Jun 16, 2011

Yazan Kategori Fuarlar & Organizasyonlar, Genel | Yorum Yok

Focuslayan kazansın!

Focuslayan kazansın!

Geçtiğimiz Cumartesi Yeni Ford Focus’un test sürüşündeydik. Gayet eğlenceli ve bilgilendirici geçen test sürüşünde Ford yetkilileriyle sohbet ederken bazı şeyler de öğrendik.

Bunlardan biri, Ford’un yakınlarda yapacağı bir yarışma. Zamanında Discovery Channel’da bir program vardı. Kırmızı, yeşil ve mavi takımlar eski otomobilleri alıp kısıtlı bir bütçeyle parkura göre modifiye edip yarışırlardı. Ona benzer bir yarışma düzenliyor Ford. Adı da Focuslayan kazansın. Focuslanan kazansın da olabilir, bir Focus var yani olayda.

Yarışmanın amacı, yeni Ford Focus’daki teknolojileri eski Ford’lara uygulamak. Otomatik park sistemi, otomatik fren gibi komple elektronik sistemler, Mark I zamanlarından 1970 küsur model Ford Escort, Ford Granada ve Ford Taunus’a uygulanacak. Kolay iş değil yani.

Bu zor ama eğlenceli görevi de üç takıma ayrılmış ünlüler gerçekleştirmeye çalışacaklar. Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı’nın yönetiminde yarışacak olan takımlar, Serkan Altuniğne & Kaan Sezyum, Cenk & Erdem ve Eylem Yıldız & Murat Akkoyunlu çiftlerinden oluşuyor.

Yani yarışmaya biz katılamıyoruz. Katılsak hepsini yenerdik bence.

İzleyicilere düşen görev, takımlara Ford’un Facebook sayfasında destek vermek. Bir takım seçiyorsunuz ve like’larınızla, yorumlarınızla gaz veriyorsunuz.

Yarışmanın sonunda destekleyiciler arasında bir çekiliş yapılıyor ve bir şanslı destekçi Yeni Ford Focus kazanıyor. Hangi takımın kazandığının bir önemi yok, çekiliş destek veren tüm üyeler arasında yapılıyor.

Yarışma bugünlerde Ford’un Facebook sayfasında duyurulacak ve devam ederken de aynı sayfada fotoğraflarla, videolarla destekçilere bilgi verilecek.

Ford kullanan ve seven herkes Facebook sayfasına zaten üyedir de, bilmeyenler için hatırlatayım: facebook.com/fordturkiye.

Bence şimdiden sayfaya katılın da yarışma başladığında en güncel haliyle takip edin. Ben öyle sık yazıp haber veremem, geçen hafta yaptığım Ford Focus test sürüşünü bile yazamadım daha.

Koş koş koş! Bir de bakarsın Focus kazanırız.

Yorumlara kapımız açık