Jul 22, 2012

Yazan Kategori Genel | 2 Yorum

Pit Café ve Efendi Kaptan

Pit Café ve Efendi Kaptan

Selamlar sevgili dostlar.

Bildiğiniz gibi otomobiller hakkında ahkâm kesen Pit Café’nin tekneler, yatlar hakkında ahkâm kesen Efendi Kaptan adında bir kardeşi var. O siteyi yaklaşık iki yıl önce, Pit Café ile aynı temayı kullanarak biraz apar topar açmıştım. Tekneler, yatlar, denizler güzeldir; teknenin platformuna çıktığında sadece bir halattır seni karaya bağlayan. Ben de Efendi Kaptan’ı bu paylaşımlar için açmıştım açıkçası.

O zamanlar biraz daha rahattım, daha çok boş vaktim vardı. Fakat Pit Café’ye bile doğru düzgün giremediğim şu iş yoğunluğunda, Efendi Kaptan’a hiç vakit ayıramaz oldum. Blogdur tamam, sürekli güncellenmek diye bir zorunluluğu yoktur ama güncel olsa iyidir. Efendi Kaptan’a bir sene boyunca yazmadığım oldu. İki senede yazılan post sayısı 50 bile değil, düşünün artık. Haliyle sitenin okurlarıyla, çeşitli konular hakkında soru soranlarla da ilgilenemedim.

Bu aralar Efendi Kaptan ile ilgili birkaç proje teklifi de geldi, o nedenle Efendi Kaptan artık blog formatından çıkıyor. Yakın gelecekte komple güncellenmiş bir şekilde, bir online yat dergisi formatında yayına başlama ihtimali var. Belki olur, belki olmaz, orası çok önemli değil şimdilik.

Önemli olan, bundan sonra yatlar hakkında Efendi Kaptan’da yazmayacak olmam. Efendi Kaptan, içeriğindeki yazıların birkaçını da yanına alarak Pit Café’ye taşınıyor. Haliyle Pit Café bundan sonraki yayın hayatında sadece lüks otomobil blogu olarak kalmayacak, tekneler, yatlar, deniz yarışları hakkında da yazılar bulunduracak. Pit Café oldu sana lüks otomobil, yat ve tekne blogu. Formattan çıkmıyorum, sadece biraz genişletiyorum.

Ve bundan sonra yazarken nick name kullanmaya karar verdim.

Selamlar, ben Rubber Duck.

Şu yaştan sonra beni nick gibi nick kullanmaya ikna edenlere de selam olsun.

  1. Hüsnü Ege Altun says:

    inşallah bu efendi kaptan şu lamborghini’nin gallardo projesi gibi bişi olur akaycığım. çok satçam diye kimliğinden kopma diycemde kop lan, bişi olmaz, önemli olan satmak.

  2. Çok ziyaretçi, çok satmak blogda pek umrumda olmadı be Hüsnü, biliyorsun. Efendi Kaptan’da yat dergisi çıkaralım, biz de yazalım diyen birkaç arkadaş vardı, böyle kenarda köşede durup 6 ayda bir yazı girileceğine değerlendirilsin bari dedim. Yemişim kimliği :)

Yorumlara kapımız açık