Nov 5, 2010

Yazan Kategori Genel, Modifiye Firmaları, Spor Otomobiller | 4 Yorum

Lamborghini Murcielago Yeniçeri Edition

Lamborghini Murcielago Yeniçeri Edition

Evet, isim benzerliği falan değil, bildiğimiz yeniçeri bu. Haberi ilk gördüğümde biraz şaşırdım, Şamil’i yapanlar Lamborghini modifikasyonuna soyundular sandım. Aslında ne güzel olurdu. Fakat ne yazık ki Türkiye’de bırakın spor otomobil üretip dünyaya satabilen, araç geliştirmede marka olmayı başarmış süper spor modifiyecisi bile yok.

Yeniçeri Edition da Türkiye’den bir firmanın elinden çıkmış bir proje değil. Alman modifiye firması MEC Design’ın alt markası Unicate tarafından hazırlanmış. MEC Design ise “Almanya’da yabancı, Türkiye’de Alamancı” cemaatinin üyelerinden Cem Altun adında bir girişimcinin şirketi. Yani Türkiye’de olmasa da başka ülkelerde başarılar sağlayan girişimcilerimiz var. MEC Design’dan ve Cem Bey’den daha sonra ayrıca bahsedeceğiz.

Yeniçeriliğe heveslenen asi genç, aslında bir Lamborghini Murcielago LP640. Renkleri kırmızı beyaz değil, mat siyah. Tavanında börk, arka camında yatırtma yok. Bildiğin Murcielago.

Yeniçeri’nin en kolay fark edilen özelliği mat siyah gövdesi ve karartılmış farları. Önde 20, arkada 21 inç ConCavTen  jantlar da (Unicate’in kendi markası) hemen göze çarpan özelliklerden biri. Unicate’in açıklamasına göre bu jantlar bir Murcielago’ya takılan en büyük jantlarmış. Yenilenen süspansiyon sistemi sayesinde Yeniçeri, devasa jantlarına rağmen yere 2.5 cm daha yaklaşmayı başarmış.

LED teknolojisi otomobil modifikasyonunda dış görünüşün en önemli tedarikçilerinden biri haline geldi. Yeniçeri’de de bol bol LED kullanılmış. Ön tamponda, arka tamponun altında, yan eteklerde, motor kaputunun iç kısmında LED ışıklandırmalar bulunuyor.

İç mekandaki değişiklikler geliştirilmiş müzik sistemi ve karbon fiber yoğunluğuyla dikkat çekiyor. Pedallardan ön konsola ve direksiyon simidine kadar birçok detay karbon fiberle zenginleştirilmiş, döşemelere Alcantara ve deri takviyesi yapılmış.

Yenilenen egzoz sistemi 6.5 L V12 motorlu Murcielago’ya 20 yeniçeri atı ekleyerek 660 hp olmasını sağlamış.

Lamborghini Murcielago LP640 Yeniçeri Edition kısaca bu kadar. Ortaya çıkan eser çok seksi ve bir o kadar vahşi. Kırmızılı beyazlı bir tasarımla, görsel olarak da yeniçerileri anımsatan bir otomobil olsa ismini daha iyi temsil edebilirdi diye düşünüyorum. Bu haliyle yeniçerilerin sadece vahşi yönünü temsil eder gibi görünüyor.

Lamborghini Murcielago LP640 Yeniçeri Edition

Lamborghini Murcielago LP640 Yeniçeri Edition

Lamborghini Murcielago LP640 Yeniçeri Edition

Lamborghini Murcielago LP640 Yeniçeri Edition

Lamborghini Murcielago LP640 Yeniçeri Edition

Lamborghini Murcielago LP640 Yeniçeri Edition

Lamborghini Murcielago LP640 Yeniçeri Edition

Lamborghini Murcielago LP640 Yeniçeri Edition

 1. OSMANLI says:

  NE “YENİÇERİ” MODELİ FALAN.
  YAYINLAMASANA. OSMANLIYI ÇAĞRIŞTIRAN TERİMLER BUNLAR.
  KENAN SOFUOĞLUNUN OSMANLICILIĞINI HAZMEDEMİYORSUN YA. “ŞAMİL” FALAN. ŞEYH ŞAMİL OLMASIN.
  AKAY MISIN SOKAY MISIN. İBNELİK YAPMA.YAŞADIĞIN TOPRAĞIN ALTI ŞEHİTLERLE DOLU. BU ÜLKENİN GERİCİLERİ GERÇEK SAHİPLERİDİR. SENİN GİBİ FAZLA İLERİ GİDENLERİN SONUNU GÖRÜYORUZ. ANLAMAYACAĞIN İŞLERE KARIŞMA. ARABA TANITIMINA DEVAM ET, BİLMEDİĞİN BOKU DA, MEKTEBİNDE OKU….

 2. @OSMANLI
  Lütfen cehaletinizi ve tembelliğinizi sitedeki diğer yazılara sıçratmayın. Bir yazıyı okumaktan aciz olduğunuz halde diğer yazılara yorum yapmak sizin boyunuzu aşar.

 3. DragonFly says:

  @OSMANLI
  Aşırı cehalete tahammülü olmayanlardanım,Akay Bey yazısını yazdıktan sonra utanç diye bir yazı yazmış keşke onu da okusaydınız.Ha pardon siz bir yazıya bakıp notunu verenlerdensiniz.Peki bu kadar kenan fanatiğiydiniz,kenan sofuoğlu supersport’ta şampiyon olduğunda sizde mi oradaydınız ? Osmanlıcılık kisvesi altında küfürleriniz gırla gidiyor.Ben bu ecdadı böyle insanların temsil edeceğinden korkuyorum.Eleştirdiğiniz insanların Osmanlı Devletine taktığı taktığı “gerici” yaftasını o devlete sizin de münasip görmenizden korkuyorum.”Edeb” ilkesini ön planda tutarak hareket eden bir ecdadı,küfür salvolarıyla savunmanızdan korkuyorum.Bu yorumu okuduktan sonra google’a önce “ironi” sonra “dejenerasyon” kelimelerini yazıp anlamlarına bakmanızı istiyorum.

 4. böyle bi arabaya yorum gerekmez gorunen koy klavuz ıstemez mısalı harıka harıka harıka

Yorumlara kapımız açık