığın arkasına saklanıp kendi kafandan birşeyler yapmaya kalkma
  böyle alttan alttan laf geçirip sonrada vijdan yapma medya felan
  adam ol akıllı ol kişilerin inancı kendinedir.
  yazınızın başında sinirlenmedim
  yazınızın sonuna kadar sinirlendim onun için
  başı sonu yok kendi kafanca zeki oynamaya çalışmışsın ama eline yüzüne bulaştırmışsın.
  sana diyecek lafım yok
  hoş laf soylesemde anlamazsın çünki senin gibiler sorunlu insanlar

 214. splendiferious 20 Ekim 2010

  osmanlı devleti gibi dünyanın en büyük devletlerinden birine gerici diyorsan sen hiçbişeyden anlamıyosun arkadaşım.dinin gerektirdiği şekilde yaşayan insanlara gerici diyebiliyorsan asıl gerici sensin asıl akılsız sensin,asıl bağnaz sensin çünkü sen hekesin istediği gibi yaşamasını bile kabullenemiyosun böyle yaparak kendine taraf toplayacağını zannetme daha çok kin besleyen bulursun karşında sen sen ol insanlara saygını yitirme insan haklarını çiğneyip geçme bunlarda kulağına küpe olsun tabi olacaksa!!!

 215. ÖMER 21 Ekim 2010

  Arkadaşlar yazıyı ilk okudugumda yazana sövdüm aslında tam tersini anlatıyo inanın yazıyı okuyun, ve aslında osmanlıyı da savunuyo yazıyı olursak anlarız ve bi cümlesi var diyor ki ; Bu ülkede kıyafet devrimi yaptık. Kadınlarımız Osmanlı’nın gerici kadınları gibi her yerini kapatmasın, modern Avrupa kadını gibi her yerini açsın istedik. Erkeklerimiz sarıkla, cübbeyle dolaşmasın, modern Avrupa erkeği gibi şapka taksın, takım elbise giysin istedik.

  ÇOK İYİ BİR KİNAYE VAR MUTLAKA AMA MUTLAKA YAZIYI TAM OKUYUN YADA HİÇ OKUMAYIN BAŞINI…!!

 216. ÖMER 21 Ekim 2010

  İSLAMIMIZI DA SAVUNUYO TABİ BU ARADA BİZE BAŞIMIZI KIÇIMIZI AÇMAMIZI EMPOZE ETTİLER OSMANLIMIZI ÇAĞDIŞI GÖSTERMEK İSTEDİLER DE DEMEK İSTİYOR AMA YAZIYI BASINDAN SONUNA KADAR OKUMAK LAZIM ..

 217. sefa 22 Ekim 2010

  zaten bu yazıyı okuyacak kadar okuma alışkanlığımız olsa bu durumda olmazdık. ben bu yazıyı ilk defa okumaya başladığımda ironiyi anlamıştım ve yazının uzun olması tedirgin etti beni altındaki yorumları az çok tahmin etmiştim ama bu kadar olacağını beklemiyordum. bir kez daha anladık ki bu millete uzun uzun yazmayacaksın sebepleri ile açıklamayacaksın. dar beyinler algılayamaz onu. o eleştiren gerizekalılar bilmiyor ki yazar hepsiyle aynı fikirde ve durumdan onlardan daha şikayetçi. hatta o kadar şikayetçi ki bu yazıyı yazmış. eleştiren gerizekalıların eleştirdiği gibi lafta bırakmamış tepkisini.
  seni canı gönülden tebrik ediyorum Akay bu konudaki okuduğum en güzel yazı idi. tebrik etmek de yetersiz. saygıyla eğiliyorum.

 218. sefa 22 Ekim 2010

  Ne kadar aptal var ne kadar gerizekalı var ya:) bir yorum yaptım yetmedi bir daha yapacağım.
  inşallah şu yanlış anlayıp da eleştiren aptalların hiçbiri bu siteyi takip etmez artık Akay dinsiz imansız diye. Okuyucuların zeka seviyesi ortalaması normalin altında kalıyor. Sonra yazıları okumaktansa yorumları okumaktan kendimi alamıyorum.
  Akay bence bir kaç yazı daha yazmalısın bu şekilde ki kalbur üstü okuyucular kalsın:)

 219. GÖKHAN 23 Ekim 2010

  Alttaki satırları okuduktan sonra yazının devamını okuma ihtiyacı duymadım geçmişini bilmeyen gelecegini bilemez dinini emrettigi şekil ile yaşarken bütün kıtalarda topragımız vardı bunuda unutmayın laik bir ülkedeysek dininin emrettigini yasayanlar özgürlükçü bir ükledeysek geri zihniyetli diye bakıp kendiyle çelişen insanların bu aşamalara gelmiş ve bu yazıları yazabılme sansı bulmus olması cok acı sizi kınıyorum ve bu yazıyı sizin isminzle heryerde kınıyacagım…!!!!

  Dininin emrettiği şekilde yaşayanlara gerici gözüyle bakarız biz. Çünkü 85 yıldır bize öyle öğretildi. Osmanlı Müslüman bir devlet olduğu için geri kaldı, İslam modern bilimi kabul etmediği için Avrupa ilerlerken biz geriledik. Bu öğretiler sayesinde biz, dinin kötü bir şey olduğuna, inançlı insanların her an herkese zarar verebileceğine inandık. Onlar yüzünden geri kaldığımız için onları hiçbir yerde görmek istemiyoruz.

 220. GÖKHAN 23 Ekim 2010

  Üstteki yorum bana ait özür diliyorum gercekten tamamını okumamıstım ama giriş kısmını okuyunca sinir bozucu olmus devamının bu sekılde olablcegnı hıc tahmın etmeden sınırımle yazdgm bir yorumdu gercekten güzel bir yazı olmus eline saglık saygılar ve teşekkurler….

 221. KVSR 27 Ekim 2010

  ince zeka ve dobralık bazen anlam dışı olabilir. yazı kurnazca sadece plan taktiğinize tebrikler diyebilirim. yazıyı okumaya başladığımda çok şey dedim. ama suçlusu sizsiniz. okuru şaşırtmak her konuda olmaz. acımasızca vuruş örneklerini ” sakince sonuna kadar okuyup öyle tepki vereyim ” diyemezdim. açıkcası size çok saydım isterseniz buda sizin geri kafalılığınız diyin.

 222. zemahşeri 29 Ekim 2010

  Olaya farklı bir açıdan bakalım
  İnsanların yazıdaki kinayeyi görememelerini açıkcası sadece tezcanlılıkla , sazanlıkla , andavallıkla açıklamak bence doğru olmaz. İnsanımız ve onun değerleri uzun bir zaman belli bir kesim tarafından aynı makalade yazıldığı tarzda (tabiki kinayesiz bir şekilde) insafsızca eleştirildi hor görüldü. Arkadaşlar hemen bu şekilde savunmaya geçmelerini hoş görüyor ve iyiyie bir işaret olarak görüyorum. Yalnız kendilerinden isteyeceğimiz şey bir makaleye cevap yazmadan önce makalenin tamamını dikkatli bir şekilde okusunlar. Ortalama zekadaki herkesin burdaki kinayeyi anlayacağını düşünüyorum.
  Bu arada yazara saygılar eline sağlık.

 223. KVSR 30 Ekim 2010

  sayın zemahşeri
  herhangi bir yazı , makale , yorum a yapılan fikirsel görüşlere zeka seviyesi tespiti koymak sizin zekanıza sığmayacak bir davranış. yazıyı beğenmeme rağmen tarz konusunda fikir yapabilme özgürlüğüne sahibim. eleştiri yazarı besler.

 224. mehmet erkan 5 Kasım 2010

  tek kelime harikaydi gercekten şu standartlarda 10 larca tv programında saatlerce tartişilsa şu konu bu kadar güzel anlatılamazdi…

 225. aysel kolbay 7 Kasım 2010

  keşke yazının hepsini okusaydınızda gereksiz yere yorum yapmasaydınız.

  motoru seven biri olarak cigerlerinize bi kere rüzgar kaçtıysa sonsuza kadar iki teker diyorum

 226. KVSR 11 Kasım 2010

  yahu şurda yazıyı beğenip de eleştiri yapınca neden agresif olunuyor anlamıyorum. yazıyı beğendim YAZI GÜZEL . yazanın önünde eğilecek değilim ama takdir ediyorum BAŞARILI BİR YAZI. yazının formatında yorum yapmak kötü BİŞEY DEĞİLLLLLLLL. eminim yazarda her türlü yoruma nötr gözle bakıyordur. insanları överken diğer yorum sahiplerini kişiliksiz yapmak , övgünüzü yitiriyor. medeni olmak diyorsanız yorumlarınıza bilemicem. burada kaliteli şekilde yorumları yorumlarsak ilerliyebiliriz. ayrıca yorum sahipleri birisini yererken aynada kendinize bakın :)

 227. Yakup 14 Kasım 2010

  Ellerine yüreğine sağlık gerçekten güzel bir yazı yazmışsınız.

 228. GSX-R 17 Kasım 2010

  Süper ELİNE SAĞLIK ÜSTAD

 229. Seyfullah Aslan 18 Kasım 2010

  Çok güzel bir yazı yazmışsın. İroniyi anlamayan embesiller hemen “harala gürele” dalmışlar ama kendilerine yazık ediyorlar.

  Kenan Sofuoğlu’nu anlatırken, onun etrafındaki birçok bağlantılı konu ancak bu kadar sarsıcı anlatılabilirdi.

  Kalemine sağlık.

 230. murat 19 Kasım 2010

  öncelikle eline sağlık çok güzel bir konuya değinmişsin bizim milletimiz tez canlı oldugu içinn tam okuyup anlamadan yorumlar yapabiliyo bazen

 231. KVSR 20 Kasım 2010

  sanal ortamda sosyal paylaşım web sayfasında EMBESİL kelimelerini kullanmak kadar saçma bir olgu yok. ben kimsenin avukatı değili. hiç bir sözü üzerimede almıyorum. ama saçmalıkları görmezden gelemem

 232. Quaso 21 Kasım 2010

  Fevkaladenin fevkinde bir yazı..:)

 233. tahir düzgün 29 Kasım 2010

  ellerine sağlık kim yazdıysa,gerçekten Türkiye’nin ne durumda olduğunu görmemizi sağlamış ki üstelik bu durum altta yapılan zekice:) yorumlarla kendini göstermiş…

  İnsan olan yazıyı tam olarak okur ve kafası basıyorsa adamakıllı idrak eder ondan sonra yorum yazar..

  Hemen yaftayı yapıştırıveriyorlar insanın yüzüne…
  Yazık çok yazık…

 234. Adem Gençosmanoğlu 12 Aralık 2010

  Akay bey müsade ederseniz bu yazınızı profilime taşımak istiyorum. Kenan gibi; hem kaliteli bir insan hem adam gibi adam hemde dini bütün samimi bir müslümanı ve bu mükemmel ironiyi paylaşmak istiyorum.

 235. ömer cankat yüce 15 Aralık 2010

  muhteşem bir yazı.ellerinize,yüreğinize,aklınıza sağlık.Allah razı olsun.

 236. _ccc_ 15 Aralık 2010

  islamın şartlarını yerine getirmek bu kadar bi taraflarınıza batmamalı BİZ OSMANLI TORUNLARIYIZ SOYUNU İNKAR EDEN BİZDEN DE DEĞİLDİR ZATEN HİÇ OLMADI GELİN YANIMIZA BATTIĞI YERDEN ÇIKARALIM ONU …

 237. emin 16 Aralık 2010

  yorumlar ne kadar da komik ya… yazıyı yazan kişiyle aynı düşüncede olanlar olayı anlamamışlar yazarı yerden yere vurmuşlar. hakkaten bu ülkede ne kadar önyargılı ve bir o kadar da gereksiz insan var ya… onlar nasıl cümleler hocam,valla bir an ben de sinirlendim ama başladığım yazıyı sonuna kadar okumak gibi bir alışkanlığım var ne yaparsın :)))

  ellerine sağlık!!!

 238. tolga 16 Aralık 2010

  Yazıklar olsun size bir insanı inancı yüzünden aşalamaya çalışıyorsunuz.Kenan abime sonuna kadar katılıyorum.Aşalık maymunlar sizi.Bundan sonra alayına gazoz kralına maden suyu hodri meydan

 239. emel_ 16 Aralık 2010

  yazı sonuna kadar okunsun lütfen!

  çok güzel olmuş ellerine sağlık kardeşim…

 240. auxilia07 16 Aralık 2010

  yazı genel olarak çok güzel olmuş fakat Atatürk’e, cumhuriyetin değerlerine ve laikliğe getirilen eleştiri ağır olmuş. sanki sorun Atatürk’ün getirdiği cumhuriyet ve laiklikmiş gibi belirtilmiş oysa ki Kuran’ın Türkçe mealinin yapılması emrini veren kişi bizzat Atatürk’tür.(Her ne kadar insanlarımızın çoğu kısa bir yazıyı bile okuma sabrını veya okuyup anlama kabiliyetini göstermeseler de Atatürk, insanlarımız okuyup anlayabilsinler ve gerçek bir Müslüman gibi yaşayabilsinler diye Kuran’ı Türkçeye çevirtmiştir.) Sonuçta birşeyler yanlışsa bunun sebebi cumhuriyetin ve laikliğin kötü olması değil veya müslümanlığın kötü olup bizi geri bırakması değil halkımızın cehaletidir ki bunun da iki boyutu var. Bir tanesi din kisvesi altında her türlü pisliği yapıp halkı cahil bırakan yöneticiler diğeri de Atatürk ve cumhuriyet kisvesi altında her türlü pisliği yapıp halkı cahil bırakan yöneticilerdir.

 241. Cemal 16 Aralık 2010

  Vallahi Kenan Sofuoğlunu bu şekilde tanımıyordum. Size çok teşekkür ediyorum. Onu şimdi daha çok sevmeye başladım…

 242. Selman 17 Aralık 2010

  :) ne oldu sizin yazı ters tepmiş anlaşılan okuduğum yorumlara bakılırsa :)))))

  valla ne diim burası hür ve düşünceye saygı duyan bir ülke bizde düşüncelerine saygı duyuyoruz…

  benim anladığım şu kardeşim senin(sizin) kenan’ı sevmemen bizim zerre umrumuzda değil :) biz seviyoruz aslan parçasını

  bak biz senin düşüncelerine nasıl saygıyla yaklaşıyorsak sende insanların düşüncelerine ve inançlarına saygı duymalısın :)

  keşke sende oralara çıkabilseydin kaskına atatürkü işletseydin ben onlada gurur duyardım bak :) bu ülkede inançlı olupda atasına sahip çıkan insanlardan biride kenandır eminim :)

  birde ben şu resimin altındaki yorumuna takıldım
  “Olur olmaz her pistte yarış kazanıp Türk bayrağıyla tur atıyor.”
  -Ne yapacaktı koçum yunan bayrağımı sallayacaktı :D:D:D:D
  bari beynin yok taklit et ya :))

 243. atilla 18 Aralık 2010

  biz sizin gibilere ( dehhhhhhh ) diyebilmek icin gerideyiz bunu bir vurguluyayim once sana Necip Fazıl Kısakurek senin cevabini veriyor n.c .p urtusuz kadin perdesiz eve bencer perdesiz ev yasatiliktir yakiralik eyyy aylesine sayip cikamayan ilerici yedi duvel uc kitaya hukmeden ecdadin mi gerici

 244. Serdar Akan 19 Aralık 2010

  BAZI ARKADAŞLAR YAZININ TAMAMINI OKUMAMIŞ GİBİ YAPARAK SAÇMA SAPAN YORUMLAR YAZMIŞLAR BUNLAR KASITLIDIR.AYRICA ÇOK GÜZEL BİR YAZI OLMUŞ.GERÇEKTENDE YAZIDA Kİ GİBİ DÜŞÜNEN İNSANLAR MAALESEF HALA VAR.MESELA İLKOKUL HOCAMIZ OSMANLI BİZİM DÜŞMANIMIZDI ATATÜRK GELDİ BİZİ OSMANLIDAN KURTARDI DEMİŞTİ.BİZDE TARİH DERSİ GÖRENE KADAR OSMANLIYI KÖTÜ KAFA KESEN SAKALLI ADAMLAR OLARAK TANIMIŞTIK.GEÇMİŞİNE KENDİ MİLLETİNE BÖYLE DÜŞMAN YETİŞTİRİLEN BİR TOPLUMUN PORTRESİ ANCAK BU ŞEKİLDE ÇİZİLEBİLİRDİ.TEBRİK EDERİM.YALNIZ EKŞİ SÖZLÜĞÜ O KADAR CİDDİYE ALMAYIN .ORAYA HERKES YAZAR OLARAK GİRER KAFASINA GÖRE YAZAR.BAZI DERNEKLERE(ADD) YAZARLIK İÇİN DAVETİYE GÖNDERİLİĞİ BİLE SÖYLENİYOR.VARIN GERİSİNİ SİZ DÜŞÜNÜN

 245. meral AKAN 19 Aralık 2010

  elinize sağlık mükemmel olmuş

 246. savaş 20 Aralık 2010

  ya arkadaşlar ben bu yazıyı yazan arkadaşa nefretle saldıran arkadaşlarıda anlıyorum maalesef ülkemizde artık 400 kelimeyi geçmeden cümle kurmaya çalışan üni. öğrencisi dolu yazık yazıdaki ironiyi algılamayacak kadar beyni durmuş bir toplum olduğumuz açık yazık bize üzülüyorum arkadaşım eline yüreğine sağlık seni anlayanlar anladı boş ver gerisini

 247. ayaz 26 Aralık 2010

  bu yazıyı yazan moskof mu ermeni mi kendisi gerici osmanlı diyo fatih kaç dil biliyo bi öğrensim bakalım şerefsiz köpek insanı çileden çıkartıyo ya adi rus rum çocuğu

 248. ilker türk 1 Ocak 2011

  Gerici Osmanlı yıkılalı, zalim padişahlar öleli, İngiliz işbirlikçisi hain padişah bu topraklardan kovulalı yıllar oldu

  unutmayalım ki osmanlı topraklarını devraldık,ingilizler nede amrekalılar vermedi bu toprakları

  ben kenanın yerinde olsam özel yaşama müdahele,şahsa hakaret,kişinin hak ve özgürlüklerine müdaheleden bunu yazan ve yayaınlayanlara dava açardım..kenan bunu oku git savcılığı suç duyurusunda bulun..
  senin hakkında ki yazı yazanlar boyundan fazla sözler sarf etmiş..

 249. Caner 3 Ocak 2011

  Tebrik ediyorum şahane bir ironi ve gayet güzel bir yazı olmuş. “Fişlenmek” pahasına altına imzamı atıyorum.

 250. KVSR 3 Ocak 2011

  caner sen fişlenmezsin

 251. oğuz kaan ç kılınç 7 Ocak 2011

  konuyu çok ama çok alakasız yerlere çekmişsiniz…

  burası bir motorsporları blogu iken anlamsız bir siyaset yapmışsınız ki bu bloga pek yakışmamış.

  kenan sofuoğlu’nun başarılarını tebrik ediyorum, kendisini de hal ve hareketlerinden dolayı çok seviyorum. başarılarına yeterince değer verilmediğinin ben de farkındayım.

  ancak sizin konuyu ele alışınız, onun temsil ettiği güzel şeylerin yanlış değerlendirilmesine neden olabilir. çünkü kenan sofuoğlu dinini yaşıyor olabilir ama yobaz değildir, ki sizin yazıda bahsettiğiniz gericiler yobazlardır.

  türkiye’nin atatürkçü gençliği, dinini yaşayanları değil yobazları sevmez. ülkemize dünya’nın farklı farklı noktalarından başarılar getirenleri değil, ülkemizi geriye ve karanlıkları götürenleri sevmez. düşünce sistemimizi anlamadan, bizim adımıza laflar sıralamak hiç ama hiç olmamış.

  saygılarımla…

 252. Celil Keskin 12 Ocak 2011

  Süper bir yazı gerçekten altında benimde imzam olmalı..

 253. Can Aka 9 Şubat 2011

  çok güzel yerinde bir yazı olmuş..

 254. gökhan 18 Şubat 2011

  biz osmanlı torunuyz adam geçmişini hatırlıyor ve sahip cıkıyor bundan kime kimse buna karışamaz , dua mı ediyor eder bundan kime ne , çağdaşlık bunla ölçülemez , madem bu kadar cok biliyosun sen cık o piste kaskına da hac mı koyacaksın ne koyacaksan koy … sen adam değilsin…

 255. gökhan 18 Şubat 2011

  ne yazıkki senin gibi beyinsiz ve örümcek kafalı insanlar oldukça böyle polemikler devam edecek ama şunu bilki sizin pis oyunlarınıza kmse gelmeyeck kendi kendinizi avutun .. kmse bize geçmişimizi atalarımızı unutturamaz ve hatırlatmayada devam edeceğiz siz ne kadar uğraşırsanız uğraşın

 256. gökhan 18 Şubat 2011

  geçmişini kötüleyenin geleceğinden hayır gelmez siz yaşamayın bu ülke refahı icin cok daha hayırlı , Elhamdülillah …

 257. gökhan 18 Şubat 2011

  işte metnin tamamını okumadan yorum yapmanın zararları ,,, özür dilerim kardeş güzel yazı …

 258. Tolga ç. 19 Mart 2011

  Böyle saçma bir yazının burda olması doğru değil…Türkiye Cumhuriyeti diye özgür bir ülkem var bayrağım var toprağım var diye şükredeceğine ve Bu Ülkeyi nasıl bir sonraki kademeye taşımalıyız diye düşüneceğimize biz kendi içimizde kavga ediyoruz !! Atatürk ve askerleri Türkiye cumhuriyetini kurdu ve bize emanet etti..O olmasaydı şuan sen yoktun Ülken yoktu bayrağın yoktu!! Nankörlük böyle bir şey olsa gerek ! :)

 259. aytunCrahim 31 Mart 2011

  Çok güzel bir yazı olmuş. Kaçıncı defadır okuduğumu unuttum ama bu sefer yorum bırakmadan geçemeyeceğim.

 260. Lavie 31 Mart 2011

  Çok saçma bi yazı hemde çokkk … Bir ateistin ağzından yazılmış gibi.Atatürk asla bunu istemezdi… Atatürkçüyüz diyen dilinizden utanın bence bu gerçek ATATÜRKÇÜLÜK değil çünkü …

 261. Hakan Müştak 2 Nisan 2011

  Yorumlara koptum cidden :))) İlk paragrafı okuyup giydirmişler ne varsa :)))

 262. afizik 3 Nisan 2011

  içindeki kini kusmuş. sen kudurmaya devam et.
  siz nasıl bu dinsizliği yaymağı kendinize ilericilik diyorsanız, bizde sizin gibilerden nefret etmeye ilericilik diyoruz. çok şükür müslamın ve senden nefret ediyorum.

  herşey orada belli olacak.

 263. zhr 3 Nisan 2011

  arkadaşar bu yazıdaki ironiyi nasıl görmezsiniz.daha ilk satırlardan anlaşılıyor.bu bir dinsizin yazdığı yazı değil kendinize gelin lütfen ya.gerçekleri tokat gibi yazmış adam olan biteni

 264. ali 3 Nisan 2011

  bunu yazan insan tam bir şerefsizdir

 265. Ramazan DİKİCİ 3 Nisan 2011

  Yazıya ilk başladığımda çok kızmıştım… tesadüfen yorumlara baktım ironi kelimesini görünce tekrar döndüm….

  bu yazının altına yorum yazmak ayıp olur…. tek kelimeyle MUHTEŞEM…..

 266. Cem 4 Nisan 2011

  Süper bir yazı olmuş. Geç okuduğuma çok üzüldüm. Ama o zamandan bu zamana bile hala hiçbir şey değişmemiş durumda görüldüğü üzere. Elleriniz, yüreğiniz dert görmesin. Bu arada farklı cenahlardan yazının tamamını okumadan yazan/saldıran arkadaşlar da ayrı bir vaka :) Yazının başına “Lütfen tamamını okumadan yorum yapmahyınız” mı deseniz :) Güleriz ağlanacak halimize ama Kenan Sofuoğlu hak ettiğini, biz de böyle yaşayarak hak ettiğimizi alıyoruz.

 267. STC 4 Nisan 2011

  Anlatılmak istenen konuda son derece çelişkili, taraflı, ötekileştirici, bulanık, agresif, kinci, propagandaya açık, haklıyken haksız duruma düşürebilecek kötü bir üslup kullanılmış.Kafası çalışan, aklı başında biri bu makaleden kendisine rahatlıkla puan çıkarabilir!

 268. duygu 19 Nisan 2011

  Çağa ve insanlara uymadan dinini yaşayana HELAL OLSUN KARDEŞİM……..

 269. safak 21 Nisan 2011

  Allah senden razı olsun. Hem durumumuzun ne olduğunu yazmışsın hemde (-yorumlarla-) kanıtlamışsın. Allah kolaylık versin cesaretine hayranım. Durumumuz gözler önünde… Bu kadar kısa makaleyi bile okumaya yanaşmayanlar olarak (-yorumlara bakarak yazıyorum-) tarihimizi nasıl okuyalım. Bu yazıyı okumayanlar 1000 yıllık tarihi nasıl okusun ki. Tebrik ederim. Eline, koluna, beynine, aklına sağlık. Kolay gelsin.

 270. Özkan ÖZDEMİR 22 Nisan 2011

  Hakikaten çok güzel yazılmış bir ironi… Geç okudum ama dün yazılmış gibi taze geldi bana. Yazıyı yazan kardeşimden Allah Razı olsun. Evet onların asıl derdi islam dır. Zira ayeti kerimede geçtiği gibi Ey muhammed siz onlara benzemedikçe onlar senden hoşnut olmazlar.hakikaten durum bu özetlemek gerekiyorsa, onların hedefi islamı engellemek. müslümanı kısıtlamak başka bir tarifi yok bunun.

 271. yağmur 5 Haziran 2011

  YZMAK KILMAK,KURAN OKUMAK,DUA ETMEK GERİCİLİKSE SİZE DİYECEK SÖZ YOK O ADAM MÜSLÜMAN İSTEDİĞİNİ YAPAR. ADAM MÜSLÜMAN-TÜRK GURUR DUYMANIZ GEREK BU YAZIYI OKUNCA GEREÇKDEN AĞLADIM İNSANIMIZ NESIL BU HALE GELİD DİYE YAZIK

 272. Özkan Özdemir 6 Haziran 2011

  Güzel Kardeşim oradaki espriyi sanırım anlamamışsın sen. Orada anlatılmak istenen tam tersi. Ve buna İRONİ derler. Kelime anlamına bak lütfen.

 273. mustafa tasar 12 Haziran 2011

  ayakta alkışlamak gerekir hem kenanı hem yazı sahıbını…kenaaan sevmıyoruz senı sadce kaskın bıle herseyı anlatyo çünkü =)

 274. Ahmet Koç 13 Temmuz 2011

  Yaziyi yazan arkadasa helal olsun ve cok akillica bir yazi yazdigin icin tebrik ederim. Resmen sapka cikartilacak bir yazi, bravo :)

 275. Gkc 14 Temmuz 2011

  Türkçe açısından yeterli olmayanlar bu yazıdaki ironiyi kolay anlayamazlar ki sen onlara bol imalarda bulunmuşsun. Gerçekten yorumlar bu konuyu rezil etmiş kesinlikle temizlenmeli tamamen bi anlama kıtlığından oluşan insan topluluğu laf atmaya çalışmış. Bu kadar üşengeç insan oldukça çevrede cimbom fener tek tuşla karşında. Sana da tek lafım helal olsun her yiğidin harcı değil konuyu böyle ele almak.. Müslümanlık önüne taş konulamaz bunlarda aşılacak elbet

 276. fatih 6 Ağustos 2011

  Arkadaşım helal olsun, helal olsun.Çok güzel bir yazı çıkartmışsın.
  Yazının kanıtlarıda biraz aşağıda yorumlarda :)

 277. irem 15 Eylül 2011

  maalesef bir yazıda ironi kullanılmasından anlamayan arkadaşlar buraya gelip yorum yapıyorlar. açıkçası yazının başlarını okuduğumda “ne diyor burada? ne anlatmaya çalışıyor?”diye bir tepki vermiştim. fakat sonra çoğu insanın fark edemediğini fark ettim ki eleştirdiğin tüm şeyleri öyle akıcı ve akıllıca bir ironi ile aktarmışsın ki ağzım açık kaldı desem yeri. emeğine sağlık.

 278. kews 17 Eylül 2011

  çok anlıyorsunuzya kendinize toz kondurmayın :) anlayın hemen ironiyi :) ama ironi kullanılması doğrumu diye düşünmeyin hehehe

 279. Hüsnü Ege Altun 18 Kasım 2011

  OHA!!! Seviye çok düşük lan. biraz yükseltelim bari :)

  Titanyum sembolü Ti olan 22 atom numaralı kimyasal elementtir. Hafif, güçlü, parlak, korozyona karşı dirençli grimsi bir geçiş metalidir. Titanyum demir, alüminyum, vanadyum, molibden gibi elementler ile alaşım yapabilir. Bu güçlü, hafif alaşımlar havacılık (jet motorları, füzeler ve uzay araçları) askeri, endüstriyel işlemler (kimyasallar ve petrokimyasallar, arıtma santralleri, kâğıt hamuru ve kâğıt) otomotiv, yiyecek, tıp (protezler, implantlar , dental endodontik malzemeler, dental implantlar), spor eşyaları, mücevher, cep telefonu, ve diğer uygulamalarda kullanılır.[1] Titanyum 1791’de William Gregor tarafından İngiltere’de keşfedildi ve Martin Heinrich Klaproth tarafından Yunan mitolojisindeki Titan’a atfen bu şekilde isimlendirildi.
  Element birkaç mineral depozitde bulunur. Bunlardan öncelikli olanlar yer kabuğunda ve litosferde genişce dağılmış olan rutil ve ilmenittir. Titanyum neredeyse tüm canlı varlıklarda, kayalarda, sularda ve toprakta bulunur.[1] Metal başlıca mineral cevherlerinden Kroll işlemi ve Hunter işlemi yöntemleri ile çıkarılır. En yaygın bileşiği olan titanyum dioksit beyaz pigment imalatında kullanılır.[2] Diğer bileşiklerinden titanyum tetraklorid (TiCl4) sis perdelerinde/havaya yazı yazımında kullanılır, katalizör olarak kullanılır ve titanyum triklorid polipropilen imalatında katalizör olarak kullanılır.[1]
  Metal formun en yararlı özellikleri korozyona karşı dirençli olması ve bütün metaller içinde en yüksek dayanıklılık-ağırlık oranına sahip olmasıdır.[3] Alaşımsız haliyle %45 daha hafif olmasına rağmen bazı çelikler kadar dayanıklıdır.[4] Elementin iki allotropik türü[5] ve 46Ti’den 50Ti’ye beş tane doğal izotopu bulunur. Bunlardan 48Ti doğal olarak en bol bulunan izotoptur (73.8%).[6] Titanyumun kimyasal ve fiziksel özellikleri zirkonyumunkiler ile benzerlik gösterir.

  karbon fiber çeşitleri

  Katran Tabanlı Karbon Fiberler: Katran tabanlı olan bu karbon fiber çeşididir. Diğer karbon fiber çeşitlerinden çok farkı yoktur. Nemden etkilenmezler, sürtünmeye ve aşınmaya dayanıklıdırlar.
  Aramid Karbon Fiberler: Bu karbon fiber çeşidinin adı “Aromatik polyamid”in kısaltılmasından geliyor. Bu karbon fiber çeşidinin molekülünde 6 Karbon atomu, birbirlerine Hidrojen ile bağlanmaktadır. Bu karbon fiberin üretimi 2 Amerikan şirketi tarafından yapıldığı için farklılık göstermektedir. İki türe ayrılır: “Kevlar” 29 ve “Kevlar 49”. Bu karbon fiberin maliyeti düşük, darbeye olan direnci yüksektir.
  Bor Karbon Fiberler: Tungstenden oluşan bir çekirdeğin, Bor maddesiyle kaplanması sonucu oluşan karbon fiber çeşididir. Maliyeti yüksek olduğu için henüz proje aşamasındadır. Uçak yapımında bu karbon fiberler kullanılması amaçlanıyor.
  Silisyum Karbür Karbon Fiberler: Tungstenden oluşan bir çekirdeğin, Silisyum karbür bileşiğiyle kaplanması sonucu oluşan karbon fiberdir. Jet uçağı motorlarında kullanılmaktadırlar.
  Alümina Karbon Fiberler: Alüminyum ve Oksijen tarafından oluşturulan bileşik olan “Alümina” kaplı çekirdeğin, Silisyum ve Oksijen tarafından oluşturulan “Silisyum dioksit” maddesiyle kaplanması sonucu oluşan karbon fiber çeşididir. Alümina Karbon Fiberler, yüksek sıcaklığa dayanabilme özelliğine sahip oldukları için Uçak motorlarında kullanılmaktadırlar.

  Alüminyum (veya aluminyum, Simgesi Al). Gümüş renkte sünek bir metaldir. Atom numarası 13 tür. Doğada genellikle boksit cevheri halinde bulunur ve oksidasyona karşı üstün direnci ile tanınır. Bu direncin temelinde pasivasyon özelliği yatar. Endüstrinin pek çok kolunda milyonlarca farklı ürünün yapımında kullanılmakta olup dünya ekonomisi içinde çok önemli bir yeri vardır. Alüminyumdan üretilmiş yapısal bileşenler uzay ve havacılık sanayii için vazgeçilmezdir. Hafiflik ve yüksek dayanım özellikleri gerektiren taşımacılık ve inşaat sanayiinde geniş kullanım alanı bulur.

  seviye yükseltildi. Gidebilirsinbiz.

 280. osmanlı1299 12 Şubat 2012

  önce dedim ki bu kişi ne sayıklıyor böyle. ama önemli olan sonuna kadar okumak.süper ellerinize sağlık

 281. Yusuf 9 Mart 2012

  İlk başlarda anlayamasamda yazının tamamını okuyunca anlatmak istediklerinizi gayet iyi anladım ve düşüncelerinizi beğendim.

 282. murat sevenoğulları 25 Mayıs 2012

  şeriatı inkar eden kafir olur

 283. Elif 19 Haziran 2012

  Yazıyı sonuna kadar okumadan yorum yapmamak gerek diye düşünüyorum.. Gördüğüm o ki ilk birkaç cümlede hemen önyargıyı yapıştırmış birçok arkadaşımız.. Akay Bey’i yazdığı bu yazıdan ötürü tebrik ediyorum..

 284. Hakan Ak 19 Haziran 2012

  Güzel bir ironi olmuş, yazıyı okurken resmen yaşadım. Elinize sağlık. Fakat milliyetçilikten inançtan bahsederken lütfen dikkat edin. 1071 de müslümanlık atalarımıza geldi. Onun öncesinde biz çok güçsüz mutsuz vb.. duygular yaşıyor muyduk? Hayır! Lütfen düşünürken gerçekleri tekrar tekrar düşünün.. Milliyetçilik osmanlı ile Türkiye Cumhururiyetini ayrı gayrı bırakıyorsa sen, ülkenin gururundan bahsetme. Öncelikle kabul et! Kabullen artık Türkiye Cumhuriyetinde yaşıyoruz. Osmanlı bizim atamız onunda öncesi var “müslüman olmayan atalarımız”… O zaman onları yok mu ediyoruz müslüman olmadıkları için aşağı mı çekiyoruz. Ben hepsiyle gurur duyuyorum, çünkü TÜRK kanını taşıyan herkes canı yandığında barbar olabilir ama vicdanlıdır, insandır ve ADAMDIR! Mustafa Kemale gelene kadar ben bir çok atamı okumuş ve her defasında şükretmişimdir. Süleyman kadar Damat Ferit, Fatih kadar Akşemsettin.. Bunlar hepsi büyük tarihimizdir. Ama sanmaki osmanlı müslüman oldu her şey dünya malı oldu mutlu olduk! Sarayın içi kadar dışını da araştırdın mı hiç? Osmanlıda hiç mi yoktu değeri bilinmeyen insanlar! Simdi sen düşün, “PADİŞAHIM ÇOK YAŞA” mı? “VATAN SAĞOLSUN” mu? Zaman neyi gerektirirse öyle yaşanır. Çağlar boyu bu böyle olmuştur. Ya kanaatkar olursun ya da çıkar dünyayı yaşarsın!

 285. Ali Haydar 19 Haziran 2012

  Arkadaşlar adam süper içinden geldigi gibi yazmıs . dogruları konusmus bunu anlatırkende ironi yapmış

  ironi = söylenenin tam tersinin kastedildiği ifadedir.

  yani adam aslında kenani seviyor yaptıklarının dogru oldgunu savunuyor..

  Bu kadar seviyeyi düşürerek anlattım inş anlamısınızdır :):)

 286. Ömer 19 Haziran 2012

  eline sağlık yazar kardeş:)))

 287. macide 20 Haziran 2012

  yazıyı okumaya üşenip bir paragrafla burdan atıp tutmamız zaten yazarın anlatmak istediğine en açık örnektir

 288. berkan 30 Haziran 2012

  gerizekalı yobazlar biz mustafa kemali fatih sultan mehmed hanı hz.muhammedi seviyoruz,biz türk bayrağını taşıyoruz,bizim sevdiğimiz adam ankara da yatıyo,sizin taptığınız adam(fethullah cullen) pennysilvaniada yaşıyo,sizin taptığınız adam amerikanın köpeği,bizim sevdiğimiz adam türkiyenin koruyucu meleği

 289. melih 21 Kasım 2012

  aslını neslini inkar eden TÜRKİYEliyim demesin bi kere KENAN kardeşlmiz erkekçe bayrağımızı dalgalandırıp duasını ediyor OSMANLI torunu tabii hepimiz gibi
  siz şerefsizlere göre haç mı çıkartıp ateistlik mi yapsaydı??bu vatan bizim ermeni yahudi soysuzlarının katillerinin değil O KADARRR..

 290. fatma 21 Kasım 2012

  gerçekleri sorgulamaya başlarız.

  İstemiyoruz sorgulamak. Doğru bildiklerimizin yanlış çıkmasından korkuyoruz. O kadar eğitim boşa gitti, yıllarım boşa geçti diye hayıflanmaya başlarız sonra. Zararın neresinden dönersen kârdır diyemiyoruz. Çok koyuyor bize böyle şeyler. ASLINDA KOYNAMALI aslımızı neslimizi inkar edemeyiz şerrefli,adil her yönüyle muazzam dünyaya hükmeden OSMNLI torunlarıyız GERÇEKLER NE KADAR DAHA SAKLANACAK yazıkkki aslını neslini hor gören utanan pısırık nesil var hainler bize bunları okuyunca gülerler yapmayın yazıktır atamıza ŞAİRİN dediği gibi.. yazılacak çok şey var ama şanlı atalarımızın tarihini unutmadan ileriye bakalım…

 291. Erdal 17 Ocak 2013

  Bu yazıyı yazan kişiyi kınıyorum!Ne alakası var yok laik devletiz dindar değiliz kendi milletini bu kadar aşağılayabilirmibir insan ilimde fende ilerlemiş görüp bugünkü hayran olduğunuz o batı değilmi tüm orta doğuyu karıştıran insanlıktan uzak devletler değilmi?Osmanlıya nasıl hakaret edersin Osmanlı ne sömürgecilik yapmış nede zulmetmiş feth ettiği yerlerde hele Türkiyenin gururu olan Kenan Sofuoğluna hiç laf söyletmem! ve bu yazıyı yazan kişi unutma sen bu onurlu Türk milletinin yüz karasısın!

 292. Erdal Yılmaz 17 Ocak 2013

  Bu yazıyı yazan kişiyi kınıyorum!

 293. Ottoman 18 Nisan 2013

  Daha iyisini kendin yap sonra çamur at Lan Lavuk…

 294. Ali T. 23 Nisan 2013

  Yazıyı malesef ki yeni okudum keşke daha önce okuyabilseymişim. Zekanıza sağlık diyorum. Anlamayan arkadaşlar da yazıyı anlayana kadar okuyun belki sonsuza kadar okumak zorunda kalacaksınız. Anlamayanlar da inanıyorum ki motorsporlarıyla zerre kadar alakası olmayan insancıklardır.

 295. Veli 23 Nisan 2013

  Yaziyi Yeni okudum çok güzel yazmissin ellerine saglik hatta
  Simdi 3 ´uncu championluk oldu yine helal olsun Osmanli torunuyuz
  Kenana sampioluklarin devamini diliyorum tam gaz devam….

 296. AŞİYAN GÜNEŞ 23 Nisan 2013

  KENDİLERİNİ İLERİCİ DİYE TABİR ETTİKLERİ GERİCİ BİR TOPLUMDA YAŞAMAYA DEVAM EDERSEK BU TARZ YAZILARI OKUMAYA DEVAM EDERİZ ARKADAŞLAR… BU YAZIYI OKUDUKTAN SONRA KENAN SOFUOĞLUNA SAYGIM VE SEVGİM BİR KAT DAHA ARTTI.. HELAL OLSUN OSMANLI TORUNU KENAN, BİZ DE OSMANLI TORUNLARIYIZ EVELALLAHH (;

 297. Mehmet Fatih Kızıltan 23 Nisan 2013

  Yorumlara şöyle bir baktım da yine bazı gerizekalı vatandaşlar yazının tamamını okumayıp başlarında sinirlenip aptalca şeyler yazmışlar. Ben bu konuda yorumu yazara bırakıyorum. Yazıyı çok sevdim ve her kelimesini doğru buldum. Elimden geldiğince de paylaşacağım.

 298. Toprak 23 Nisan 2013

  Oha Ulan yapılan 300 yorumdan 250 si ya sonuna kadar okumadan yapmış ya da saf gerizekalı

 299. emre demet 23 Nisan 2013

  namaz kılıyo müslümanlığı savunuyo diye nasıl olur da bi insanı yargılarsın. senin Osmanlı dediğin senin olmasada bizim ecdadımızdır. Çanakkale de Sakarya da Trablusgarp da ve bunun gibi bırçok cephede savaşan atalarımızın kazaya kalmış tek vakit namazları yoktu. bu ülke imanla Allah aşkıyla düşman işgalinden kurtuldu. sen Kenan ı sevmiyosun ben de seni sevmiyorum. yazını okurken bile midem bulandı. Allah seni ıslah etsin.

 300. hakan 23 Nisan 2013

  YA Bİ SİKTİRİN GİDİN YAAAAA BU YAZAN İBNE OSMANLI OLMASAYDI O ATATÜRK TE OLMAZDI LEN…. DALLAMAAA….

 301. Zadegan 23 Nisan 2013

  Müthiş bir yazı elinize yüreğinize sağlık.Bu arada Bazı yorumcular Hem laik hem dindar nasıl olunuyor ? bunun izahını normal akılla yapabileceğiniz sanmıyorum.Ve bir Anektod;LAİK OLMAYAN İNSAN DEĞİL DEME ALIŞKANLIĞI OLANLARA GELSİN :)
  LAİKLİK TÜRKİYEYE 1937’DE GELDİ
  Mustafa Kemal Atatürk 1938’DE ÖLDÜ peki mustafa kemal sadece 1 yıl mı! insan olarak yaşadı?

  Hepimiz Osmanlıyız ALLAH’IN Nizamını yeryüzüne hakim kılma gayreti içindeyiz Sokaklar Kenanlarla kaynıyor Elhamdulillah….

 302. talha 23 Nisan 2013

  sizin gibi insanlar küçüklükten böyle yetiştirilmiş . osmanlı dininde çok disiplinli olan bir devlet 600 sene dünyaya hükmetmeyi neyle başarmış ? kenan sofuoğlu nu içtenlikle kutluyorum . daha da çok pistlerde kameralar önünde el açıp dua etsin hatta secdeye gitsin . bunları istemiyorsanız kendiniz şampiyon olunda siz avrupa çağdaşlığını yansıtın medyaya . tebrikler kenan !!!!!!! seninleyizzzzzzzzzz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 303. işık savaşçısı 23 Nisan 2013

  Yazanın eline sağlık…

  Yazan şahıs nası bir yazı olduğu hakkında koyulttuğu cümlelerle bile en başından itibaren ipuçları vermiş ve sonuna kadar da öyle gitmiş.

  Hatta ve hatta başlık bile o yönde hani, söylesenize sevmediğiniz biri hakkında bişiler yazmak isteseniz seni sevmiyoruz x diye mi başlarsınız yazınıza. sevmediğiniz kişinin atıp tutacağınız kişinin en sevmediğiniz yönünü başlığa taşırsınız.

  A’dan Z’ye yazı ve dahi yorumlar türkiye cumhuriyetinin aynası olmuş.

  Yorumlar için; Cidden yazının devamı gibi alıntılar dizisi yada bir fabl türü okuyor gibi hissettim. ve ister istemez içim acırken alaycı bir gülümseme de belirdi suratımda. başta sinir olanları bile algılayamazken atıp tutanları itinayla seyrettim evet.

  Trajikomiğiz malesef.

 304. zafer 24 Nisan 2013

  bu heberı yapan adam yarışta ıkıncı olan adamın akrabası cıkmıs adamı psıkolajık olarak yıkmaya calışıyo a.q oqlu

 305. kemal 24 Nisan 2013

  çok güzel bir şekilde, kafa karıştırarak gerçekten nereden geldiğini bilen ve kenan sofuoğlu’nu cidden seven bir adam mektubu yazan.mektubu tam okursanız anlarsınız ima’lı bir mektup olduğunu, baştan bende kızdım ama komple okuyunca mektubu ayzana helal olsun dedim.

 306. mustafa 24 Nisan 2013

  kanun zoruyla dini asimile edilmiş bir toplumun son 10 yılda değişmesi ile artık kemalistler azınlıkta kalmıştır. bunlar sizin son çırıpınışlarınız… kabulenin türkiyenin müslüman bir ülke olduğunu aklınızdan çıkarmayın kenanı her şekilde destekliyorum

 307. Ömer 24 Nisan 2013

  Ya insanlar kendini entellektüel zannedip yazıyı tamamen okumadan yorum yapıyor hasta oluyorum.

 308. MEHMET 24 Nisan 2013

  …bir solukta okudum ve harika bi yazı,taşı tam gediğine oturtmuşsunuz, aklınıza parmaklarınıza sağlık…

 309. fatihetgu 25 Nisan 2013

  okumaya ilk başladığımda dedim noluyor devamı gelince o kadar beğendim ki.gerçekten eline kalemine sağlık

 310. uhakana 28 Nisan 2013

  bazıları okumadan sallamış :)

 311. Kenan KAŞIKCI 4 Mayıs 2013

  İsnanların bu yazıyı okumadan yorum yaptıkları için bende cok üzüldüm,

  cok güzel bir şekilde alaya tiye almışsınız, yazanı tebrik ediyorum.

  Kenan Sofuoğlu sen bir tanesin

 312. blablabla 28 Mayıs 2013

  Ne insanlar var kardeşim adam başarmış işte, sen ne istiyorsun daha anlamadımki imajınmı şeyholuyor o zaman takip etme kardeşim kenanın namaz kılmasından ,dini işler yapmasından o kadar rahatsız oluyormuş gibi görünüyorsunkii yazıyı okurken ben utandım lan dinime küfrediyrum zannettim bi an . sen bu ayakları bırak akay, benden sana tavsiye git karikatür falan çiz daha uygun sana ilk önce hangi ülkede yaşadığını öğren ondan sonra yazı yaz .

 313. Gercek 26 Haziran 2013

  Bunu yazanin ve böyle düsünenlere sadece Kadir Misiroglu yu dinlemelerini istiyorum digerleri icinde gecerli Kadir Misiroglu nu dinleyin ve ufkunuz fikriniz bakis aciniza biraz fark atin,…
  tanri gibi büyüttünüz mustafa kemali..

  osmanli olmasaydi mustafa kemal diye bir cisim olamazdi, bunu akliniza sokun.

  agizimi bozmak istemiyorum o yüzden, Allah teala yanlis düsünenlere kendi düstükleri derekelerden cikip diniyle müserref kullarindan eylesin sizleri.

 314. Hasan Hsn 29 Aralık 2013

  Helal Olsun! Muhteşem

 315. ersin gersin 4 Ocak 2014

  Arkadaşlar adam süper içinden geldigi gibi yazmıs . dogruları konusmus bunu anlatırkende ironi yapmış
  ironi = söylenenin tam tersinin kastedildiği ifadedir.
  yani adam aslında kenani seviyor yaptıklarının dogru oldgunu savunuyor..
  Bu kadar seviyeyi düşürerek anlattım inş anlamısınızdır :):)

 316. ELALEMNEDER 18 Mart 2014

  Blogun dibine vurmuşsun kardeşim.HELAL OLSUN.
  Yalnız “ironi” kavramını gerçekten algılayamayan insanlar böyle güzel yazıların altına üzücü yorumlar yapmasın.LÜTFEN.Sonuna kadar okuyun.
  ps:yorumları bir daha okuyorum da,lan İRONİ O İRONİ..

 317. Kara 5 Nisan 2014

  Yorum yazacak kadar düşünenlerin okuyacak kadar vakitleri yokmu
  İroni ironi ironi ironi ironiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii…………
  Eline diline sağlık

 318. merve 2 Mayıs 2014

  bence bunu yazan arkadaş ironi yapıyım derken islamıda bi nevi eleştirmiş bence böyle şeyleri alet etmeyin kenan zaten turk musluman bi insan ve tabikide namaz kılcak turk bayragı meselesine gelirsek dediğim gibi adam zaten türk bizi temsil ediyo turk bayrağimiz gayet normal ve yakışıyo sen kendine yakışanı yapıyosun böyle devam et kenan 54 KENAN SENİ ÇOOOOOOOK SEVİYORUM

 319. ugur 18 Mayıs 2015

  Bu mükkemmel yazıyı yazan arkadaşa teşekkür edeceği yerde ne okudugunu anlamayan bazı kişiler yazıdan üç satır dahi okumadan hakaret etmeye başlamışlar. Yazık gerçekten yazık. Önce okumayı ögrenin, sonuna kadar okuyun sonrada begenseniz de begenmesenizde kimseye hakaret etmeyin. Arkadaşım harika bir yazı yazmışşın, yapmış olduğun ironiyi anlamaya kapasitesi yetmeyen bazı kişiler sana hakaret etselerde aldırma. Gerçekten harika bir yazı ve acı gerçekler malesef, bunları çok güzel dile getirmişşin. tebrikler.

 320. kafkas54 24 Mayıs 2015

  yazık odum sizleri sadece gülüyorum şunu unutma yaşıyorsan osmanlının ayesinde yaşıyorsun ve ülkemize yapamıyacagın şeyleri yapana saygı duy bari gerci osaygı sende nerde basit adamsın gelmişsin kenan sofuogluna laf söyliyecek kadar yüz varmı bak benim ayakkabımın köselesi bile senin suratından temiz adamım diye çıkmıssın konusuyorsun ………..

 321. taner 8 Ocak 2016

  Ulan Şu Atatürk denen adam ateşlerde yansın. Akılsız kâfir. Böyle bir topluma sebep oldugu için yatacak yeri yok. Kimin haddine dinini ozgurce yasamak. Kimin haddine bugun onun kurduğu cumhuriyette ona rahat rahat sovebilmek. Yapacağınız ironiye sokayım. Onun getirdiği alfabe ile burada catir catir kendinizi ifade edersiniz. Onun fotoğrafının olduğu para için herturlu haramida yersiniz ama sövmeye gelince ona sövmek kadar delikanlica bir girişim yok. Allahın gericileri.

 322. sebahattin 5 Temmuz 2016

  lan çakal.
  Sen Kenan SOFUPĞLU nu sevvsen ne sevmesen ne.
  Kenan ı senin gibi bir di düşmanı sevmedi diye o güzel insanın değeri mi azalacak. O güzel insanı senin haricinde tüm Türkiye seviyor .. şerefsiz din düşmanı. Sen ve senin gibilerin yeri layık olduğunuz ermenilerin yanıdır sikdirin gidin şerefsizler

 323. kaan 17 Kasım 2016

  Kaskına osmanlı arması ve fatih sultan mehmet koymakla adam olunmuyor. o istanbulu fethetti ise, Atatürk Türkiye Cumhuriyetini kurdu. Kenan denen yalaka ya tayyoşun ya sultan mehmetin resimleri ile dolaşıyor. Kaskında Atatürk gören var mı?

  yazıyı yazan hain sende ironi yaparak aklınca Atatürk’e ve Atatürkçü düşünceye laf sokmaya çalışmışsın. İronini anlamayan olursa yine işine geliyor, Atatürkçülük kötüleniyor. Yarım akıllı bir çomar için akıllıca. Ama hani Atatürk geldi yunanı denize döktü diye dalga geçtiğin tarih varya, orda bazı düşmanlar denize dökülmeden, vatanını peşkeş çekenler tarafından baş tacı edildi. Kurtuluş savaşına karşı olup vatanı milleti bunlara peşkeş çekenler, karısını kızlarını, bacılarınıda peşkeş çekmiş olmalı. Sizin gibi hainlerde bunların soyundan geliyorsunuz işte.

 324. Deep Web 2 Şubat 2017

  Oldukça akıcı bir ironi olmuş. Sitenizi takipteyim.

Sen ne diyorsun?

© 2007 - 2020 Pit Café