Pit Café

Otomotiv eksenli seyahat, sanat, iş dünyası, gündem yazıları

Kına

Sonunda olan oldu ve Türkiye Grand Prix, Formula 1 sahnesinden silindi. Formula İstanbul Yatırım AŞ toplantısından çıkan İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, durumu apar topar Twitter’dan bildirme gereği duyarak seneye İstanbul’da Formula 1 yarışı yapılmayacağını söyledi.

Üzerinde uzun uzun yazmaya gerek yok, bunları zamanında çok konuştuk. Durum belliydi ve beklenen oldu. Formula 1 ayağımıza kadar geldi, milyonlarca dolar harcayarak pist inşa ettik ama ne pisti yönetmeyi başarabildik, ne de Formula 1’ı adam gibi organize etmeyi.

İhtiyar Bernie de gayet doğal olarak yarışlarını Türkiye gibi motorsporlarından anlamayan adamların ülkesinde değil, insanların izlediği, kıymet verdiği ülkelerde yapmaya karar vererek İstanbul’dan çekildi.

İstanbul Park artık Sütaş’a mera mı olur, komşular gürültüden rahatsız olmasın diye kapısına kilit mi vurulur, orası meçhul.

Formula 1 gibi bir sporu elinde tutamayan ülke olarak geçtik spor tarihine, hepimize hayırlı olsun.

İsteyen kına da yakabilir, Hindistan’a Formula 1 izlemeye giden Türklere söyleyin, getirsinler.

Önceki Yazı Post

Sonraki Yazı Post

1 Yorum

  1. DragonFly 22 Nisan 2011

    Böyle olacağı başından beri belliydi zaten,insanlar kıymeti bilinmeyecek organizasyonlara neden para harcasınki.Bugün İstanbul Tuning Show 2011 deydim daha doğrusu kendimi bakkal dükkanı büyüklüğünde içinde sokaktan geçebilicek envayi çeşit arabanın olduğu bir rezilliğin tam ortasında buldum.İnsanlar yarım hall büyüklüğünde bir yere neden fuar demişler anlamadım doğrusu.Kendimi kazıklanmış hissettiğim nadir anlardan biriydi ve verdiğim 10TL’ye,harcadığım 20 dakikaya acıdım.Dışardaki e30 ve e36 m3 içerideki arabalardan daha dikkat çekiciydi.Otomotiv organizasyonlarından anlamayanlar,bu işten anlamadığınız falan da belli,millete boş boş heyecan vaad etmeyin,bu işleri bırakmazsanız hepinizi priapos çarpsın :)

Sen ne diyorsun?

© 2007 - 2020 Pit Café